Szerintetek lehetséges a személyiségtípust megváltoztatni? Hogyan?
Én introvertált vagyok, pontosabban C-szabálykövető (melankolikus a vérmérsékleti típusoknál.)
Ezzel igazándiból mindent elértem, tudom hogyan lehetek boldog vele, de egyszerűen meguntam ilyen lenni.
Amit szeretnék az az I-befolyásoló(szangvinikus) személyiség.
Egyszerűen mert vágyom az emberekre, szeretnék energiát nyerni társasági cselekményekből, szeretnék vidám lenni, letörölhetelen mosollyal az arcomról.
Jelenlegi személyiségtípusommal viszont lemerülök emberek között, nem tudok könnyed maradni, megbántom őket, kimerítenek az üres mondanivalóik, elmarad a mosolyom. Nem akarom, hogy ez én legyek, változtatni szeretnék, teljesíteni kihívást.
Én nem hallottam ilyen szabályról, hogy az introvertált nem lehet boldog és mosolygós.
Nem tudom, ha összemosol két különbözõ problémát, de ha “kimerítenek az emberek”, az lehet a társaságod miatt is. Tehát jobb új társaságot keresni, ott lehetõleg jobban érzed magad, személyiségtõl függetlenül.
Azt nem tudom, hogy lehet egyik betűből a másikká alakulni. De ha valamely tulajdonságod nem tetszik, akkor igazából oda kell figyelni magadra, hogy mikor vagy olyan, amilyen, vagy mikor készülsz épp olyannak lenni, és kellő önuralommal és türelemmel csak azért is megálljt kell parancsolnod magadnak, és nem olyannak lenni, hanem amolyannak...
Hát pl akkor azért se bántsd meg az embereket, hanem szánt szándékkal legyél velük kedves, még ha nehezedre is esik, aztán ha sokszor csinálod és netán az lesz az eredménye, hogy ezek után veled is kedvesebbek ők, akkor majd érezni fogod, hogy volt értelme, és ösztönösen, koncentrálás nélkül is fog menni...
Bár lehet kezdetben elég az is, hogy ha mégis megbántottál másokat, akkor őszintén megmondod, hogy bocs, nem akartad és utálod, hogy ilyen vagy, s talán te is és a megbántott is nevetni fog ezen...
A személyiségen lehet valamennyit változtatni,de szerintem az alaptermészete egy embernek megmarad.Pl.egy zárkózottabb ember válhat nyitottabbá,de sohasem lesz a társaság középpontja,aki egész idő alatt a programot tartja.
Ha kimerítenek mások mondanivalói,mert üresnek,felszinesnek érzed azokat.Akkor olyan emberek társaságát kell keresni akiknek érdekel a mondanivalójuk,akiknek a társaságában feltöltődsz.Valószínűleg nem a megfelelő közegben mozogsz azért szeretnél másmilyen lenni.Ha te melankólikusabb személyiségtípusú ember vagy akkor próbáld megélni ennek a személyiségtípusnak a pozitív tulajdonságait pl.elmélyedésre való képesség,jó analizáló képesség...Egy melankólikus ember is tud oldottabb lenni,vicceken nevetni,ha megfelelő emberek veszik körül.Ha alma vagy ne próbálj meg körte lenni,mert nem fog sikerülni :-)
Számomra furcsa: mosolygósabbá akarsz válni, emiatt megakarod változtatni az egész személyiség típusodat. Azért érzõdik a túlzás, nem? Szerintem nem éri meg “teljesen” megváltozni, mert kimerítõ(ha létezik ilyen) és fölösleges.
Kb. Úgy képzeld el, mint amikor Jackson feketébõl fehérre operáltatta magát, majd elég sz*r hatással is volt ez rá. Vagy valaki fehérbõl feketébe megy.
Szangvinikusnak lenni az teljesen mást jelent, mint amiket te leírtál.
Kb. úgy hangzik ez, mintha azt mondanám, hogy “leakarok fogyni”, ezért teljesen átplasztikáztatom magam. Pedig lefogyni könnyebb.
Introvertált is lehet mosolygósabb, kedvesebb. Nem kell ehhez drasztikusan átváltoznia.
Nekem az a bajom az ilyen fajta változásokkal, hogy általában mások is érzik, hogy csak egy szerep, nem áll jól, erõltetett.
Én nem látok ebben “kihívást”, inkább kipróbálok egy új extrémsportot, érdekes foglalkozásokat keresek. De abban mi a kihívás, hogy játszom az eszem az emberek elõtt és szerepeket próbálok fel? Barátkozhatsz így is velük, de ehhez nem kell szerepeket felvegyél.
az ember szinte egész életében személyiségtípust vált, csak folyamatosan, apránként, úgy hogy alig észrevehető..
önfejlesztő könyvek, tanfolyamok, gyakorlatok segítségével gyorsítható a folyamat, DE nem attól lesz jobb életed, vagy leszel mosolygósabb, hogy személyiségtípsut váltasz, ez csak következménye lesz az önfejlesztésnek, még az is lehet, hogy a személyiségtípusod is megmarad...
kezdéshez sztem tölts ki egy részletes myers-briggs tesztet (16 személyiségtípusként hivatkoznak rá), ott látható, hogy kb. milyen faktorokban viselkedsz másként, mint ahogy szeretnél és rágyúrhatsz ezekre.
Boldog vagyok így, és pont ez a bajom, hogy már unatkozom a tökéletes, szinte bármilyen szinten irányítható életemben. Kell valami, ami teljesen más, ezért szeretném egy teljesen új személyiségként megismerni magam, hogy újra felfedezzem a világot. Meg akarom élni milyen másnak lenni, érezni akarom az energiáit.
Szóval valami célféleségbe értem az életemben, ahonnan semmilyen továbbfejlesztett maslow piramis szerint sincs feljebb (ha éppen nem pont az, amit szeretnék, és annak transzcendenciája)
Tehát nem lehet célba érni az életben, utaznom kell, fejlődnöm, hiszen a végső cél a halál, azt meg nem kívánom még 😃
De végül is rátaláltam, hogy lehetséges a típusváltoztatás, mert új agyi kapcsolatok köttethetnek egész életünkben, így eszerint a legszilárdabb személyiségjegyeink is megváltoztathatók.
Amiket én változtattam magamon, azokhoz max 2 év kellettn eddig. 25 évesen... szerintem 10 évet adok ennek a projektnek. Ha addig nem tudom „átkötni az agytekervényeimet” és akkor is még „kamuszemélyiségként” hatok, akkor elbukott a kísérletem.
Nahh, majd jelentkezem hova jutottam. Ha valaki évek múlva talál a kérdésre, és érdekli a téma, akkor is írjon nyugodtan privátban, lehet érdeklődni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!