A TV ordíttatása tényleg ennyire elterjedt az 50-es férfiak között? Mi értelme van?
Ahány 50-es férfit csak ismerek, mindnek az a szokása, hogy amint hazaér, nyomja be a tévét, aminek muszáj ordítania, erre a magyarázat változatos: "mert szeretem jól hallani", vagy "mert az asszony pakol/takarít és nem hallom tőle rendesen", hasonlók.
Az említett férfiak közül mindegyik kapott már ajándékba bluetooth fejhallgatót, hogy nézze azzal, és akkor se őt nem zavarja a többek zörgése, se ők nem zavarják az egész családot az üvöltő tévével, de mindegyikük inkább meghalna, mint hogy akár csak egyszer is használja a fejhallgatót, pedig igazából mindenki problémáját megoldaná egyszerűen.
Online megosztásokból is arra tippelek, hogy más hasonló korú férfiaknak is fontos a tévé.
Ez máshol is szokás, tényleg elterjedt jelenség, vagy csak én ismerem pont az 50-es apukák furcsábbik részét?
Miért küzdenek foggal-körömmel a megoldás ellen? Miért jobb így, hogy nekik is kényelmetlenebb, meg ők is zavarnak másokat? Mi bajuk lenne azzal, ha mindenkinek jó lenne? Csak én nem értem?
A pörköltszaftos trikó (+30 kg háj + sörike + rágcsa + tv nézése = sportolás) mellett alap a tv ordíttatása (főleg a mulatós, a zenék királya), hiszen nagy ívben tesznek a szomszédokra.
De jellemző ez nőkre is, plusz a nyugdíjasokra, hiszen nehogy má' dúglyak füllhalgattó készülléket a fűlembe (amelyet nem lát senki sem otthon), akinek nem teccik, az dúglyon vattát a füllébe!
Rengetegszer hívtak fel engem is a szomszédok, hogy a szüleim, nagyszüleim iszonyatosan hangosan hallgatják a tévét, a rádiót, de hiába utaztam oda oda csak ezért többször is, hiába próbáltam rábeszélni a lelkükre, őket ez nem érdekli, költözzenek el a szomszédok. Ezért tart itt ez az ország...
#3
Nem csak pörkűtszaftos melósemberekről van szó, hanem öltönyös értelmiségiekről is. :D
#4
Igen, nálunk ugyanez ment. Pároméknál szintén. Apu haza, tévé be, hangerő koxra, majd apu házból ki, tévé meg ordít tovább. Ha kikapcsolja valaki, vagy akár csak lehalkítja, eljön a világvége.
Fel nem tudom fogni...
Szerintem rosszul hall, ha neki csak ekkora hangerőn "kényelmes". A fülest meg tényleg nagyon sokan utálják az idősebb korosztályból. Anyám is pont ilyen. Viszont azért annyira durván nem hall rosszul, hogy hallókészüléket csináltasson. Meg mondjuk azt se hordaná... (Apám nem ordíttatja, mert ő jól hall.)
Persze itt más a helyzet, mert anyám egyedül él, és ha én otthon vagyok, inkább nem is tévézik, mert nem hallja olyan hangerőn, ahogy számomra már nem túl hangos, persze apukád nem mondhat le "folyamatosan" a tévézésről.
Meg persze az sem állapot, hogy ti is megsüketüljetek a tévétől... Elég nehéz helyzet, mondjuk nem kérted szerencsére, hogy megoldást írjunk, mert én nem tudok :D
Amúgy több férfi dolgozik zajos helyen, pl. gyár, építőipar, egyéb gépek, mint amennyi nő, így akár ez is lehet az oka, hogy több férfi ordíttatja a tévét, mint nő.
#6
Egyik érintett se hall rosszul.
Megoldás nem annyira érdekel, szerencsére megoldódott a helyzet mikor elköltöztem otthonról, de annyira fura nekem ez a jelenség, és azóta is akárkihez megyünk látogatóba, felmerül ez. Szüleim pl. rengetegszer vesznek össze ezen a mai napig.
"Egyik érintett se hall rosszul." Pedig de. :)
"Ha a hallásromlás lassan következik be, akkor akár sok év is eltelhet anélkül, hogy a halláskárosodott tudatában lenne állapotának. Legtöbbször a környezetükben lévőknek tűnik fel, hogy családtagjuk egyre hangosabban hallgatja a tévét, nehezebben érti vagy félreérti, amit mondanak neki, vagy úgy tűnik, hogy nem figyel, pedig valójában csak nem hallja, ha szólnak hozzá."
"A leggyakoribb az időskori halláscsökkenés, amihez fülzúgás és szédülés társulhat. Ez a fajta hallásromlás a szőrsejtek fokozatos pusztulásával magyarázható, van, akinél a folyamat már 50 éves korban elkezdődik. Szimmetrikus, tehát mind a két fülön kialakul, és fokozatosan rosszabbodik. Nőknél általában minden frekvencián csökken a hallásképesség, férfiaknál inkább a magasabb frekvenciás hangok „vesznek el”. "
Ebben viszont igazat adok, ez lenne a megoldás:
"Az említett férfiak közül mindegyik kapott már ajándékba bluetooth fejhallgatót, hogy nézze azzal, és akkor se őt nem zavarja a többek zörgése, se ők nem zavarják az egész családot az üvöltő tévével, ..."
Csakhogy a legtöbb "ötvenes" férfi el nem ismerné, hogy kezd süketülni, snassznak, kényelmetlennek tarja a fejhallgatót, és még ezer kifogása lehet... Ezért sajnos ebben is igazad lehet általában:
"...de mindegyikük inkább meghalna, mint hogy akár csak egyszer is használja a fejhallgatót, pedig igazából mindenki problémáját megoldaná egyszerűen."
"Mi értelme van?"
Süket, de nem ismeri el. Ennyi értelme van. :D
dellfil
#8
Nekem kicsit irreális, hogy mindegyikük kiválóan hall, a suttogást is, többen közülük munkahelyen rendszeresen mennek hallásvizsgálatra ami alapján semmi bajuk, stb, és csak a tévét nem hallják rendesen.
Nem, sokszor van indok önmagában az ordításra (valaki "zajong" a házban, stb), én azt a részét nem értem, hogy miért jobb szenvedni és veszekedni, mint egyszerűen megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!