Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köteles vagyok türni a mindenn...

Köteles vagyok türni a mindennapos kiabálást a teraszròl?

Figyelt kérdés

Kijött a jòidö.Az alattam lakòk egész nap kinnt ülnek,szombatonkènt grilleznek,jönnek a barâtok.Elég hangosak sajnos.Az ablakaink alatt vannak ugye.

A lakás másik vègében zàrt ablakoknál is hallani h kinntvannak

Zavar,mert minden alkalommal hallom öket ès nem tudok csendben nyugodtan pihenni vagy ugy megnezni egy filmet h közben ne a röhögcsèlèsüket hallgassam.

Ez este 10ig szokott menni.Szòval mivel nem pihenöidöben hangosak köteles vagyok minden nap este 10ig ezt hallgatni?

Vagy itt is vonatkozik rájuk hogy mindent lehet de a szomszèdok zavarása nèlkül?



2020. máj. 20. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha napközben történik, és nem hangfalakat bömböltetnek, csak ők beszélgetnek, nevetgélnek, esetleg hangosabban, mint te szeretnéd, az belefér a szabályokba.

Szerintem te vagy túlérzékeny. Ha nem családi házban laksz, akkor el kell fogadnod, hogy élnek körülötted mások is, és nem mindenki olyan visszavonultan, mint te.

2020. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most akkor kiabálnak, vagy beszélgetnek?
2020. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
59%

Szerintem nemes egyszerűséggel csöngess be, és megbeszéled velük. A kérdésedből nem derül ki, próbáltad-e már ezt a nagyon egyszerű dolgot.

Kulturáltan elmondod mi a problémád. Nem rögtön rendőrséget kell hívni, mint egy nyugger banya.


Ha ez nem működik? Nem kell neked izélned, te laksz felettük, neked több lehetőséged van.... Mi mikor beköltöztünk, a legfelső lakásba, a lakás már évek óta lakatlan volt. Az alattunk levők megszokták a nagy nyugit, az a tipikus bacatlan házaspár, akik utálják egymást. Mindenért feljöttek, és nem szép hangnemben dumáltak elsőt alkalommal sem, és amúgy sosem tartottunk bulit itt, vagy ilyesmik. A harmadiknál megelégeltem, mondtam hogy oké, játszhatjuk így is. Attól, hogy te úgy járkálsz, mint akin egy holland papucs van, azért nem hívhatnak rendőrt. Na aztán éjjel rákezdtünk a nagy dübörgős sétálásokra, és ilyesmikre. 2 ilyen éjszaka után beállítottak egy tálca sütivel. Azóta nagyon szívélyesen, előreköszönnek a liftben :D

2020. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kiabálnak gondolom én mert rajtuk kivül senkit sem hallunk.

Ha kinnt ülünk akkor halljuk hogy a fölöttünk lévök is kinnt vannak,de a lakàsban semmit.

Ha a sràc hazaér és kinnt van a szomszédja is a teraszon,váltanak pár szòt,ugy h oda kiabál ahelyett hogy odasétálna és nem 10 méterröl obégatunk.Tegnap is ez volt.Utána meg kinnt ültek 9ig tegnap,persze nem minden percben.

A terasz ajtajuk tárva nyitva van,ha kinyitom az ablakom vagy esetleg én a terasz ajtòm azt hallgatom h a lakásban is beszélgetnek,csörögnek a tányérok,poharak,mosogat,serceg a hùs-gondolom föz.

Bekell csuknom mindig az ablakot,mert aláirom h laknak màsok is

de egyszerüen már sok h hazaérek a munkábòl és az ö életüket,szajukat hallgatom.

Ha ezzel nem sértenek semmit akkor persze nincs gond

De ha ez a fajta zavarás ilyen mértékben nem megengedett akkor lemegyek szòlni h legyenek kicsit halkabbak

2020. máj. 20. 09:34
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as igen tavaly szòltam nekik,1 fokkal jobb volt de pont jött a rossz idö ugyh nem üldögéltek kinnt,most kijött a jòidö pàr hete és megint ez megy minden nap.Nem akartam rendört hivni,szeretem megbeszélni a dolgokat csak ha bunkò vagy nekem támad tudni akarom h tényleg nem tehetek ez ellen.

De ha ok nélkül zavar mert igazándibol más is kinnt szokott lenni,mi is

de kulturált hangnemben és hangerövel társalgunk,nem obégatunk egymàsnak a lakàsbòl az erkélyre.És nem kell mindenkinek akinek nyitva van az ablaka azt hallgatni h én éppen mit csinálok a lakàsban.

Nem hallom a felettem lévöket sem,pedig sokat vannak itthon és sokat is vannak ülnek kinnt ök is

2020. máj. 20. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagy különbség van az ordibálás és a csendben beszélgetés között. Nem vagy köteles eltűrni és kérhetsz birtokvédelmet.
2020. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Ők ilyenek, semmit nem fogsz elérni hosszabb távon vele, ha szólsz is nekik. A hasonló emberek fel sem fogják, hogy másoknak más lehet az életstílusa, talán nem is rosszindulatból, hanem mert nekik ez a természetes. Ők hangosan élik a mindennapjaikat, hangosan, ordítva beszélgetnek egymással és hangosak a lakásban is, akár főznek, akár járkálnak.

Volt ilyen szomszédom, nagyon rendesek voltak, de az életük minden pillanatát olasz temperamentummal, zajosan élték. Számukra ez volt a természetes, én meg falra másztam tőlük. Az ilyen szuper extrovertáltak szeretik a nyilvánosság előtt élni az életüket, a közönség élteti őket. Reménykedj, hátha elköltöznek és jobb jön helyettük.

2020. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
40%

Tavaly. Oké. Lehet ezek elég egyszerű emberkék, szólj nekik idén is.

De azért......:O

"A terasz ajtajuk tárva nyitva van,ha kinyitom az ablakom vagy esetleg én a terasz ajtòm azt hallgatom h a lakásban is beszélgetnek,csörögnek a tányérok,poharak,mosogat,serceg a hùs-gondolom föz." Azért ezt is hallani...nem cska ők hangosak, a hely ahol laksz, az maga borzalom." Nálunk azt sem hallani, ha hétvégén porszívóznak a szomszédok, vagy megy a mosógép. De tényleg, hol laksz te, valami papírlakásban?

2020. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem mimdennapos, hanem heti 1-2 alkalommal fordul elő, szerintem ki lehet bírni. Én még örülnék is, hogy van élet. Ha te nem bírod, akkor költözz el, mert nem fognak megváltozni.
2020. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

A rokonságban is van ilyen, ha náluk vagyunk, képtelenség reggel aludni pl, mert a beszélgetés nekik azt jelenti, hogy fejhangon ordítanak a lakás két legtávolabbi pontjáról egymásnak. A vicc, hogy én is harsány vagyok, a pàrom sokszor szól rám, hogy ne kiabáljak, de amit ők művelnek, rendesen bántja a fülem. Nincs egy normál hangerős szavuk. Ordít a gyerekkel, ordít a rokonnal, ordít mindenért. Mondjuk ők kertes házban laknak, megtehetik.

Egyszer voltak nálunk vendégségben, nem győztem hogy mondani, hogy nem kéne ordítani, komolyan attól rettegtem, hogy mikor kopog át a nagyothalló szomszéd néni.


Ha ilyenek az alsó szomszédaid, azzal nem tudsz mit kezdeni, hiába figyel oda, akkor is zajos lesz.

Viszont azt gondolom, ettől még nem kell annyiban hagyni, normális hangnemben lehet nekik szólni, hogy sok, amit művelnek.

2020. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!