Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen undorodom az...

Egyszerűen undorodom az emberiségtől, maximálisan lenézem. Mit tehetnék? Tényleg az emberiséget egy halmazállapotra nézem.

Figyelt kérdés

Utálom az embereket, ahogy képmutatóan viselkednek mindenütt, mosolyognak egymásra és megjátsszák magukat. Nem szeretek közösségbe járni, legyen az vendégség, idegenek vagy régi haverok. Mindig egyedül vagyok itthon, egyedül sétálok az utcán, nem találkozom és nem beszélgetek senkivel. Nem szeretem, hogyha bárki rám néz, olyankor elnézek másfelé vagy lesütöm a fejem, teljesen zavarban vagyok. Inkább nem beszélek semmit, minthogy azt mondjam, amit kellene. Családtagjaimmal sem beszélek semmit, ha hívnak telefonon, akkor a legszükségesebbeket válaszolom: "aha, oké, igen, nem, szia". Konkrétan egyszavas válaszokat mondok amikor csak lehet, hogy minél kevesebbet kelljen kommunikálni. Ideges vagyok, ha mással kell beszélnem, nem bírok a szemébe nézni, és furcsán viselkedek olyankor. Rettentően félek bármilyen társas kapcsolatot, kommunikációt megélni.



Teljesen tanácstalan vagyok, nem barátkozok, itthon sincs semmi olyan, amivel nyugodtan és boldogan eltölteném az időt. Üresnek érzem magam. Folyamatosan nihilista gondolataim vannak: semminek nincs értelme, az élet hiábavaló, a küzdés hiábavaló. Csak sodródok az "árral", és igazából nem is várok semmi jót vagy "megváltást".



Egyfolytában öngyilkossági gondolataim vannak, azt tervezgetem, hogy kinek és hogyan fogok utolsó üzeneteket hagyni, hogy a lehető legnagyobb hatást érjem el vele. Ennek ellenére tudom, hogy aki csak beszél róla, az valószínűleg nem meri megtenni. Ezért várok egy különösen rossz pillanatra, ami hátha a tettlegességig felerősíti bennem ezeket a gondolatokat.



Ugyanakkor mégis érzem, hogy jó lenne olyannak lenni, mint a többiek, barátkozni, szórakozni járni, röhögni, sétálni a parkban. Viszont félek minden idegentől, magamat kevésnek tartom hozzájuk képest, azt érzem, hogy át kell hágnom egy hatalmas akadályt, hogy az "elfogadásukat" megnyerjem. Ehhez az akadályhoz pedig nincs sem erőm, sem kitartásom, sem bátorságom. Csalódtam úgy általában az emberekben, kialakítottam magamban egy külön világot, amibe bezárkóztam, és senkit nem látok szívesen benne.



Azt mondják, hogy a legjobb barátok érdeklődése/nézetei hasonlóak, nos, én ilyen témákról szívesen beszélgetnék bárkivel, de érthető módon az átlag ember nem a nihilizmusról, filozófiáról és öngyilkosságról szeret beszélgetni. Akiket eddig ezekkel a témákkal traktáltam, mind közönyössé váltak velem szemben, kialakították a depressziós, magába forduló, magát sajnáltató ember képét, és ilyen barátot senki sem akar magának.



Egy alkalommal voltam pszichológusnál (de nem ezért, hanem egy másik ügy miatt), és a szakvéleményben fél oldalon keresztül csak ezeket a komplexusokat sorolja: introvertált attitűd, szorongás, félelem-élmények megélése, konfliktuskerülés, depresszív hangulat, önbizalomhiány, stb. Ez több, mint 2 éve volt, azóta úgy érzem, még rosszabb a helyzet. A vélemény szerint szakember segítségére van szükségem, de nem voltam senkinél, és félek is elmenni. Nem tartom megoldásnak, hogy egy vadidegennek mindent elmondjak, aki aztán jó pénzért okosakat mond cserébe.



(Köszönöm, ha valaki elolvasta! Olyan véleményére lennék kíváncsi, aki érez/érzett hasonlókat, és esetleg tud valami megoldást, hogy ki lehessen lépni a mókuskerékből.)



22F



2019. márc. 5. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Bár én nem látom ilyen borúsan a helyzetet, mert szerencsére van pár ember az életemben, akik fontosak nekem, ha nem lennének, akár én is lecsúszhattam volna ebbe a tudatállapotba.


Az jut eszembe, hogy olvastam arról, hogy ez a fokozódó nihilizmus egy tendencia a mostani, modern világban. Talán Jordan Peterson beszélt erről (egy kanadai pszichológus professzor). Javaslom az ő videóit megnézésre a Youtube-on, nagyon sok konkrét, hasznos tanácsa van, főleg férfiak számára (én nő vagyok, de így is csomó mindennel egyetértek, amit mond).

Ha az angol nem megy magas szinten, az sem gond, sok videójának már van magyar felirata, csak akkor a youtube keresőbe azt is be kell írni a neve mellé, hogy "magyar", és kidob csomót.

2019. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy megcsinálsz olyan dolgokat, amiket nem akarsz.

Nekem ha nincs kedvem közösségbe menni, akkor nem megyek, és akkor nem érzek utálatot sem.:)

2019. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"minél kevesebbet kelljen kommunikálni. Ideges vagyok, ha mással kell beszélnem"

Én ilyenkor be se kapcsolom a telefont.

2019. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" hogy az "elfogadásukat" megnyerjem"

De minek?? :D

Hagyd ezt abba és megszűnik a gondod!:)

2019. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A populáció jelentős része átéli ezt kamaszkorában. Én is, a barátaim is. Ilyenkor eszmél rá az ember a világ minden gonoszságára és igazságtalanságára, ez nyilván rosszul érinti az érzékenyebb lelkületűeket. És akkor még ott van a szakmaválasztás bizonytalansága is, ami kegyelemdöfésként hat azokra, akik totálisan nulla motivációval rendelkeznek. Mivel semmit sem akarsz igazán, könnyen feladod, ha egy kis nehézség ér. Legyen itt szó barátkozásról, önállóságról, karrierről, párkapcsolatról vagy családról.

Ha változtatni akarsz a dolgon, akkor bizony küzdeni kell. Küzdeni kell magaddal. Be kell látni, hogy nem minden ember rossz. Nem mindenki azért mosolyog rád, mert hátsószándékai vannak. Ez az egész eltúlzott emberutálat az önbizalomhiány kompenzálására kialakult védelmi funkció. Azonban pont ezzel vágod el magad mindenkitől. Ha valaha boldog akarsz lenni, muszáj lesz visszavenni az önsajnálatból és végre nem egyfolytában búvalb***ott arccal elszúrni azok kedvét, akik barátkozni szeretnének veled. Természetesen el lehet panaszolni az aktuális problémádat nekik (amit amúgy brutálisan felnagyítasz), de nem szabad, hogy erről szóljon a barátság. Hosszú évekig szenvedtem egy barátnőm súlyos depressziójával, miközben magam is egzisztenciális krízisen estem át. Borzalmas és irritáló volt még úgy is, hogy teljesen megértettem, mit érez. Hogy miért? Mert én 1-2 év depresszió után eldöntöttem, hogy teszek magamért és ha tetszik nekem, ha nem, igyekszem mindig reálisan látni a problémákat és nem túlreagálni. Elmondtam másoknak, ha bántott valami, de csak röviden, tényszerűen, egy kis felháborodott káromkodással megspékelve. Nem vártam meg, amíg az önsajnálat elborítja az agyam és savanyúképű vinnyogógéppé válok, aki mindenki hangulatát kinyírja. Elmondtam nekik gyorsan, meghallgattam a véleményüket, lezártam a témát egy pozitív mondattal és belekezdtem egy másik, vidámabb témába. Senkit nem zavart így, hogy panaszkodtam. A humoros beszélgetések maradtak meg bennük és továbbra is keresték a társaságom. Eközben a barátnőm 8 évig nyomta a folyamatos társasági depressziót, mindenen megsértődött, mindenkit kritizált mindenért. Magát a legjobban. Mondhattam neki akármit, nem hallgatott rám. Hiába meséltem a technikám, hogy megállítom magam, mielőtt lesüllyednék, meg sem próbálta leállítani magát soha. Egyszerűbb volt a nonstop önutálatot nyomni, utána meg sírni, hogy őt senki sem kedveli annyira, mint engem. Eközben a valóságban minden körülötte forgott, egésznap azon voltunk, hogy őt boldoggá tegyük. De ő csak azt hajtogatta, hogy mi csak vígasztalni akarjuk, mert ő buta, csúnya és népszerűtlen, míg mi mindenben sikeresek vagyunk. (Ami megint egy qrva nagy túlnagyítása a valóságnak az agyában és nem igaz.) Rettentően lefárasztott szellemileg és érzelmileg ez a folyamatos harc magammal és közben még vele is. Tudod, hogy mi segített rajta? Az önálló sikerek. Amikor egyetemre ment, életében először nem voltak ott mellette fizikailag a barátai. Az, hogy vette a bátorságot és egyedül egy idegen helyre ment, ott képes volt jól teljesíteni a segítségünk nélkül és még össze is tudott barátkozni új emberekkel, olyan önbizalom-boostot adott neki, hogy 1 év alatt teljesen megszüntek a depressziós tünetei. Pedig aztán nem lett ám 100%-ig tökéletes az élete! Ugyanúgy ott voltak a családi és anyagi problémák, továbbra sem sikerült párkapcsolatot kialakítania és a külsejével se volt túlzottan elégedett. Mégis ennyit számított az érzés, hogy bizony igenis ér ő is valamit.

Szóval én úgy gondolom, hogy ez a dolog orvosolható nálad is. De ehhez leginkább saját magadat kell motiválnod. A pszichológus csak annyiban tud segíteni, hogy felteszi a kérdéseket, amiket magadnak kell megválaszolnod, amíg meg nem találod a megoldást a problémádra. Én azt tanácsolnám, hogy mindig kérdezd meg magadtól: "Tényleg akkora a baj, mint ahogy azt én érzem vagy csak túlreagálom?" A válasz mindig az, hogy túlreagálod. Évek múlva visszagondolva eszedbe fog jutni, hogy milyen állati jelentéktelen dolgok miatt voltál képes ekkora letargiába esni. Nyugodtan lehet sírni, káromkodni, mérges naplóbejegyzéseket írni vagy kirajzolni magadból, de évekig rágódni múltbéli sérelmeken hatalmas butaság és csak akkor lehet leszokni róla, ha tudatosan irányítod a gondolataidat. Időbe telik, de értelmes srácnak tűnsz. Nem hinném, hogy ne lennél képes szellemileg rá, hogy megtanuld uralni a gondolataidat.

2019. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Támogasd te is a Skynet minél előbbi létrehozását.
2019. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Éljenek a macskák! :) Cukik, ezen felül értelmesebbek, mint a legtöbb ember. :)
2019. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"esetleg tud valami megoldást, hogy ki lehessen lépni a mókuskerékből" Pszichológus szakember felkeresését javaslom. Ó, nem tartalak bolondnak, kedves Kérdező, ne érts félre! Épp csak a megfelelő szakember nagyot tud emelni az életminőségeden.


Jó döntést kívánok.

2019. márc. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De azért mégis vicces, hogy az egész emberiségtől undorodsz és emberekhez fordulsz segítségért.

Nem kevernèm össze a félelmet az utálattal, bár előbbiből alakulhat ki az utóbbi, de jobb ha tudatosítod magadban mikor mit érzel.

A többiek jól írták, el fog ez múlni. Tenni is kell érte, de magától is javul majd a helyzet.

Nem gondolom hogy minden ember rossz érdekember, mindenkinek jár egy esély arra hogy megismerjék mielőtt ilyeneket mondanak róla. Az viszont igaz, hogy néha az ember szembesül a világ gonoszságaival, és az a normális hogy ez bánt téged. Te is egy olyan ember vagy aki tehet ez ellen. Azzal hogy nem követed a rossz mintát, hogy mersz szembe fordulni azzal ami szerinted nem helyes.

2019. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az emberek ilyenek, "ez van", "nem számít", "lesz..om", "ődóga". Te csak tedd a dolgod, a saját dolgod , és próbáld meg nem észrevenni őket; már amennyire lehet; vagy pedig nem mellreszívni, és elsiklani fölötte.
2019. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!