Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged nem csábít a bűnözés,...

Téged nem csábít a bűnözés, csalás, amikor másnál látod hogy mi mindent megteremtett?

Figyelt kérdés

A héten ütöttek rajta kommandósok egy cigány családra, ahol nőket futattak külföldön, természetesen a teremgarázsban lévő autókat használtautó.hu alapján kikeresve mind 25-30 millió körül mozogtak és volt belőlük három darab.

Illetve kettő gyorsasági motor amik fejenként 3 millió körül vannak újonnan.


Ezután jött még a temérdek arany, ami már szütyőben volt ömlesztve, pár pisztoly, lőszerek, ruhák, amiknek megint csak milliós értéke lehet.


Az én havi 150 ezres fizetésemmel nem azt mondom hogy szegénynek érzem magam, mert van mindenem ami kell, csak itt már arról van szó milyen minőségű, értékűek a tárgyi javak.

Hisz én is vágyom luxus kocsira, nagy házra de ilyen mértékű vagyonnál már kár azon gondolkodni, bár csak tanultam volna, hisz itt már legálisan nem lehet ekkora birodalmat felépíteni.


2017. jún. 1. 23:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

25-30 milliós kocsik? Pfff. Ezek csak piti bűnözők. :D

Abszolút nem vágyok rá, hogy ekkora kockázatot vállaljak egy nyugat-európai szemmel felső-középosztálybeli életszínvonalért, ami csak egy szemfényvesztés. Az igazi bűnözők az igazgatótanácsokban, megyeházakban vagy a parlamentben tevékenykednek és nekik egy 25 milliós kocsi csak aprópénz. Miközben ki tudja milyen ingatlanokat/vagyonokat birtokolnak és az ujjuk köré csavarnak egy rakás befolyásos embert, amelynek köszönhetően sosem kell aggódniuk. Na rájuk, de különösen a gyermekeikre (Tiborcz, Keleti Györgyi meg a többi ingyenélő ficsúr) - akik egyből a dúsgazdagságba születtek - sokkal inkább irigy vagyok.

2017. jún. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Se a bűnözés, se a csalás nem csábít, de ha kell a mindennapi túlélés érdekében pár szabályt megszegek, ha ezzel nem ártok senkinek. Vannak ostoba, életszerűtlen szabályok, amelyek idejétmúltak.
2017. jún. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy végletek között gondolkodsz. Bűnözés vagy 150 ezres fizu.


A 150 ezres fizetés nagyon alacsony. Ha ennyit kapsz felnőtt emberként(értsd nem tanulsz már, a szakmáddal/diplomáddal keresel ennyit) akkor rosszul választottál pályát. Egy jó egyetemet vagy okj-s szakmát elvégezve nagyon kényelmes életet teremthetsz meg magadnak nyugodt lelkiismerettel. Jól hangzik csalással meg bűnözéssel keresni ennyit, de látod nekik benne van hogy lecsukják őket, onnan meg már nagyon nehéz visszakapaszkodni. Börtönnel a hátad mögött a büdös életben nem kapsz jó munkát.

2017. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Engem nem csábít, hanem kifejezetten taszít az ilyen gondolkodás

Én nettó 400 ezret keresek, tanultam érte.

N

2017. jún. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor piti szinten a csalás csábít, sőt. Úgy vagyok vele, segítsd meg magadat, Isten is megsegít. Pl. anyám orvos, az ő közbenjárására néha ingyen gyógyszerhez tudok jutni, akkor nem fogok lecsattogni a gyógyszertárba pénzt költeni rá. Ilyesmik.

De nagyobb bűnök elkövetése eszembe sem jutott volna, ahhoz van bennem egy erkölcsi gát.

2017. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Figyelj mi sem egyszerűbb kimenni mondjuk Nepálba becsepészni pár kiló drogot és egy évig elvagy. Viszont ha lebuksz rohadhatsz börtönben, akár 20-30 évig is. Nekem ennyit nem ér meg a luxusautó. Inkább metrózok a jövőben is, de a franc akar a börtönben kikötni.
2017. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!