Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak! Hogy élitek a...

Introvertáltak! Hogy élitek a mindennapjaitokat? Tudnátok valami bíztatót írni?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődik, hogy borzalmasan érzem magam ha társaságban kell lennem. A meghívások 95%át vissza szoktam utasítani valami hülye kifogással, mert ha megmondanám nekik az igazat, teljesen hülyének néznének, és úgysem értenének meg. Csak hitegetnének, hogy "meglátod jó lesz" pedig tudom, hogy nem. Évente 1-2x adok egy-egy esélyt a találkozóknak, már csak azért is, mert próbálok változtatni magamon. A vége ezeknek mindig az lesz, hogy bárcsak otthon maradtam volna. Sokan azt ajánlották, hogy keressek más társaságot, más típusú embereket, amit meg is fogadtam, de különbséget nem láttam közöttük. Voltak köztük 8 osztályosak, szakmunkások, érettségizettek, egyetemre készülők, dolgozó emberek, otthon ülősök stb stb... A témáik konkrétan ugyan azok voltak mint pl: a hogyan beszéljük ki a másikat, Józsika megd.gt. a Mariskát, Julika mekkora egy ... csak arra lenne jó, xy mit posztolt a Facebookon, menjünk piálni, részegedjünk le, továbbá ha valakivel megosztom a véleményemet, hogy engem nem érdekel, hogy más mit csinál, nekem nem az a legfontosabb, hogy hogyan bulizzak, szégyenítsem magam, akkor úgy néznek rám mint a sz.rra. Az ilyen találkozókon nem tudok többet eltölteni 2-3 óránál, az utolsó fél-1 órában azon agyalok, hogy milyen kifogással léphetnék le, mikor kitalálom és benyögöm, nekiállnak marasztalni ami szintén idegesítő.

Néhány rokonomnál szintén így van, elmegyek meglátogatni őket, hogy azért mégse tartsanak bunkónak, de ott sem tudok sokáig megmaradni, mert ott is a másik ember a téma, hogy xy mit csinált, milyen sz.r ember, és én miért vagyok ilyen, nem szabadna így gondolkodnom, legyek ilyen, legyek olyan bla bla bla...

Ami még ehhez tartozik, hogy nem szeretek barátkozni, ha valaki beszélgetést kezdeményez, görcsbe rándul a gyomrom.

Ügyintézések előtt is tiszta ideg vagyok, mert tudom, hogy ha valami véletlenül nem stimmel, akkor hosszasabb beszélgetésbe kell egyednem az ügyintézővel.

Ha 1-2 rokonommal őszintén megosztom ezeket a problémáimat, egyből elkezdik osztani az észt, hogy ne legyek ilyen, előbb vagy utóbb magamnak kell intéznem mindent ha tetszik ha nem, így nem lehet élni.

Ha pedig ismerősöknek mondom el, csak néznek rám mint a birka, furcsán mosolyognak és próbálják megjátszani, hogy ők ezt megértik, pedig ordít róluk, hogy nem.

Bele sem tudnak gondolni, hogy milyen rossz érzés így élni, annak ellenére, hogy próbálok ellene tenni.

A körülöttem lévők élete kb minden nap pörög, próbálnak ebbe belerángatni, de én semmi másra nem vágyok, csak egy nyugis életre, ahol csak az a dolgom, hogy elmenjek dolgozni, a maradék időmben meg kikapcsolhassak valahol a természetben, vagy otthon legyek a saját világomban, mit sem tudva mások felszínes, kétszínű, rosszindulatú dolgairól, vagy hülyeségeiről.



A kérdésemet kiegészíteném: Akik hasonlóan éreznek, hogy küzdenek meg ezekkel a mindennapos dolgokkal? Elfogadott a környezeted olyannak amilyen vagy? Mit csinálsz egy nap?


2017. júl. 11. 15:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálam az introvertáltság ezekben merül ki:

- Én se szeretem az ügyintézéseket, de mivel anyukám ügyintéző, mindig barátságos környezetben és sorban állás nélkül megvagyok mindennel.

- Egyszerre mindig csak kevés (1-2), de mély barátságaim vannak. Ha nem járunk ugyanabba a suliba, mindig hagyok legalább egy napot a beszélgetések/kiruccanások között. (Kell egy kis nyugis, egyedül töltött idő, mielőtt újra szocializálódok.)

- Nem szeretem a tömeget. (Ez kizárja a disco-t, koncerteket stb.)

- Nagyon nehezen ismerkedek/barátkozok, ez rettenetesen távol áll a komfortzónámtól. Mindig csak véletlenül ismerek meg egy-egy később közelebbi barátot. (Pl. dolgozat javításnál nekünk kellett kijavítani egy véletlenszerű másik osztálytárs dogáját, és megbeszéltem a gyerekkel aki az én dolgozatomat kapta hogy mindent pipáljon ki. Rendes volt, és megtette. Azóta a legjobb barátom, már 5 éve.)

- Mielőtt beszélgetést kezdeményezek, kitalálok legalább három (a beszélgető partnertől függően) érdekes témát, amit felhozok.

- Nem szeretem a Facebook-ot (egész sok funkciója miatt), és ezért mindig megkérem a barátaimat hogy csak olyan helyen írjanak ahol szinte csak írni, (verbálisan) beszélgetni lehet. Ilyen pl. a Skype és a Viber

- Nem szeretem a feltűnést, nem szoktam magamra vonni a figyelmet. Viszont hogy ellent mondjak magamnak, szeretek minél érdekesebb, és feltűnőbb lenni a barátaim számára.


Mindezek ellenére teljesen normális embernek érzem magam, és tudom hogy a többség elfogadja hogy kicsit visszahúzódó vagyok. Úgyis unalmas lenne ha mindenki extro lenne. :)

19F

2017. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok, és rengeteg dolgot hasonlóan tapasztaltam, mint írtad.

Azt gondolom, sok esetben nem tudják, hogyan kezeljenek egy visszahúzódó embert, ezért meg akarják változtatni az illetőt, rá akarnak erőltetni egy teljesen más értékrendet.

A napjaimat elég egyhangúan töltöm, de emellett produktívan. Nincsenek barátaim, összesen 2 emberrel beszélek a családomon kívül. Mindez csak a környezetemet zavarja, hogy miért nem barátkozom stb. A válaszom a kérdésedben megtalálható: csak azért, hogy valakiről hallgassak pletykákat, meg Fb. posztokat tárgyaljak, nincs rá szükségem. Egyrészt, direkt alakítottam így az életem, másrészt, így érzem jól magam.

Az ilyen nehézségek, eléggé idegesítenek engem is, de leküzdöm többnyire. Ezen kívül pedig nem az mínősít negatívan valakit, hogy introvertált, hanem ha nem tudja elfogadni, hogy nem mindenki egyforma.

20/f

2017. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!