Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták miért ilyenek?

Az egyetemisták miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és OKJ képzésre járok. A fővárosban éltem/élek. Voltak varátnőim a gimiből, főleg egy nagyon jó, aki az ELTE-re került be. Szakot nem mondok,de ha valaki meghallja a nevét,mindig azt mondja"jól hangzik".

Nos, már nem vagyunk barátok, mert hihetetlenül öntelt lett. Lenéz mert én csak OKJ képzésre járok. Egyszer voltam egy egyetemi bulin vele, a szaktársai is ott voltak és nindenki beképzelt volt. Vágták a arcokat amikor mondtam,hogy én okj-t végzek. A fiúk és mindenki ilyen. Plusz hangosan üvöltöttél az egyetem indulóját az utcán(még szeptemberben a gólyatábor után). És nagyon menőnek érezték magukat.

Mi történ,hogy egyetemistának lenni ilyen menő lett?:(

19L


2017. ápr. 27. 16:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

"Az, hogy valaki több tananyagot nyal be, még nem lesz intelligens."

1. Attól, hogy - Azért, mert vagy valami

2. Ahhoz, hogy megtanulj dolgokat, nagyon sokszor át kell gondolni, megérteni az ott leírtakat, nem lehet csak bemagolni. Ettől viszont intelligensebb leszel.

3. Az, aki kisebb erőbefektetéssel tud több tananyagot benyalni, okosabb. Lehet nem gondoltál még erre, vannak olyanok akik pusztán az eszük miatt vannak egyetemen, nem a szorgalmuk miatt.

4. Ha valaki csak több tananyagot nyal be, máris intelligensebb lesz mint aki annyit se. Azért, mert ha valaki képes rávenni magát egy olyan rossz dologra mint a tananyag benyalása, azért, hogy később egyetemre menjen és jobb állása legyen, tehát belátja, hogy ez megéri, az egy intelligensebb döntést hozott.

5. Ha ezekkel nem értesz egyet, akkor sok minden lehetsz, de intelligens biztos nem.

2017. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az tök természetes, hogy az egyetem "indulóját" (Az egy: megérett a meggy, kettő, megérett a meggy kezdetű nótát nehezemre esik indulónak nevezni idézőjel nélkül, ha egyre gondolunk :D ) üvöltözik szeptemberben, hiszen gólyák, és nagyon örülnek az életnek. Majd az első év végi vizsgaidőszakban meg te lehetsz kárörvendő.

Egyébként én egyetemistaként pont az ellenkezőjét érzem: a nem diplomások vagy azért szapulnak, mert irigyek, vagy azért, mert anyuci-apuci pénzén élő léhűtőnek tartanak. Nagyon keményen robotolok egyetem mellett azért, hogy fenn tudjam magam tartani, szóval ez rosszul esik. Ezen kívül az egyetemen belül, a szakok között is megy a rivalizálás, nincs olyan szak, amire valaki ne tudna valami degradáló hülyeséget mondani (és ez főleg a nehezebb szakoknál fordul elő, hogy azzal próbálják felhozni saját magukat, hogy a másik szakot letaszítják).

Nem tudom, mit takar a "beképzelt", meg a "vágták az arcokat", de nekem olyan, mintha egy kicsit túlgondoltad volna. Lehet, hogy te magad érzed magad kevesebbnek azért, mert "csak" OKJ-n tanulsz (ami egyébként egy hatalmas tévedés). Persze az is lehet, hogy rossz társaságban vagy...

Ennek a "hurrá, egyetemisták vagyunk" életérzésnek meg az első év végére vége szokott lenni (legalább is az utolsó szaktársunk májusban tört meg :D ), szóval már nem kell sokat kibírnod.

22/L (szintén Elte)

2017. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem is tudom mivel megy többre az ember, egy pénzügy számvitel okj-vel ami után hozzácsaphatsz egy mérlegképes könyvelőit is vagy egy szabadbölcsész diplomával?
2017. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Mivel megy többre az ember? BME -mechatronikai mèrnök, vagy Harvad-Szabadbölcsèsz diplomával.
2017. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert az egyetemet végzett embereknek már elegük van azokból az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezőkből, akik kárörvendően hangoztatják azt a véleményüket, hogy "a diploma nem ér semmit", meg "mehetsz a McDonalds-ba" stb.
2017. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
A válsz egyszerű, azzal ha le tudja írni azt hogy Harvard rendesen.
2017. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én egyetemre készülök,de utálom az ilyen nagyképű,embereket
2017. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg az ELTE az lóf@@z.Az ilyen böcsészettel meg genderizmus szarságokkal mit akarnak kezdeni?Egy jó OKJ-val többre mész
2017. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%
Az ELTE-n van ám Matematika, Fizika, Informatika, Jog és Közgazdaságtan is.
2017. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért a Bölcsész szakokat emlegetik sokan. Nem csak ez a szak van. Itt is lehet pénzügyet, matematikát, jogot,orvosit, mérnökit,infromatikait stb szakokat csinálni mint ahogy OKJ-n is sok szak van. Lehetne hasonlítani a legszarabb OKJ szakot a legjobb egyetemi szakkal. Azt senki se állította hogy a jó szak választás nem fontos
2017. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!