Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Köztetek kinek...

Egyetemisták! Köztetek kinek van - és ha igen - milyen autója, amivel gyakrabban közlekedik belátása szerint?

Figyelt kérdés

Anyámmal rendszeresen összeveszek, mert 24 vagyok és folyton elégedetlenkedek, amikor megjegyzem, hogy már szinte minden kortársam autóval közlekedik. Erre azzal érvel, hogy ők már végzős gyakornokként (vagy frissdiplomásként) dolgoznak és megengedhetik maguknak, viszont én úgy gondolom, hogy az egyetem első 2 évében még nem sok emberke tud dolgozni tanulás mellett, márpedig elég sok nem végzős fiatalt szoktam látni kocsival szaladgálni. Nem is szaporítanám a szót. A következőekre lennék kíváncsi:

* Hányad éves vagy? (egy nem/kor/szak hármasnak különösen örülnék)

* A saját vagy szüleid autójával közlekedsz-e? (márkát/típust is kérek)

* Ha kettő közül valamelyikkel közlekedsz, akkor milyen gyakran? (hova)

* Van-e stabil jövedelmed? (pl. gyakornoki vagy korrekt diákmunka)



2017. dec. 14. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ennek a kérdésnek nem sok értelme van.


HA szükséged van autóra ÉS megengedhetik maguknak a szüleid, hogy vegyenek neked és fenntartsák, VALAMINT egyetértenek azzal, hogy jó ötlet lenne neked autót venni, vesznek neked egyet. Ezen nem fog változtatni az, hogy a gyk-n ki mit ír.


Őszintén szólva én egy ilyen követelező gyereknek nem vennék autót. Menj el nyáron dolgozni ha év közben nem fér bele és ne más pénzét szórd el kényelmi cikkre.

2017. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

- F20, mérnökinfó

- Közös kocsival járok, 1.6 benzin Ford Focus, 5 ajtós, csapott hátuljú.

- Nincs stabil jövedelmem


Milyen gyakran?

Reggel együtt megy mindenki meló/suli közösen általában.

Akkor marad nálam a kocsi, ha délután olyan programom vagy dolgom van, amit tömegközlekedéssel vagy gyalog nem tudnék megoldani.

Esetleg vinnék valakit valahova.


8 km-re lakok a város mellett az egyetemtől,

de ha nincs hideg, szívesebben járok vonattal, mert így 6 perc a menetidő.

Kocsival a forgalom miatt kb 30-45 perc között reggel és néha délután is.

Nem annyira élvezet, a kényelemtől eltekintve.


Egyébként ahogy észreveszem Győrben kevés hallgató jár kocsival. Főleg sajáttal.

Akinek van, általában valami 10+ éves használt, nem új.


Szerintem mindegy ki mivel jár, nem foglalkoztat mások miért és mivel jutnak A-ból B-be.

2017. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

F/33/épületgépész

Astra g 2003as, saját.

2017. dec. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

24 évesen màr àllandó munkahelyednek kell lennie és nem követelõzni hanem szépen el mész dolgozni suli mellett tepersz kihajtod magad aztàn veszel magadnak kocsit.


30F/Bsc-t most végzem el/ELTE programtervezô informatikus BSc/ 8 éve dolgozok a szakmàmban/mostmàr medior mérnök vagyok.


Sajàt kocsim van SAAB 9-3 Benzin turbós imàdom.


Stabil jövedelmem van.

Én a te korodban màr 2 év szakmai tapasztalattal rendelkeztem úgy,hogy egyetemre is jàrtam.


Ne követelõzz,mert nagyon gàz amit csinàlsz,menj el dolgozni màs màr ilyenkor régen dolgozik fõàllàsban.

2017. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha már annak is örülök, ha van pénzem egy fél kiló kennyérre :D
2017. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

L21/állatorvosi

Jogsim sincs, rohadt drága az én pénztárcámhoz mérten, bkv-zok

Havi 40ezret keresek diákmelóval, ebből állom a saját költségeimet. A szüleimmel élek és így a kaját is ők állják.

Egyébként nem értem, hogy 24 éves létedre miért hisztizel egy autóért. Majd ha lesz pénzed megvenni és fenntartani akkor veszel magadnak.

2017. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik volt osztálytársamnak már 17 éves kora óta van autója és már a gimnázium utolsó évében is azzal járt be sokszor az iskolába.


Most az egyetemen első éves.


Nem gazdag, csak kb 15 éves kora óta dolgozik ráadásul elég keményen.


"az egyetem első 2 évében még nem sok emberke tud dolgozni tanulás mellett"


Szóval ez a kifejentésed egyátalán nem igaz.


Most én is első éves vagyok. Nem dolgozom, de sok velem egy évfolyamba járó igen.


Én meg csak azért nem dolgozok, mert kb 3x annyit tanulok mint az egyetemen elvárna. Persze ezt minden szaknál nem lehet megoldani, de én programozni tanulok és remélhetőleg ha így haladok már sokkal hamarabb eltudok kezdeni programozóként dolgozni...

2017. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

20 éves, első éves gazdálkodás és menedzsment hallgató vagyok, levelező szakon. Mellette 3 műszakban dolgozok, a jövedelmet, amit megkeresek, szüleim nem veszik el, így van tartalékok.

Így fogok majd venni Ford Fusion, vagy más márkájú autót. De ezek kb. 1milla körül vannak, majd csak nyáron lesz meg. A jogait most csinálom, de amint lesz, fogom vezetni szüleim autóját ( Renault Mégane) és persze a saját utána.

Heti szinten szeretném használni, hosszabb utakra (kirándulás, barátaim meglátogatása)

2017. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a telefon át írt.

Jogait csinálkom most.

2017. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig előző.

*Jogosítvány.

2017. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!