Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érti a nemet? Ez...

Miért nem érti a nemet? Ez zaklatás? Annak érzem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves nyelvtanár vagyok, nyelviskolában dolgozom, és magántanítványaim is vannak (számlázok, mielőtt valaki belekötne).

Ebben az évben a munkám mellett még jópár magánórát tudtam vállalni, de a jövő évtől (január 1-től) új megbízást kaptam a főnökömtől, a munkámban sok lesz az utazás, hosszabb lesz a munkaidőm is, így a magántanítványokat kettő kivételével lemondtam. Az a kettő azért marad, mert tavaszi nyelvvizsgára készülnek, és nem hagyom őket cserben, de a többi korrepetálós, őket szépen végighívtam az ünnep előtt, hogy sajnos nem tudom őket vállalni januártól. Mindenki sajnálkozott, de megértő volt, kivéve egy anyukát.

Neki a 11 éves általános iskolás kislányát korrepetálom, kedvelem, minden rendben velük, a gond az, hogy anyuka nem fogadja el a nemet.

Mióta közöltem velük, hogy sajnos ez van, azóta állandóan hívogat, hogy akkor vállaljam hétvégén - hétvégén nem dolgozom. Vállaljam péntek este nyolckor - kizárt, de amúgy sem vagyok még otthon. Akkor beküldi a munkahelyemre. Mondtam már szépen, kértem, hogy hagyja abba, átgondoltam, nincs más lehetőségem. Ajánlottam magam helyett mást, aki ugyanolyan jó, lelkiismeretes, vállalná is, de ő nem felelt meg. Utána követelőző lett, mondjam meg, miért. Elmondtam, hatszázadjára. Ő nem érti. Miért nem fér bele ekkor meg akkor? Most komolyan azt gondolja, hogy nem vagyok tisztában az időbeosztásommal?

Az ünnepekre telefon lenémít, szülőlátogatás, tesólátogatás. Nem fogadott hívások, messenger üzenetek hada. Leállítom a messengert, passzív vagyok. Erre sms-ek.

Megőrülök.

Mit tegyek, mit mondjak? Javasoljatok valamit, mert kikészültem.



2017. dec. 26. 20:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat.

Ahogy gondoltam, ma délelőtt felhívott, felkaptam a telefont, és miután elhadarta ismét, de vagy ezredjére, hogy nem ért engem, és küldi "Jolánkát" januárban a megszokott időpontban, elmondtam neki, hogy küldheti, max hazaküldöm! Utána felvilágosítottam, hogy amit az ünnep alatt levágott, az kimeríti a zaklatás fogalmát, és ezen gondolkodjon el. Igyekeztem nem megfenyegetni nyíltan, csak úgy mondani, hogy értse. Elmondtam azt is, hogy nem értem, mire számít, pláne ezután, ilyen viselkedéssel nem fogadok tanítványt, és azt is felejtse el, hogy a kollégámnak beajánlom, mert nem akarok neki se ilyen gondot. Elmondtam neki ezredjére, miért döntöttem így, és kértem, tartsa ezt tiszteletben (nehéz volt, mert folyton közbevágott, hogy de nem igaz, hogy nincs szabad estém, nem igaz, hogy nem lehet a hétvégén). Mondtam erre, hogy így, hogy meg is hazudtol, semmi értelme az egésznek és hagyja abba a zaklatást, mert most beszélünk utoljára.


Lecsapta a telefont. Ami ígéretes: letiltott fészen és viberről is eltűnt, tehát a számom is titotta, vagy törölte. Remélhetőleg befejezettnek tekinti ő is :)


Köszi a megerősítést mindenkinek.

2017. dec. 27. 11:12
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsad le te is! Biztos, ami biztos. Amúgy jól tetted, hogy kiálltál magadért.
2017. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Blokkoltam a számát, de megtartom addig, míg be nem bizonyosodik, hogy abbahagyta a zaklatást.

Volt már egy-két "nehéz eset" magántanítványom, de ilyet még soha nem tapasztaltam. Köszi mindenkinek a támogatást, ment a zöld kéz! :)

2017. dec. 27. 11:35
 14/15 anonim ***** válasza:
92%
Akkor már nem adok tanácsot, örülök, hogy megoldódott. Hogy milyen akaratos emberek vannak. Azt hiszik, hogy csak nekik van életük... Remélem, az újévben nem lesz ilyen problémád. :)
2017. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Megoldódott, azóta se keresett :)
2018. jan. 3. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!