Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érti a nemet? Ez...

Miért nem érti a nemet? Ez zaklatás? Annak érzem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves nyelvtanár vagyok, nyelviskolában dolgozom, és magántanítványaim is vannak (számlázok, mielőtt valaki belekötne).

Ebben az évben a munkám mellett még jópár magánórát tudtam vállalni, de a jövő évtől (január 1-től) új megbízást kaptam a főnökömtől, a munkámban sok lesz az utazás, hosszabb lesz a munkaidőm is, így a magántanítványokat kettő kivételével lemondtam. Az a kettő azért marad, mert tavaszi nyelvvizsgára készülnek, és nem hagyom őket cserben, de a többi korrepetálós, őket szépen végighívtam az ünnep előtt, hogy sajnos nem tudom őket vállalni januártól. Mindenki sajnálkozott, de megértő volt, kivéve egy anyukát.

Neki a 11 éves általános iskolás kislányát korrepetálom, kedvelem, minden rendben velük, a gond az, hogy anyuka nem fogadja el a nemet.

Mióta közöltem velük, hogy sajnos ez van, azóta állandóan hívogat, hogy akkor vállaljam hétvégén - hétvégén nem dolgozom. Vállaljam péntek este nyolckor - kizárt, de amúgy sem vagyok még otthon. Akkor beküldi a munkahelyemre. Mondtam már szépen, kértem, hogy hagyja abba, átgondoltam, nincs más lehetőségem. Ajánlottam magam helyett mást, aki ugyanolyan jó, lelkiismeretes, vállalná is, de ő nem felelt meg. Utána követelőző lett, mondjam meg, miért. Elmondtam, hatszázadjára. Ő nem érti. Miért nem fér bele ekkor meg akkor? Most komolyan azt gondolja, hogy nem vagyok tisztában az időbeosztásommal?

Az ünnepekre telefon lenémít, szülőlátogatás, tesólátogatás. Nem fogadott hívások, messenger üzenetek hada. Leállítom a messengert, passzív vagyok. Erre sms-ek.

Megőrülök.

Mit tegyek, mit mondjak? Javasoljatok valamit, mert kikészültem.



2017. dec. 26. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Szerintem igen. Egyébként küld el nem szép szavakkal, hátha úgy már nem is lesz hozzá kedve, hogy te korrepetáld a gyerekét.

2017. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Helyesen küldd.


Igen, zaklatás. Értesd meg vele, hogy ha nem hagyja abba, feljelented a rendőrségen. Nagyon gázak az ilyen emberek.

2017. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor a következő hívását felveszem és megmondom neki, hogy ha nem hagyja abba, rossz vége lesz.

Komolyan, nem érem, mire számít. ha sokáig zaklat, megsajnálom és visszaveszem a gyereket? Ezek után már semmiféleképpen nem tenném. Eddig nem volt bajom velük, de ez mi? Nem térek magamhoz.

2017. dec. 26. 21:10
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

1) közlöd, hogy zaklatásért feljelented, ha nem hagyja abba

2) ha nem hagyja abba, jelentsd fel zaklatásért. Az üzeneteket addig tartsd meg

2017. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%

Kegyetlen marhaság a jelentgetősdi, mert utána ő jelent téged bosszúból akár pedózásért.Mindegy, igaz vagy sem, megszívod a hercehurca miatt s ki is batnak munkahelyről elvek miatt esetleg.


Ő nem fogad el nemleges választ tapasztalod, ezért neked kell elérned, hogy meggondolja magát.Miként?

Kicsit aljas leszel s például 450.000ft lesz egy 1 órás korrepetálás, mert drága lett az időd s kiadásaid vannak.


Kínos, ha kifizeti bár kétlem, de beteszed hétvégére s még jól is jársz anyagilag;)

2017. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"ő jelent téged bosszúból akár pedózásért"


Nő vagyok, kizártnak tartom :) Ezzel együtt igazad van, lehet, hogy jobb megemlíteni neki, hogy oké, akkor elvállalom szerda éjjel egytől a gyereket 350ezer/45percért? :D


Nem küldött semmit, mióta kiírtam a kérdést, ami szokatlan tőle.

2017. dec. 26. 22:57
 7/15 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen mindegy, hogy nő-férfi az illető, a vád az vád s kivizsgálást-meghurcolást von maga után, ez a lényeg sajnos.

Amúgy, éppen ezért előnyös kamerával megfigyelt helyen ilyesmit művelni, mert hát a "jóindulat" sosem alszik;)

2017. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak tiltsd le mindenhonnan. Facebookon is, mobil is tud olyat, hogy szám blokkolása.
2017. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Azért ez a "pedózás" dolog nem ilyen egyszerű. Ha nem csináltál semmit, nem jelenthet fel érte. Ő ütné meg a bokáját, ha rád akarna kenni alaptalanul dolgokat. Elég a gyerekkel elbeszélgetnie egy szakembernek, és rögtön kiderül, hogy nem történt semmi.


Úgyhogy aki azt írja, hogy bosszúból feljelenthet pedózásért, hülyeségeket írkál.

2017. dec. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Pofibuki, te ne igyál gyógyszerre.
2017. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!