Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy a valláso...

Miért lehet az, hogy a vallásos emberek vagy hívők inkább kiakadnak, ha nézeteik gyenge pontjait megkérdőjelezem, míg a tudományosabb emberek ilyenkor inkább elgondolkodnak és töprengenek?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a hívők a hitüket és nézeteiket önmaguk egójával azonosítják és személyes sértésként élik meg, ha mindezt "támadás" éri azáltal, hogy rámutatsz ezekben rejtőző inkonzisztenciákra, következetlenségekre és logikátlanságokra?


Persze ez csak saját megfigyelés (nincs kutatás mögötte), így nem is általánosíthatom az egész populációra (bizonyára mindkét oldalon lesznek kivételek), de jó sok emberen teszteltem már le ezt a hipotézist és eddig számomra általános érvényűnek tűnt.



2017. okt. 2. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Mert ők csak hisznek, nem gondolkodnak e téren.Ha azt hitetik el velük, hogy a politika tisztességes, akkor azt is elhiszik ész nélkül, ha az ellenkezőjét látják-tapasztalják...felróják büntetésnek azon esetet...


A vallás kapaszkodó vagy indok egy gyengeségük pótlására vagy bárminek magyarázatára, ezért veszik zokon...

2017. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

talan azert kapjak fel a vizet, mert mar ebben a kerdesben is tamado hangnemben szolsz hozzajuk, el tudom kepzelni, milyen stilusban kerdojelezed meg nekik a nezeteiket... egyebkent, kerdesedre valaszolva, en is hivo vagyok, es nem azt szoktam tapasztalni, hogy az ateistak finoman kozolnek velem, hogy ok mit gondolnak a dologrol. pedig en aztan nem eroltetem ra senkire a hitemet, sot...mindenki abban hisz, amit akar. de egy Istenben hivo embert kb lepraskent kezelnek a 21. szazadban, ebbol sokszor mar nekem is elegem van. :)

19/L

2017. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Èn nem akadok ki ,mert tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenki vallásos. Amíg nem kezded fennhangon szidalmazni a hitem alakjait, én elfogadom a te nézetedet. Szerintem a vallás az egyik legszubjektívebb dolog, és az e téren való hovatartozás-beli különbségek miatt összeveszni valakivel, igen balga dolog.

Elvégre való igaz, nem tudom neked kész tényekkel bizonyítani Isten létét, viszont te sem tudod nekem kész tényekkel bizonyítani Isten nem-létét. ;)


25f

2017. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

1. Vallás és hit két különböző dolog, bár egyesek szeretik összemosni.

2. Akik kiakadnak, nekik ez fontos, azért érzékeny pont számukra. Mint egy rögeszme, mint Galilei idejében, amikor az volt az általános nézet, hogy a Föld lapos, és aki mást mondott, azt meghurcolták.

3. Nyilván nem mindenki akad ki. Van egy réteg, akiben ott a tudományos érdeklődés és a hit is egyszerre, hogy valami másnak is lennie kell.

4. A bigott vallásosok és a tudomány mögé bújó bigott ateisták között tulajdonképpen semmi különbség nincs, ugyanúgy ragaszkodnak a saját gondolkodásmódjukhoz, és ugyanúgy hülye számukra mindenki más.

2017. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért, mert ami neked gyenge pontnak tűnik, nekik pont ott kezdődik a hit, ami az egésznek a lényege lenne és egyszerűen elbeszéltek egymás mellett. Egyébként naná, hogy egy hívő hite az egója része, a létezése közepe.. ez elég alap dolog, nem nagy felfedezés.
2017. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

biztos nem általános érvényű

a magam részéről örömmel vitatkozom olyanokkal, akik nem vallásosak, és most már érdeklődővé tettél, mik ezek a gyenge pontok :)

2017. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vagyok vallásos, nem is nagyon van kapcsolatom ilyen emberekkel. Akikkel igen, azokkal meg nem állok le vitatkozni. Alapvetően elfogadom, hogy valaki másként látja a világot (ha nem vele árt senkinek), itt ugyanis szerintem ez a kulcs. (De igaz ez a politikára is.) A lényeg az, hogy egy tudományos és egy spirituális megközelítéssel bíró ember alapvetően más síkon, más megközelítésben gondolkodik. Szerintem egyik sem több vagy fontosabb a másiknál. Viszont most épp a tudománynak áll a zászló és azt vettem észre, hogy a racionalisták között sokan hajlamosak a provokálásra. Pontosabban megpróbálják a vallást és a hitet a saját síkjukról nézni és erőltetik a vitát. Pedig ennek így nincs értelme, csak arra jó, hogy felesleges szardobálás legyen belőle.
2017. okt. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

A hit egy inkább érzelmi dolog, amit te racionális érvekkel próbálsz ízekre szedni, ezért nem működik, csak kevés ember esetében.

Például elmehetek én a gyerekvállalás témakörbe, és vitába szállhatok anyatigrisekkel, akiknek felhozom a tényeken alapuló érveimet arra, hogy én miért nem akarok gyereket, akkor azt ők támadásnak fogják venni, és óbégatni fognak, hogy önző dög vagyok, és sosem tudom meg, milyen öröm az anyaság (mindezt az örömöt habzó szájjal persze :D )

Meg ott van még az, amit így látatlanban nem tudok, hogy érvényes-e rád, majd döntsd el, de általában az ateista éreztetni próbálja a hívővel, hogy neki ám érveik vannak, ő okos ember, nem egy képzeletbeli izéhez beszélő bolond. Ez a hozzáállás hívőként engem is sért. Én se akarom megtéríteni az ateistát (meg senkit se), ő se akarja sárba tiporni az Istenemet. Majd ha meghalunk, úgyis kiderül, melyikünknek volt igaza :D

2017. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!