Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Extrém különbségek az alkoholt...

Extrém különbségek az alkoholtűrésben?

Figyelt kérdés

Mitől lehet az, hogy néha így néha úgy hat az alkohol?


A történet röviden hogy mikor beköszönt a jó idő haverokkal szoktunk tartani havi 1-2 alkalommal ilyen " kocsmázós szombatokat "


90%-ban csak ilyenkor iszom, nyáron néha ha nagyon meleg van vagy strandon 1-1 sör.


Viszont észrevettem hogy hatalma különbségek vannak aközött, hogy mennyire " bírom ".


Van mikor 2 sör és 2 Unicum után már üdítőt kérek, mert érzem, hogy kezdek " becsípni ", van mikor meg mint például ma is, hogy lement 5 ilyen kör és még utána 1 üveg pezsgő, és semmi baj nincs, nem jelentkezett semmi " tünet ", csak a kedvem kellemesebb.


Még azt sem lehet mondani, hogy az evéshez volna köze mert például ma is reggelire ettem két zsemlét, parizerrel illetve paprikával, ebédre leves és 2 rántott csirkecomb, illetve délután egy darab kis hamburger, házi kis zsemlében és házi hússal. Van mikor meg rengeteget eszek egy ilyen kis lazulós délután előtt, hogy legyen ami " felszívja " és mégis érzem, hogy nem szabad többet.


Mi az ami még hatással lehet? Nem azért, hogy többet tudjak inni, mert tudom mikor elég, csak nem igazán értem, mert amit eddig olvastam, hogy sokat eszik az ember előtte akkor kevésbé érzi meg például, valahogy teljesen független.


Egyébként 25 éves 88kg-os férfi vagyok, de az elmúlt pár évben is mióta így össze szoktunk jönni h néha hasonló súly körül mozogtam, tehát még ez sem igazán lehet kihatással a dologra.



2018. máj. 6. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az evésnél nem csak a mennyiség, hanem a minőség is számít. Pl. más hatású lesz az alkohol, ha zsíros kajákat eszel. Ezenkívül az alvás, mennyit sportoltál az elmúlt napokban, milyen az időjárás, stb.
2018. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől lehet, de nálam is ugyanez van, van hogy házipálinkát Jagerrel kísérem több körön keresztül és semmit sem érzek, de volt már olyan is, hogy 4 sörtől dülöngéltem. :D
2018. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mikor mennyit ettél és mit, továbbá mennyi vizet ittál.

Az se, hogy hány fok van, mennyi a páratartalom és mennyire van levegő, pl. nyáron tűző napon hamarabb megérzed.


Az se mindegy persze, hogy mennyit aludtál, meg mindenféle ilyenek

2018. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!