Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kulturális különbségek csak?...

Kulturális különbségek csak? Nagyon rosszul jön ki néha a lépés egy szicíliai barátommal.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagyon kedves szicílai barátom, akivel alapvetően nagyon jóban vagyok, de néha egyszerűen ,,túl sok". Például egy alkalommal, mikor már 50. alkalommal írta le (és nagyon kedves, nagyon aranyos, de néha nem tudok neki megfelelően reagálni arra, amit ír), hogy mennyire különleges vagyok, azt írtam vissza, hogy szerintem mindenki különleges, tényleg.


Erre válaszul írt egy igen hosszú kisregényt arról, mennyire megbántotta ez, mert úgy érzi, én meghazudtolom (!) azzal, szinte igaztalanná tettem a szavait azzal, amit erre mondtam, mintha nem lenne igaz(ezt szó szerint írta)... Nem volt semmi ilyesmi szándékom, nincs túl nagy önbizalmam, de nem értem, miért jött le neki így.



Nagyon sok olyan dolog van, ahol különbözik a személyiségünk, beszélgetési szokásaink: például egyszer vicceskedve küldött egy képet a nagyujjáról, hogy azt ő hogy nevezte el, majd megkérdezte, hogy az enyémnek is van-e neve...tőlem ez egy picit idegen, mikor visszaírtam neki egy mosolygós smiley-val, hogy az enyémnek nincs, akkor is megsértődött.


Most azon akadt ki rettenetesen, hogy nem beszélgettem vele hosszasan az utóbbi két napban, nem írtam addig neki, miután tegnap délután érettségiztem (megjegyzem, egyik barátommal sem nagyon beszéltem azóta, a sok hajnali 4-ig való tanulástól rendkívül fáradt voltam, gyakorlatilag egész nap aludtam a vizsgázást követően. )


Mondtam neki, hogy tényleg semelyik barátommal sem beszélgettem azóta, de iszonyatosan ki van akadva. Pedig én nem szoktam megsértődni azon, mikor például olyanokat közöl velem, hogy a fenekemmel álmodott (nem viccelek), és hogy mekkora kár, hogy sosem láthat majd fürdőruhában...



Mit tudok tenni? Mindig megmondja nyíltan, ha valami nem esik jól neki, ezzel nincs baj, de néha olyan dolgokon akad fenn, ami számomra, és a környezetem számára teljesen normális...



2018. jún. 23. 00:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen párkapcsolatot akar, hiszen mást se csinál veled mint folyamatosan flörtöl. Még el is magyarázza neked hogy a flörtre hogyan kéne neki kedvező módon válaszolnod. Persze hogy megsértődik mert ha nem mész bele a flörtbe azt egy visszautasításnak éli meg, csak ezekből én úgy veszem le hogy nem biztos abban hogy visszautasítottad őt vagy tényleg nem vetted észre hogy mit akar. Ez mondjuk kulturális is lehet valamennyire (nem hiszem hogy egy olasz nő ne tudná azonnal hogy mit is akar), de szerintem a legtöbb magyar lány is gyorsab szokott kapcsolni ilyesminél, szerintem neked csak nincs elég tapasztalatod ilyesmiben.


Annyi a különbség még hogy a magyar lányok egy nem bejövős pasi flörtjét elég bunkón, vagy jobbik esetbe pont olyan nem-reagálással szokták visszautasítani mint ahogy te is azzal hogy nem mész bele a flörtbe. Ellentben az olasz lányok szinte mindig belemennek a flörtbe, mert ha gáz is a csávó, nem akarják az önbizalmukat lerombolni hanem belemennek, kapnak és adnak önbizalomnövelő dícséreteket és eközben jól el is szórakoznak anélkül hogy egy határt átlépnének.


Gondolom ez a pasi mást vár és azért magyarázgat neked mert a kultúrális különbségekre fogja.


A magyar azt vallja hogy nem dicsérlek mert még elbízod magad. Szídásban viszont nem fogja vissza magát. Nem csoda hogy a magyar átlag pasi önbizalomhiányos az olasz meg nem...

2018. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a barátod, hanem egy kamos idegen, aki ezerféle módon közölte már veled, hogy szándékában áll megizélni téged. Ha azt hiszed, hogy önzetlenül, barátságból hallgatja meg a kisebb-nagyobb problémáidat, hát nagyon naív vagy.
2018. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele beszélgetni. Ha terhes a nyomulása, le kell koptatni. Nyilván nem barátkozni akar, hanem dugdosna, mint a lopott biciklit.
2018. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű személyisége van. Én a helyedben megsértődnék rá, pont úgy ahogyan ő teszi, hátha észre veszi magát. A különbség annyi lenne hogy neked lenne is okod megsértődni, vagy megbántódni, amikor nem veszi figyelembe pl azt hogy érettségi után pihentél és nem neki írkáltál. Ez egy önző ember, csak magával törődik. Tényleg bántódj már meg (vagy csak játszd el) amikor valami olyat ír, kíváncsi lennék hogyan reagál az idióta
2018. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok!


Nem tudom, miért nem lát magán kívülre...megértem, hogy a hosszas beszélgetések után van olyan ember, aki azt várná, hogy a vizsga után rögtön körülugrálom, meg nem tudja felfogni, mi van akkor, ha azok a hosszas beszélgetések hirtelen rövidülnek, na de könyörgöm, a nyáron, egyetem előtt dolgozni vagyok, megint operálnak majd, most a mandulámmal, illetve nyilván vannak más barátaim is.


Illetőleg én nem szeretek egész nap a telefonom előtt ülni, van, hogy írj valaki reggel, de nem nézem meg, mert általában elfelejtem, és inkább az egész nap folyamán olvasgatok, filmet nézek, játszok a kicsi unokatestvéremmel a szomszédban, mikor a szülei dolgoznak, vagy éppen természetesen tanulok.


De azt gondolom, belegondolhatott volna abba, hogy lehet, hogy valami váratlan közbe jön, vagy nem érzem jól magam, vagy főként, hogy fáradt vagyok, kiváltképp ,hogy nagyon sokszor volt úgy, hogy este 8-kor írt, nem tudtam megnézni, hajnali 2:30-3:00 magasságában, mikor végeztem a tanulással, kértem tőle elnézést, hogy nem tudtam visszaírni, mert tényleg végigtanultam az éjszakát...és ez bizony jó sokszor megtörtént.


Szerintetek ha azt mondom neki,hogy találkoztam egy sráccal, akivel elkezdenek alakulni a dolgok, és randizok vele, akkor le tudom koptatni anélkül, hogy utána zaklatna? El akarom kerülni a hatalmas sértődést és veszekedést, akkor is, ha nem kenyerem a hazugság, de kivételesen nem látok más megoldást tartósan a problémára.

2018. jún. 24. 16:34
 26/29 anonim ***** válasza:
60%
Mond meg neki, hogy nincs rá időd (legalábbis annyi nincs, mit amennyit ő szeretne), így nem is hazudsz. Ha ezt nem tudja tudomásul venni, akkor tiltsd le a fenébe és onnantól nem tud problémázni.
2018. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
60%
Èn is mindig ezt hazudtam, hogy ne bántsak meg senkit, ami szomorú ,de ez már csak ilyen. Amúgy meg megfog sèrtődni ugyan úgy, de nem fog írni, az viszont biztos..:) Gyorsan te is túl leszel rajta és ő is. Ha viszont azt akarja, hogy akkor legyetek barátok vagy ,hogy beszéljetek tovább, akkor mond meg neki, hogy nem èreznèd korrektnek a kiszemelt emberrel szemben, és hogy ne haragudjon.
2018. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Remélem, megérti, hogy nekem térre van szükségem, ami nem jelenti azt, hogy utálnám, de szerintem picit szűk látókörre utal, ha valaki nem érti meg, hogy lehet, hogy azért nem beszélgetek vele nagyon hosszasan, mert elfoglalt vagyok, dolgozni is fogok egyetem előtt hamarosan a nyáron, illetőleg fáradt vagyok, és vannak problémáim is...


Megértem, hogy a nagyon hosszas beszélgetések után a (hirtelen?) rövidülés rosszul esik neki, na de könyörgöm, mondtam, hogy fáradt vagyok, illetve felnőtt fejjel úgy gondolom, be lehetne látni, hogy a másiknak is van élete. Főleg, hogy ,,bunkóbb" sem vagyok vele egyáltalán, de pénteken kezdem egy fagylaltozóban a 13 órázást heti 5 alkalommal,hétvégére pedig fordításokat vállaltam be, mert valamiből az albérletem is fizetni kell majd.

2018. jún. 26. 13:50
 29/29 A kérdező kommentje:
Az meg már csak hab a tortán, hogy a 2 hete agyvérzést kapott papám miatt is nagyon rosszul érzem magam, és ez erősen befolyásolja a hangulatom szintén- na de erről is tud...
2018. jún. 26. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!