Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták miért ilyenek?

Az egyetemisták miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és OKJ képzésre járok. A fővárosban éltem/élek. Voltak varátnőim a gimiből, főleg egy nagyon jó, aki az ELTE-re került be. Szakot nem mondok,de ha valaki meghallja a nevét,mindig azt mondja"jól hangzik".

Nos, már nem vagyunk barátok, mert hihetetlenül öntelt lett. Lenéz mert én csak OKJ képzésre járok. Egyszer voltam egy egyetemi bulin vele, a szaktársai is ott voltak és nindenki beképzelt volt. Vágták a arcokat amikor mondtam,hogy én okj-t végzek. A fiúk és mindenki ilyen. Plusz hangosan üvöltöttél az egyetem indulóját az utcán(még szeptemberben a gólyatábor után). És nagyon menőnek érezték magukat.

Mi történ,hogy egyetemistának lenni ilyen menő lett?:(

19L


2017. ápr. 27. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy te érzed magad szarul mert a barátaidhoz képest te csak "egy OKJ-t" csinálsz ,ezért bele látsz olyan dolgokat a helyzetbe amik nem igazak. Esetleg kivülállónak érzed magad. Az egyetem nagy dolog én is nagyon örültem amikor felvettek és ezt megosztottam a barátaimmal is, nem hencegés képpen hanem azért mert a barátaimmal mindig megosztjuk ha valami jó történek velünk.
2017. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

A gimis lenézi azt aki szakmunkásképzőbe jár

Az irodai munkás lenézi azt aki a gyárban robotol

Az aki Mérnök/Természettudományos szakra jár lenézi azt aki Bölcsész/Büfészakot végez.


Ugyan az van mindhárom esetben mint a tiédben.

Az okosabb lenézi a butábbat.

2017. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy bölcsész miért lenne butább,mint egy mérnök?:D
2017. ápr. 27. 17:03
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Mert a tanárokon meg a nyelvszakosok közül kb egyik bölcsész szak se ad olyan tudást, amivel valami értelmes, gyakorlatban is alkalmazható tudást kapnál.

Nyilván érdekes a néprajz,ókori kultúrák,szabad bölcsészet meg a kommunikáció de hogy ezeknek milyen gyakorlati haszna van, az számomra még nem derült ki.

Érdemes összehasonlítani, hogy egy bölcsészkarosnál mennyivel több szenvedéssel jár egy TTK-s vagy egy mérnöki diploma megszerzése.

2017. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondom, hogy butább, csak ezt gondolja a mérnök.
2017. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én egyetemista voltam még pár hónapja (szerencsére már végeztem), de minden vagyok, csak beképzelt nem, sőt inkább tutyimutyi, kishitű. :(
2017. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Viszont a te példád ettől nem más, ha azért vagy OKJ-s mert egyetemre nem sikerult bejutni, jó eséllyel butább vagy.
2017. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
vannak elitista klikkek, te kifogtál egy ilyet
2017. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Az, hogy valaki több tananyagot nyal be, még nem lesz intelligens...rengeteg agyhalott egyetemistát ismerek. Én igazat adok a kérdezőnek, lehet lepontozni! :P


21/F

2017. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
Enyhe irigységet érzek a kérdező felől.
2017. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!