Miért van az, hogy ennyire bonyolult és nehéz nekem az élet? Másnak pedig miért annyira játék az egész?
Az a baj, hogy te csak az eredményt látod másokon, a belefektetett energiát, önfejlesztést, munkát már nem látod és ezért azt hiszed, hogy másoknak minden ösztönösen, zsigerből megy, pedig baromira nincs így, vagy maximum extrém ritka esetekben (millióból egy nagyságrendben). A környezetedben lévők tesznek azért, hogy jobb legyen, és ha kifelé úgy is tűnhet, hogy ezt röhögve teszik, szinte minden ilyesmi mögött sok munka van .
Mikor mozdultál ki utoljára a komfortzónádból? Mikor tettél valami olyat, amitől féltél de mégis belevágtál? Mikor volt utoljára olyan, hogy a kudarcot nem feladással kezeled, hanem csak azért is addig próbálkozol, amíg nem sikerül, még ha ez több pofáraeséssel és nehézséggel is jár? Mikor és hogyan gyakoroltad utoljára a tájékozódást, az ügyintézést a félelmeid ellenére? Milyen szinten foglalkozol önismerettel, önfejlesztéssel?
A kérdésedből úgy tűnik, hogy álmodozásból profi vagy, de tenni már nem vagy hajlandó semmiért, ráadásul még magadat sem ismered annyira, hogy eldönts, mi a célod az életben.. Addig pedig marad az álmodozás és a másokra irigykedés, amivel soha semennyire nem leszel előrébb.
"Az a baj, hogy te csak az eredményt látod másokon, a belefektetett energiát, önfejlesztést, munkát már nem látod"
De pont ezaz, hogy míg mások célirányosan és tudatosan, a világtól/emberektől informáltan tudja, hogy mit mikor hogyan mennyire kell megtennie, addig nekem semmi információm nincs a sikerhez vezető út megvalósíthatóságáról sem. Úgy is fogalmazhatnék, hogy nem tudhatom, hogy mit tudhatnék.
---
"A kérdésedből úgy tűnik, hogy álmodozásból profi vagy, de tenni már nem vagy hajlandó semmiért, ráadásul még magadat sem ismered annyira, hogy eldönts, mi a célod az életben."
Ebben viszont tökéletesen igazad van, de itt egyből vissza is utalnék az előbbi mondatom utolsó mellékmondatára.
Arra még nem gondoltál, hogy felkeress egy terapeutát és komolyabban foglalkozz önismerettel? Pszichodráma csoportot is kereshetsz, az is nagyon hasznos tud lenni. Első körben önismeretszerzésre van szükséged, mert meg kell ismerned saját magad, az igazi vágyaid, álmaid, félelmeid erősségeid, gyengeségeid, hozott és tanult mintáid, amiket követsz majd tudatosan irányt kell adnod az életednek.
Senki nem születik úgy, hogy tudja az utat a siker felé. Van, akinek egyedül/kevés segítséggel is megy, de van, akinek segítség kell hozzá, ez sosem szégyen! Én is megjártam ezt az utat és ha most találkoznánk, akkor te is csak a sikert látnád, azt nem, hogy ebben 10 év kemény munka van (ami mellesleg milliószorosan megtérült) :)
Első voltam.
TB alapon is lehet pszichológushoz menni, ha utánaolvasol biztosan találsz információkat. Emellett az interneten is sok anyagot találhatsz, előadásokat youtubeon, stb. Angolul több anyag van, de magyarul is akad. Könyveket is kereshetsz első körben, pár cím, amit érdemes megkeresni:
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!
F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam
Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! A kényelem csapdája
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig
De ezeken kívól is van ezer másik.
Én egy időben azt a kevés megtakarításom, amim volt, magánterapeutára és pszichodráma csoportra fordítottam, de ennek már sok sok éve. Persze ha semmid sincs, akkor ez nem opció, de a jövőben mindenképp felvenném a prioritások közé. A mentális egészségünk legalább olyan fontos, mint a fizikai, érdemes befektetni. Nem áltatlak, kemény munka szembenézni önmagunkkal, de ha kitartó vagy, meg fogja érni. Kitartást kívánok, szükséged lesz rá - de ha feladod, akkor örökre így maradsz, ennek elég motivációnak kellene lennie :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!