Tényleg életképtelen vagyok?
18 éves srác vagyok, jövőre fogok érettségizni, de idén már előrehozottan megcsináltam jelesre az angol érettségit, aztán idén ősszel emeltszintű angol nyelvvizsgát akarok tenni. Vidéken lakom a szüleimmel, akiknek az a bajuk, hogy nyáron nem csinálnok itthon semmit azon kívül, hogy számítógépezek vagy eszek.
Idén nyáron dolgozni szerettem volna egy gyárban, de fizikailag túl gyenge voltam hozzá, így nem ment. A szüleim szerint életképtelen vagyok, mert nem tudok felemelni 25-30 kg-ot, mert gyenge vagyok. Elég szarul érzem magam emiatt, de én magamról tudom, hogy szellemi munkát szeretnék végezni a jövőben, nem fizikait.
#10-es válaszolónak üzenném, hogy nincs igaza. Hidd el kérdező lesz csajod, főleg az eszeddel, ha jó munkád lesz sok pénzt kereshetsz majd.
Kérdesre válaszolva:
Kedves kérdező egyáltalán nem vagy életképtelen. "Többet ésszel, mint erővel" tartja a mondás. Ha jól kihasználod az eszedet még sokra viheted. Sok sikert!
14. Nem tudom minek kevered ide Bárdossyt meg azt hogy kinek mekkora hatalma volt. De Lényegtelen is. Nem vagy tisztában a kormányfő, a kormányzó és a kormány fogalmával. Szóval lehet hogy Te ötösre bemagolsz dolgokat, de a mellékelt ábra szerint, hogy nem érted őket, az is biztos.
De kisegítelek. Egy állam úgy működik, hogy van a törvényhozó-, a végrehajtó- és igazságszolgáltató hatalom. Ez az államfő kezében van, de egy polgári demokratikus államban megosztja őket.: törvényhozást az országgyűléssel, a végrehajtói hatalmat a kormánnyal. Ha az ország államformája királyság akkor a királynak nevezzük az államfőt, ha köztársaság akkor köztársasági elnöknek. Az Osztrák Magyar Monarchia bukása és Trianon után hazánk államformája Királyság maradt, de a korábbi közös uralkodónk IV Károly nem térhetett vissza, így ideiglenes államfőt kellett választani, arra az időre ameddig még a nemzetközi viszonyok nem teszik lehetővé hogy a habsburgok visszatérhessenek. Ez az ideiglenes államfő volt Horthy, hivatalos megnevezésében KORMÁNYZÓ. A kormányzó nevezhette ki a kormányfőt, és azt sem önkényesen hanem a parlamenti választásokon győztes pártból. Tehát kvázi semmi beleszólása nem volt. És nem csak nem szólhatott bele, de a törvényhozásba, nem volt törvényszentesítési joga, tehát ő döntötte el hogy egy törvény életbe lép vagy sem. Annyit tehetett hogy visszaküldte a parlamentnek hogy tárgyalják újra ha nem tetszett neki, de a parlament kitartott emellett Horthy kénytelen volt elfogadni. Nyugodtan elolvashatod az akkor alkotmányban, abban szépen le is van írva hogy Horthy milyen jogai vannak. A jogait később bővítettek a kormányfők, azért hogy Horthy támogassa őket a különböző politikai célokban, de soha nem volt neki olyan joga hogy ő irányíthatta volna érdemben az országot. Ezzel szemben van a miniszterelnök amit te összekeversz Horthyval. A miniszterelnök nem kormányzó, hanem kormányfő, ő áll a kormány élén, tehát neki van kormánya. Pl Bethlen kormány. Na neki már van tényleges ráhatása a politika menetére. Így már érthető?
Tisztázni kéne a fejekben a dolgokat mielőtt mielőtt itt arrogánsan könyvtárba küldözgetsz embereket, úgy hogy te magad alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!