Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kulturális különbségek csak?...

Kulturális különbségek csak? Nagyon rosszul jön ki néha a lépés egy szicíliai barátommal.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagyon kedves szicílai barátom, akivel alapvetően nagyon jóban vagyok, de néha egyszerűen ,,túl sok". Például egy alkalommal, mikor már 50. alkalommal írta le (és nagyon kedves, nagyon aranyos, de néha nem tudok neki megfelelően reagálni arra, amit ír), hogy mennyire különleges vagyok, azt írtam vissza, hogy szerintem mindenki különleges, tényleg.


Erre válaszul írt egy igen hosszú kisregényt arról, mennyire megbántotta ez, mert úgy érzi, én meghazudtolom (!) azzal, szinte igaztalanná tettem a szavait azzal, amit erre mondtam, mintha nem lenne igaz(ezt szó szerint írta)... Nem volt semmi ilyesmi szándékom, nincs túl nagy önbizalmam, de nem értem, miért jött le neki így.



Nagyon sok olyan dolog van, ahol különbözik a személyiségünk, beszélgetési szokásaink: például egyszer vicceskedve küldött egy képet a nagyujjáról, hogy azt ő hogy nevezte el, majd megkérdezte, hogy az enyémnek is van-e neve...tőlem ez egy picit idegen, mikor visszaírtam neki egy mosolygós smiley-val, hogy az enyémnek nincs, akkor is megsértődött.


Most azon akadt ki rettenetesen, hogy nem beszélgettem vele hosszasan az utóbbi két napban, nem írtam addig neki, miután tegnap délután érettségiztem (megjegyzem, egyik barátommal sem nagyon beszéltem azóta, a sok hajnali 4-ig való tanulástól rendkívül fáradt voltam, gyakorlatilag egész nap aludtam a vizsgázást követően. )


Mondtam neki, hogy tényleg semelyik barátommal sem beszélgettem azóta, de iszonyatosan ki van akadva. Pedig én nem szoktam megsértődni azon, mikor például olyanokat közöl velem, hogy a fenekemmel álmodott (nem viccelek), és hogy mekkora kár, hogy sosem láthat majd fürdőruhában...



Mit tudok tenni? Mindig megmondja nyíltan, ha valami nem esik jól neki, ezzel nincs baj, de néha olyan dolgokon akad fenn, ami számomra, és a környezetem számára teljesen normális...



2018. jún. 23. 00:03
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hát, az erős túlzás, hogy rám hajtott, inkább rám telepszik, úgy érzem :(


Főleg azt nem tudtam hova tenni, és bevallom, szó nélkül maradtam, mikor nemrég mondtam neki, hogy ki fogják venni a fémeket a kezemből, és mivel korábban krónikus beteg voltam, ez 2 hét otthoni ,,karantén" kórház után, felajánlotta, hogy eljön hozzánk addig engem ,,szórakoztatni", majd mikor megdöbbenve mondtam, hogy hát otthon lesznek Édesanyámék, meg különben sincs hova elszállásolni, akkor ajánlotta fel, hogy hát akkor jobb híján hotelbe megy...nem tudtam hova rakni, alapvetően nagyon jó ember, de ezzel nem tudtam mit kezdeni.

2018. jún. 23. 02:08
 12/29 A kérdező kommentje:
Mármint azzal, hogy szerintem ez eléggé ,,privát szférába" történő belelépés volt, félholtan fekve nem szeretnék senkit vendégül látni.
2018. jún. 23. 02:10
 13/29 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó tanácsom lenne, azért legyél résen :) Nem szeretnék többet hozzáfűzni, nem szeretnélek megijeszteni, de azon a környéken semmi sem alszik.. Persze nem feltétlen, csak minél közelebb van Palermo , annál könnyebb gázosabb alakokba beleszaladni. És hidd el, nem a levegőbe beszélek.. De ezt a témát nem akarom feszegetni, csak jót akarok, nem akarom, hogy tönkretedd az életed.
2018. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Fish1 ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy túlzás lenne, hogy rádhajtott. Máskülönben miért bókolna folyamatosan, főleg a fürdőruhás dolgot meg az álmát miért mondta volna...

Amúgy ha neked ez sok, akkor mondd meg neki konkrétan. Ne célozgass és ne utalgass, hanem egy az egyben mondd meg.

2018. jún. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsod, nagyon kedves vagy! :) Igen, próbálok vigyázni magamra. Csak nem tudom, mit kezdjek az ilyen típusú emberekkel, anélkül, hogy megbántanám.
2018. jún. 23. 02:32
 16/29 A kérdező kommentje:
#14 Hát, az nem igazán volt szerintem ráhajtás a részéről, csak nagyon furán próbál kedveskedni... és ha nyíltan mondom, hogy nekem valami idegen vagy kényelmetlen, akkor még ő sértődik meg. Nem akarom megbántani, de ezek függvényében nehezen tudom kisakkozni, mit tegyek.
2018. jún. 23. 02:34
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudod elkerülni a sértődést, ha őszinte akarsz vele lenni. Nyilván valóan ő irányítja a beszélgetés, hiszen ha valami olyasmit mondasz ,ami nem tetszik neki, akkor megsértődik. Nem próbálja megérteni, hogy miért mondod azt, hogy neked valami kényelmetlen. Egy szóval azt akarja, hogy azt mond, amit ő akar hallani és azt akarja, hogy úgy viselkedj, ahogyan ő akarja. Ettől függetlenül lehet egy nagyon normális, kedves ember. Csak valami furcsa berögződése lehet és nem tűri a kis mértékű elutasítást sem. Nem mondom, nincs valami könnyű dolgod. Rengeteg türelem kell majd hozzá. Addigj menj el amíg a konfort zónádban vagy és utána írd le neki részletesen, hogy te ezt hogy látod ezt a helyzetet és próbáld vele tisztázni az egészet. Persze csak finoman, biztosan megfog sértődni, az a hallottak alapján ez elkerülhetetlen, de lehet, hogy akkor talán egy kicsit belegondol a helyzetedbe. Próbáld neki részletesen felvázolni, hogy mit szeresz, mit nem , meddig mehet el, és meddig nem. Én ezt tenném, de ez én vagyok. :) Hogy te mit csinálsz az már más dolog, és nem ismerem a srácot, hogy tényleges rálátásom legyen, szóval ehez csak ennyit tudok hozzáfűzni :D
2018. jún. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért :D
2018. jún. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%
Szabadulj meg tole gyorsan.
2018. jún. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy bejössz neki és ha csak a baj van vele, akkor hagyd a fenébe. Az meg, hogy eljött volna "szórakoztatni", szerintem nem egy hátsó szándék nélküli dolog volt...
2018. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!