Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltak! Hogy élitek a...

Introvertáltak! Hogy élitek a mindennapjaitokat? Tudnátok valami bíztatót írni?

Figyelt kérdés

A problémám ott kezdődik, hogy borzalmasan érzem magam ha társaságban kell lennem. A meghívások 95%át vissza szoktam utasítani valami hülye kifogással, mert ha megmondanám nekik az igazat, teljesen hülyének néznének, és úgysem értenének meg. Csak hitegetnének, hogy "meglátod jó lesz" pedig tudom, hogy nem. Évente 1-2x adok egy-egy esélyt a találkozóknak, már csak azért is, mert próbálok változtatni magamon. A vége ezeknek mindig az lesz, hogy bárcsak otthon maradtam volna. Sokan azt ajánlották, hogy keressek más társaságot, más típusú embereket, amit meg is fogadtam, de különbséget nem láttam közöttük. Voltak köztük 8 osztályosak, szakmunkások, érettségizettek, egyetemre készülők, dolgozó emberek, otthon ülősök stb stb... A témáik konkrétan ugyan azok voltak mint pl: a hogyan beszéljük ki a másikat, Józsika megd.gt. a Mariskát, Julika mekkora egy ... csak arra lenne jó, xy mit posztolt a Facebookon, menjünk piálni, részegedjünk le, továbbá ha valakivel megosztom a véleményemet, hogy engem nem érdekel, hogy más mit csinál, nekem nem az a legfontosabb, hogy hogyan bulizzak, szégyenítsem magam, akkor úgy néznek rám mint a sz.rra. Az ilyen találkozókon nem tudok többet eltölteni 2-3 óránál, az utolsó fél-1 órában azon agyalok, hogy milyen kifogással léphetnék le, mikor kitalálom és benyögöm, nekiállnak marasztalni ami szintén idegesítő.

Néhány rokonomnál szintén így van, elmegyek meglátogatni őket, hogy azért mégse tartsanak bunkónak, de ott sem tudok sokáig megmaradni, mert ott is a másik ember a téma, hogy xy mit csinált, milyen sz.r ember, és én miért vagyok ilyen, nem szabadna így gondolkodnom, legyek ilyen, legyek olyan bla bla bla...

Ami még ehhez tartozik, hogy nem szeretek barátkozni, ha valaki beszélgetést kezdeményez, görcsbe rándul a gyomrom.

Ügyintézések előtt is tiszta ideg vagyok, mert tudom, hogy ha valami véletlenül nem stimmel, akkor hosszasabb beszélgetésbe kell egyednem az ügyintézővel.

Ha 1-2 rokonommal őszintén megosztom ezeket a problémáimat, egyből elkezdik osztani az észt, hogy ne legyek ilyen, előbb vagy utóbb magamnak kell intéznem mindent ha tetszik ha nem, így nem lehet élni.

Ha pedig ismerősöknek mondom el, csak néznek rám mint a birka, furcsán mosolyognak és próbálják megjátszani, hogy ők ezt megértik, pedig ordít róluk, hogy nem.

Bele sem tudnak gondolni, hogy milyen rossz érzés így élni, annak ellenére, hogy próbálok ellene tenni.

A körülöttem lévők élete kb minden nap pörög, próbálnak ebbe belerángatni, de én semmi másra nem vágyok, csak egy nyugis életre, ahol csak az a dolgom, hogy elmenjek dolgozni, a maradék időmben meg kikapcsolhassak valahol a természetben, vagy otthon legyek a saját világomban, mit sem tudva mások felszínes, kétszínű, rosszindulatú dolgairól, vagy hülyeségeiről.



A kérdésemet kiegészíteném: Akik hasonlóan éreznek, hogy küzdenek meg ezekkel a mindennapos dolgokkal? Elfogadott a környezeted olyannak amilyen vagy? Mit csinálsz egy nap?


2017. júl. 11. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, csak engem nem bánt a dolog.
2017. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is hivogattak a gimis volt osztálytársaim, amikor még megvolt ez az "örökké osztálytársak maradunk" feeling. Elmentem velük, végülis jó volt mert mindenkit ismertem és rajtam kívül csak lányok voltak, mivel 25 lány és 3 fiú volt az osztályban. Hívtak szórakozóhelyre is, oda már nem szívesen de 1-2szer elmentem, az nem tetszett. én is kitalálok mindenféle kifogást, olyan kellemetlen. miért nem tudnak megérteni az emberek? Azóta mondjuk nincsenek barátaim, akikkel összejárnék, csak olyanok akikkel szoktam dumálni facen (személyesen ismerem őket am)

Az elfoglaltságaim is olyanok amiket egyedül tudok csinálni, a lakást is és az udvart is úgy rendezem be, hogy ne kelljen elmenni strandra meg hasonló helyekre. PS4, biciklizés, edzés saját kondigépekkel, pancsolás a medencében, most tervezem a pezsgőfürdőt is. olvasok, sorozatokat nézek. szerintem nem is érdemes ebből kilépni, az ember úgy hozhatja ki magából a maximumot, ha mindent egyedül ér el. Én így állok hozzá. Sose zavar az egyedüllét, sőt...

2017. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon hasonlóan élem az életem. Én sem találtam még választ erre a kérdésre. Neha magányos vagyok és emberek közé megyek de olyankor inkább haza is jövök mert nem bírom a társasági életet. Még boltba is utálok elmenni mert ott még több idegesítő emberrel találkozok. De bennem is sokszor kavarog egy gondolat hogy meg kellene változnom.
2017. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem fogadják el, de én letojom őket magasról.
2017. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ilyen vagyok en is sajnos, azert en egy baratnore vagyom.
2017. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám. Introvertált vagyok én is és ugyanezek igazak rám, kivéve a hivatalos ügyintézést. Attól nem vagyok rosszul, legfeljebb várakozni utálok. Nem értem az embereket, bizisten. Nem tudom, valakit hogyan foglalkoztathat az, hogy mások mit csinálnak, mit tesznek, mondanak, hogy élnek. Engem nem érdekel mások magánélete. A legnagyobb problémám, hogy sokszor a saját családomnál is azt érzem, őket ilyen egyszerű, felszínesebb dolgok érdeklik. Jól megfigyelhető, ha pl. összeül a szűk családi kör névnapozni, szülinapozni, akkor unom magam, automatikusan távolba helyezem magam, mert engem nem foglalkoztatnak azok a dolgok, amik általában másokat. Nem beszélve a facebookos, netes megosztásaikról sem és az azon való csámcsogásról sem. Pl. munkatársaim közt is van jó pár ember, akinek mindenféle idióta témájuk van, csak az nem érdekli őket, hogy Mit keresünk itt a Földön, mi az élet célja és értelme, kik vagyunk valójában, miért így alakult ki a galaxisunk, multiverzumban élünk-e stb? Tehát engem mindig is jobban foglalkoztatott a nem látható, nem tapintható, nem érzékelhető, mint az, amit "elénk van tárva, mint valóság". Sokaknak elég az, amit látnak, hallanak, tapintanak. Arról fecsegnek órákig, napokig, hetekig. De ennek semmi értelme. Az a fő kérdés, hogy mit keresünk itt, kik vagyunk, miért élünk. Aki nem ezt kutatja, az szerintem elfecsérli az idejét, életét. Mellesleg ezért sem szeretek én sem társaságba járni, mert tudom, hogy outsider leszek, egyszerűen elunom magam sokszor. Bugyuta egy világ ez, bugyuta emberekkel. Tisztelet a kevés kivételnek. Tudok és szeretek is poénkodni, de eléggé fonák a humorom, többen nem értik, mint értik. Szeretek sportolni, vannak egyéni hobbijaim is (futás, bringázás, túrázás, olvasás, fotózás, főzés, kirándulás stb.), tehát nem vagyok unalmas, mert amúgy mindenről el tudsz velem beszélgetni, épp csak nehezemre esik felszínes small talk fecsegéseket megejteni. Szeretem a dolgaimat a saját ízlésem, időbeosztásom, elgondolásm alapján tenni, noha tudok alkalmazkodni, nem szeretem, ha mások diktálják az életemet, hogy mit hogyan tegyek. Szerintem nehéz így élni, befelé forduló személyiségként, ha nem a megfelelő környezetben vagy, ahol kibontakozhatnál. Az sem tetszik, hogy a legtöbb mikrokörnyezet kapodós, siettetős. Nincs idő és mód kibontakozni. Régebben írtam, ott sok mindenre rávilágítottam, amit amúgy nem mondhatnék ki, mert megutálnának az emberek érte. :D

Szerintem egy hasonló nővel tökéletes párost alkotnék, mivel alapvetően én is szeretek elvonulni a háttérbe, hogy ne is zaklassanak. Másrészről rühellek telefonálni, van, hogy olykor még barátoknak sem veszem fel. Tudom, hogy parasztság, igyekszem ezen változtatni. :)

29F


UI: Nem, nem igazán fogadnak el, általában igyekeznek megváltoztatni mások, én persze ezt elutasítom és elkerülöm.

2017. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát engem szerencsére nem b@$zog@t ezzel senki, mert alapból nem engedek magamhoz közel embereket. Van 3 barátnőm, közülük kettővel neten tartom a kapcsolatot, meg van a barátom, egyikőjük se jön ilyen hülyeségekkel hogy meg kéne változnom. A szüleimet kicsit idegesíti néha, hogy nem szívesen megyek rokonlátogatásra pl, de megszokták már, hogy ilyen vagyok. Ha valami random ismerős mégis elkezdené osztani az észt, magamban kiröhögöm és ennyi. Elvagyok magamban meg azzal a néhány emberrel, akiben bízom, meg akikkel egyáltalán lehet beszélgetni.

Te viszont ahogy látom, nem vagy túl elégedett. Nincs véletlenül szociális fóbiád? Kicsit az jött le az írásodból.


19/L

2017. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Olyan nekem is volt, hogy direkt nem vettem fel a telefont az egyik barátnőmnek :D

Amúgy lehet szociális fóbiám is van, nem tudom :/

2017. júl. 11. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondták, hogy minek nekem telefon, ha nem veszem fel? 😂😂😂 Adj egy pacsit!
2017. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
En is ilydn vagyok es masok nem fogadjak el, hulyenek neznek. Pedig nekem ezek nagyin nagy megprobaltatasok ed hiaba probalom ezt elmondani xy-nak, nem ertik meg, ami mostmar kevesbe zavar es mar kezdrm lesz.arni masok mit gondolnak. Itton vagyok, itthon edzek, gamerkent elvagyok magamnak is. Takaritok, fozok, kutyazok, mamaeknal vagyok es ennyi. Egy lany
2017. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!