Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar a mentális...

Titeket zavar a mentális maszturbáció jelensége? Ti is szoktátok csinálni? (Lent elmondom mi ez)

Figyelt kérdés

A mentális maszturbáció azt jelenti, hogy valaki úgy szerez kielégülést, hogy valakinél okosabbnak hiszi magát (jogosan vagy nem jogosan).


Tipikus példa erre mondjuk a régi szép idők Mónika showja. Lefizettek pár csóró embert hogy az egész ország előtt csináljanak hülyét magukból. A fél ország meg azon röhögött, hogy hát azok milyen hülyék, én meg milyen okos vagyok hozzájuk képest (amihez képest nem nagy kunszt okosabbnak lenni nyilvánvalóan). Aztán mindenki mondta hogy "hát de én nem azért nézem hogy komolyan vegyem, csak hogy röhögjek a hülyéken". Igen, mivel ez is volt a célja a műsornak, nem is az hogy komolyan vedd...


Vagy manapság pár ember kitalálta (de a nagy részük csak troll úgy mellesleg) hogy a lapos Földben hisznek. Erre sok ember ugrik idiótázni őket, és közben arra verik a farkukat hogy ők most milyen értelmesek és okosak.


Biztos ti is tudtok számtalan példát...


Én is szoktam mentális maszturbálást végezni sajnos mert jó érzés, de attól még primitív jelenségnek tartom.


2018. jan. 4. 13:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon jó a kérdésed de meg lepődtem rajta. Még eddig nem is tudtam róla hogy létezik ilyen szó hogy mentális maszturbácio
2018. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Értem, mire gondolsz, bár ezt a megnevezést eddig nem hallottam, de találó :)


Minden az energiáról szól, az energiák áramlásáról. Az összes ilyen alá-fölé rendelődés is az. A megfélemlítő ember sem azért félemlít, mert azt élvezi, hogy utálják, pedig nyilvánvalóan utálni fogják, hanem a másik ember félelme adja neki az energiát.

A vallató típusú ember sem az ellenszenvet élvezi magával szemben, hanem a vallatottnak az energiáját, amit a kínlódásába belefektet.

A zárkózott típus a zárkózottságával a másikból kiváltott figyelmet használja fel energiaforrásul.

A szegény én dráma, amikor valaki sajnáltatja magát, na az az energiarablás vámpírkodásának a tökélye. Akit sajnálnak, azt ellátják energiával.


Namost ez az "okosabb/szebb/jobb/különb vagyok" játszma is ezeknek a kombinációja.

Az ember figyelmet, ezáltal energiát kap a másiktól.


Ha a szexualitáshoz hasonlítjuk akkor viszont az ilyen buta primitív embereken való röhögés kb annyira pótcselekvés és zárt rendszer, mint húsvér ember helyett egy bábuval szexelni. A fent részletezett energiaáramlások ILLÚZIÓját kelti.

2018. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Engem nem zavar, igazából vannak nagyobb gondok is ennél a világban.


Harmadik válaszoló, ez az energia magyarázat nem kicsit lesarkított szerintem, ha létezik is ilyen biztos nem ilyen egyszerű.

2018. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
* Második
2018. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

MÁSODIK vagyok, aki harmadiknak lett titulálva :D :D :D


Szóval: a világ működése egyébként sokkal sokkal egyszerűbb, mint amekkora feneket kerítve sokan túlbonyolítva gondolják.


Másik: itt nyilván egy hosszas pszichológiai értekezést nem fog az ember kifejteni, ezért valóban sarkítottan és tömören írtam le a dolgot.


Harmadik dolog: javaslom mindenkinek, hogy keressen rá a Mennyei prófécia-ra, film és regény is készült belőle, abban benne van a válasz sokkal részletesebben, mint ahogy kiírtam, de higyje el mindenki, hogy tényleg az energiák áramoltatása van mindenek mögött. Persze ezekre sok dolog van ültetve, mert pl a rivalizáció - amiből ez a felsűbbrendűsködés is származi - az az el nem fogadott önmagunk, a békasegg alatti önbecsülésünk kivetítése.


Értem ezalatt: kishitű vagyok, de hogy ezt leplezzem, ezért nagypofájúnak, vagányabbnak mutatom magam. Tipikus megfélemlítő és vallató játszma mix.

Eric Berne az Emberi játszmák című könyvében is jól leírja.


Aki rendben van magával az nem SZORUL RÁ ARRA, hogy másoknál mindenáron különbnek kelljen éreznie magát.

2018. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem a kifejezést, de nem tudtam, hogy ezt jelenti. Pedig tudtam a jelenségről is, de nem tudtam, hogy a kettő egy. Zavar. Másban is meg magamban is. És érdekelne, hogy hogy lehetne leszokni róla.
2018. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

2-es 5-ös vagyok. Úgy tudsz lejönni erről, ha megtanulod magadat tisztelni, szeretni, ezen keresztül elfogadni. Légy teljesen rendben magaddal és soha többé nem lesz szükséged játszmákra.


Engem egy mentor tanított meg önfejleszteni, nagyon messze vaygok még a tökéletestől, de pl sokkal kevesebbszer kap el a "kisördög" és hoz ki belőlem ilyesmit, mint annakelőtte, hogy a tudatosság felé orientáltam volna magamat.

2018. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
nincs ennek valami tisztességesebb neve? Muszály ilyen f@s7zverős nevet adni ennek a dolognak
2018. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
De aranyosak vagytok. Ez történik most is :D
2018. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
67% :DDD éés én is.
2018. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!