Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van dübörgő szomszédod? Mivel...

Van dübörgő szomszédod? Mivel szokott leginkább az agyadra menni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Az istenverte lódobogással. Ezek mellettem (Elefánt Timi és becses családja) úgy közlekednek reggeltől estig, mint egy ménes. Az ember egy kicsit pihenne a hosszú hétvégén, de nem lehet, mert ezek egy fél órára nem képesek megülni a seggükön. Alattuk meg egy másik brancs, ahol olyan csapkodások mennek, hogy szabályosan összerezzen tőlük az ember. Plusz állandó pofázás, bömböl a tévé, most épp valami ócska zenét nyomatnak. Panelben sokat szenvedtem az ilyenek miatt, aztán naivan azt gondoltam, jobb környéken, téglaépítésűben sokkal jobb lesz. Sokkal semmiképp nem lett jobb, mindössze pár fokkal. Az ügyeletes zajládák minden házban ott vannak. :(
2021. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Nincs.
2021. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

A felső szomszédaim ilyenek. Fiatal párról van szó, közülük a csajszi viszont úgy közlekedik, mintha sarkon ugrálna. Összevissza rohangál, állandó hupogások, zörgések, csak úgy zeng a ház, a lépéseitől pedig vicc nélkül ugrál a falam.

Ajtót, ablakot csapkodnak, de olyan erővel, hogy ettől is mozog a fal.

A trappolásuk és porszívózásuk viszi nálam a prímet. Az utóbbi náluk mindig minimum 45 perces procedúra, hatalmas vagdalózásokkal díszítve. Maga a hangos porszívó még nem is annyira vészes, inkább a csapkolódás hozzá. Múltkor egyik délelőtti órámat sikerült végig porszívóznia (~1,5 óra).. Elég frusztráló volt, de még így is jobb, mint amikor vasárnap reggel 7-kor keltenek a porszívóval.

2021. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az egyik szomszéd minden hétvégén fúrja a falat. De már mióta itt lakunk, 2,5 éve. El nem tudom képzelni, hogy milyen a lakása.

Meg a felső szomszéd néni hétvégén 6kor már kloffolja a húst, arra szoktam kelni és mindig irigykedek, hogy van energiája és lesz ebédre rántott husija... Aztán tovább alszom :D


A közvetlen szomszédom nem hangos de undorító szagok jönnek tőle. Az se valami jó.

2021. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az alattunk lakó megy az agyamra a hangoskodásával (kisgyermekes családról van szó). Minden egyes reggel 6:30 - 8:30 között kezdik, de olyanokat csinálnak, hogy még füldugóval se lehet aludni. Ajtó csapkodás, dübörgés, nehéz dolgokat vágnak a földre, szóval ezeket a zajokat a füldugó se szűri ki.

Már kivagyok attól, hogy velük együtt kell kelnem. Pár hete szóltam neki, de nem hajlandó halkabb lenni, szerinte ez egy társasház és ez vele jár. Mivel nem tanul a szép szóból, ezért kénytelen vagyok megnevelni egy kicsit, azzal, hogy én is hangoskodok, kora este, amikor már alszanak a gyerekei. Este 19 órától bezzeg akkora csönd van, semmit se hallani. Szóval, ha akar tud csendben is lenni.

Az az érdekes, hogy ez kb. 1,5 hónapja kezdődött, azelőtt nem hallottam ilyen durva zajokat. Nem tudom elképzelni mi történt hogy ezt elkezdte, talán visszament dolgozni, és ez neki a reggeli készülődés.

2021. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#1 Eszetlen lódobogás itt is megvan. Néha már azon gondolkozom, hogy átmegyek és dobok rájuk egy nyerget, mert a jelek szerint kilométerhiányuk van.


#2 Boldog ember vagy.


#3 Nekem az a mázlim, hogy fölöttem nincs már lakás, de biztos, hogy nehezen bírnám cérnával, ha a fejem fölött is trappolnának. Tervezel szólni nekik, vagy beletörődtél a sorsodba, mint én? Mondjuk amennyit írtál róluk, az alapján nem olyannak tűnnek, mint akikkel értelmes ember módjára kommunikálni lehet.


#4 Pár éve panelban fölöttem is egy örökké fúró idióta lakott. Abból állt egy napja, hogy vagy fúrt, vagy kalapált. Szerintem barkácsműhelynek használta a lakást, mert amennyit az fúrt, abból legalább három lakást fel lehetett volna újítani.


#5 Ó, a kisgyerekesek. Nekem is volt "szerencsém" hozzájuk, két ízben is. Először egy vadállatmódra üvöltöző, a gyerekeit mindennek elhordó 30-as pár fölött laktam, nagyon durva volt. Már komolyan a gyámügy értesítését fontolgattam, aztán végül nem került rá sor, mert jött egy jó lehetőség és elköltöztem. De egy 2 gyerekes cigány család fölött is laktam egy évig, azt se kívánom senkinek. Jól teszed, hogy neveled őket, ez a fajta sajnos csak ebből ért, ha ért egyáltalán... Én elég csendben szoktam lenni, de mikor szétbarmolják a nyugalmamat, én is elkezdek zajongani, ez általában működni szokott. Nem sokáig ugyan, de működik.


Köszi a hozzászólásokat, mindenkinek ment a zöld pipa. ;)

2021. ápr. 4. 17:03
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsés vagy, hogy fölötted nem laknak, én már elég szépen bánom, hogy fölszintre költöztünk :D

Nem törődtem még bele a dologba, de sajnos nem is merek szólni nekik. C kategóriások és eddig köszönésen túl nem volt más, de ahogy a csajszi másokkal beszélni tud.. lenéző, fennhéjázó, rosszindulatú és kicsit butuskának is tűnik. Szegény postással is úgy beszél, mint a kutyával.. (pedig ritka rendes a férfi, róla tényleg csak jókat tudok mondani) és nem hinném, hogy kulturáltan meg lehetne velük ezt beszélni. És bevallom őszintén, tartok attól, hogy "csakazértis"-be menne át a dolog, vagy ne adj' Isten kárt csinálna nekünk.

Egyetemen most ugye online oktatás van, és ha így megy tovább a dolog, akkor viszont tényleg ki kell találnom valamit, mert ez így nem állapot :c (#3 voltam)

2021. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha C kategóriások, akkor mindent értek... :( Szerencsétlen csajnak kijutott a jóból: buta is, bunkó is, C is. Túl sok a minősítő körülmény. Szerintem is olyan, hogy ha kulturáltan beszélnél vele, még ő lenne felháborodva és annál inkább verné az átkozott lábait. Nincs rosszabb, ha szellemi rövidnadrágok laknak az ember szomszédjában.

Mellettem ugyan nem rövidnadrágok vannak, de ezek is megérik a pénzüket. Egyik oldalt egy elefántcsorda, akiknek a trappolását én is hallgatom naphosszat. Másik oldalt egy fiatal srác lakik, akit alapvetően kedvelek, mert gyakran van házon kívül és ha itthon is van, általában csendben van. Az egyik falam a fürdőszobájával közös és mindig élvezhetem a fürdőzésének a hangjait. Mikor ráront a fürdőkádra és izomból lerántja a zuhanyfejet, az nagyon durva, szabályosan megijedek néha. :D De még mindig azt mondom, hogy aránylag mázlim van vele. Sokkal rosszabb helyeken is laktam már.

2021. ápr. 5. 12:32
 9/22 anonim válasza:
82%

Az mi szomszédunk alkoholista.

Farkasembernek nevezzük, mert sokat ordibál és nen emberi hangokat ad ki.

Nem tudjuk mivel de dübörögni is szokott.( Egyébként falun lakun).

A hátsó kertben a szilva egy kupacba hull nálunk, biztos valami csoda.

Illetve, ha be van ültetve valamivel pl tavaly tök meg cukkini, azok úgy eltűntek mindenestül.

2021. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos a társasház ezzel jár. Hallottam már téglaépítésű (újépítésű) lakásban is felső szomszéd dübörgést. Panelban még inkább hallható, a vékony vasbeton falak miatt. Főleg, mióta trend lett a laminált padló és a kő, így még az is hallható, ha valahol leejtenek egy gémkapcsot.

Bizony vannak, akik ha szólsz, akkor direkt még jobban fogják csinálni.

Sok szemét ember van és nem csak a C-k között, nem bőrszíntől függ, hogy mekkora paraszt valaki.

Van a dübörögve járónál, a lakást naponta robajjal átrendezőnél rosszabb is, ha kifogsz egy olyan agyalágyult szomszédot, aki napi rendszerességgel több órán át zenét hallgat nagy hangerőn.

A bosszú nem megoldás, mert ha te nekik kárt okozol, akkor ők fognak feljelenteni téged.

Ha te is elkezded csak egyszer üvölttetni a zenét, vagy filmet, bosszúból, akkor ő lesz az, aki rád hívja a rendőrséget, vagy megy hozzád panaszkodni, miközben neked évek óta minden nap tűrnöd kellett.

Látod, az ilyenek ellen nem sok mindent lehet tenni.

Ha már nagyon készen vagy, akkor a költözés lehet a megoldás.

A nem újépítésű tégla lakások olyanok, hogy kevésbé vezetik a vastag falak a hangot, keresel egy ilyet, vagy veszel egy házat, ebből a szempontból még egy régi "Kádár-kocka", vagy egy vályog ház is megváltás tud lenni.

A nyugalom a legfontosabb, mint hogy egy stresszes környezetben pár év alatt roncs legyen belőled és a stressztől komoly betegségeid legyenek.

2021. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!