Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megfigyeltétek már, hogy...

Megfigyeltétek már, hogy Magyarországon nagyon népszerűek és elterjedtek az egyszintes családi házak? Külföldön pedig inkább a kétszintesek. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Mi, magyarok túl lusták vagyunk lépcsőzni?

2021. máj. 8. 18:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

#10: Ettől függetlenül a két szintes nettó négyzetmétere olcsóbb még. Ha a két szintet a földre tennéd, akkor kétszer annyi alap kellene és kétszer annyi tetőszerkezet, ami messze kompenzálja a földszinti födém és a lépcső árát.

Arról nem is beszélve, hogy alapterület felett egyszerűen túl sok folyosó, közlekedő terület kellene az egyszintesben, és esetlegesen a beépíthetőségi korlátok is zavarhatnak.

Ettől függetlenül maradok egyszintes párti

2021. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Elöny többek közt, hogy több külön élettér van, egyszerübb mindenkinek magánszférát kialakítani.

A több WC/fürdöszoba csak elöny, már csak akkor is, ha valaki betegség vagy egyéb miatt többet megy WC-re, illetve reggel a munkába menetel elötti stresszt is meg lehet vele szüntetni.


Ami meg a megszokást illeti: ahol élek, itt gyakorlatilag minden ház legalább két szintes, és az a megszokott, hogy a felsö szintem vannak a hálószobák. Ahol idösebb családtag él velük, ö mindig a legfelsö szintre kerül - és érdekes módon gyakorlatilag nincs, akit zavarna, hogy lépcsöznie kell.

Pontosabban két embert ismerek, az egyik születése óta komoly szívbeteg, a másik meg nemrég agyvérzést kapott.


Egyébkén 65 éves vagyok, és kifejezetten szeretem azt, hogy több szinten tudunk élni, nem zavar a lépcsözés, söt kifejezetten segít a kondícióm megtartásában.

2021. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%
A felsorolt előnyök egyike sem függ a szintek számától, de azért jó volt;)
2021. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%
Mivel EGY szinten nem lehet külön szintre elvonulni, ha valaki egyedül akar lenni - vagy aktuális helyzetben más-más szinten vannak a munkahelyek a home office-ban - ezért a több szint elönyös.
2021. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
12. Igazából amit felsoroltál előnyöket, ugyanúgy ki lehet alakítani egyszintes házban is. Egészségi állapot kérdése hogy valaki tud lépcsőzni vagy sem idősebb korára. Sok ember már fizikailag nem képes hiába szeretne... Ezért, kénytelenek megválni szeretett házuktól idősebb korukra.
2021. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%

Veled nem érdemes vitatkozni, mert begyepesedetten egy szintes ház párti vagy.

AMiket írtam, azt egy szint esetén sokkal kevésbé lehet megvalósítani, egyrészt óriási alapterület kellene hozzá, másrészt az egymás melletti helyiségekböl sokkal több zavaró áthallás van. Illetve rengeteg holttér kell ahhoz, hogy ne kelljen az egyes helyiségeket átmenni, mind külön megközelíthetö legyen.

Ami meg az idöseket illeti, itt rengeteg 80+éves ember is él, és képesek lépcsözni, emiatt senki nem adja el a házát.

DE mivel nem vagy képes felfogni, amit írok, ezért többet nem válaszolok.

2021. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszintes-párti vagyok. Ilyenben nőttem fel (tetőtér-beépítéses családi ház), jelenleg is itt élek. Szeretem, hogy a földszint a "közösségi tér" (nappali, konyha, étkező), az emelet pedig a külön szobáknak ad helyet. WC van lent is, fent is, fürdő pedig csak fent.

Most érek abba a korba, hogy lassan kirepülök a családi fészekből, ezért már egy jó ideje nézegetek házakat, hogy majd ha eljön a vásárlás ideje, legyen valami elképzelésem, mégis milyet szeretnék. Egyszintesek (a Kádár-kockákat leszámítva) nem tetszenek, főleg a beosztásukat tekintve. Illetve mindig is vágytam egy erkélyre, ahhoz is kell az emelet.

De ez szubjektív dolog. Kinek a pap.......

2021. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Azt kifelejtettem, hogy 100 négyzetméter fölötti, tehát nagy alapterületű házakról beszélek, azokra értettem a hülye, nekem nem szimpatikus beosztást (hosszú folyosók, stb.).
2021. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
Begyepesedettségről annyit hogy van egyszintes házam ill. van egy hatalmas kétszintes házam, plusz generálkivetelező vagyok aki tervez is épületeket. úgy érzem van némi rálátásom erre a kérdésre. Ha te is tolókocsiba kerülnél megértenéd miért kell valakinek eladni a több szintes házát...
2021. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19%

#16: Kár, hogy nem esett le, hogy több emberrel vitázol.

Jöhetne az érvelési hibás ember, hogy megmagyarázza, ha te láttál 80 évest, aki tud és szeret lépcsőzni az nem azt jelenti, hogy minden, vagy legalább a többség olyan. Sőt...

Egyébként ha neked annyira el kell szeparálódni, hogy külön szintre van szükséged, akkor válni kell, nem építkezni szerintem. Egy mai modern házban, aki nem tud eléggé elszigetelődni egy szinten, az emeleten sem fog.

Egyébként, ahogy korábban írtam, bizonyos nm felett a sok közlekedő út és a beépíthetőségi határok miatt elkerülhetetlen a több szint. De ezen kívül gyakorlatilag minden megvalósítható egy szintben ugyanolyan életminőségben, lépcsőzés nélkül

2021. máj. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!