Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy oldjátok fel magatokba...

Ti hogy oldjátok fel magatokba hogy olyanra költöd a pénzt amire nem kéne?

Figyelt kérdés
Az a baj vannak rosz szokások,dolgok, pl k.vázás, alkohol, buli, szerencsejáték szenvedélybetegség, az a baj hogy én szerencsejátékozok és baromira zavar hogy benne vagyok már valamennyi pénzzel, viszont úgy fogom fel a dolgot hogy enyhitse valamennyire a veszteséget, hogy szimpl szórakozásként fogom fel. Vagy, ez kB olyan mintha az embernek lenne barátnője, más meg abba fecol sokat. Viszont elég rossz érzés h már így kB fizetés utáninapokon neki esek, és leapad a számlám, belegondolni abba hogy következő hó még elég messze van, s nincs nagyon pénz.. nem tudsz miből költeni, azzal kell beérned amid van, asszem ez a legroszabb dolog, és örülök ha valahogy ki bírom következő hó elejéig. Olyan kollégáim is voltak még fiatalok, vagyis még 30 alatt, akikkel beszéltem ők aztmondták hogy elisszák a fizetést. Nemtudom miért csinálom talán a kiábrándultság motiváltlanság az egyedüllét az oka... 25-30 év között.. vannak terveim próbálok tudatos lenni de olyan kilátástalannak tünnek ennyire előre nem látok. Hogy tudnám ezt kezelni? Ti hogy vagytok ezzel a témával?
2017. aug. 11. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen problémám mivel semmi nem érdekel igy nem koltok sokat, csak az szamit hogy legyen okostelefonom meg laptopom, am a szerencsejáték fuggoseg mar betegség fordulj szakemberhez.
2017. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Semmire sem fogsz menni az életben,ha nem kezelteted magad.Menj el pszichológushoz.
2017. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs pénzem, így még arra sem költök, amire kell :D


De régen is túlságosan vigyáztam rá, bár miután lett motorom, már kevésbé :D. Ilyen vagyok.

Nagyon sajnálom azokat, akikben nincs meg az a gát, ami bennem s elszórják a pénzt. De sajna nem tudom, mi lehet a kiút, mondhatom, hogy tedd fejben rendbe, de ez nehéz, tudom én, nekem is megvannak a hülye dolgaim, csak azok nem pénzt, hanem időt rabolnak feleslegesen...

2017. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leginkább úgy, hogy igyekszem nem arra költeni amire nem kéne.


Persze nem mondom hogy nem megy el hülyeségre, energiaital, kóla, pizza...de sosem tolom olyan szinten hogy az fájjon anyagilag.


Neked is a határt kellene megszabnod. Vagy célokat felállítani amit hajtasz a hülyeség helyett.

2017. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ezzel különösebben foglalkozni, mert amikor elfogy a pénzed, nem lesz mit költeni. Nem rosszindulatból írtam, én is így jártam.
2017. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy hogy hó elején rakok bőven félre, így nem félek annyira elszórni pénzt.
2017. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon neked lesz tőle xarabb életed.... jó benn az esélye annak is, hogy nyersz sokat, de gondolom nem kell megemlíteni mekkora annak az esélye.
2017. aug. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!