Az itthoni szegénységet valóban az mutatja meg hogy mit és mit nem engedhet meg magának az ember?
Pl itthon csak leharcolt régi autót lehet venni, rengetegen albérleteznek mert panellakásra 7-8 milliót nem tudnak összekaparni mellette. 14-15 milliós házakról nem is beszélve.
Külföldön azért kicsit másképp van ez, aki akar az jó autó mellett tart egy motort is.
Pl míg nálunk nem engedheti meg magának a diák az autót sem, addig középiskolások kint már simán autóznak, és nem százezres értékű járgánnyal.
Így is ki lehet fejezni a szegénységet. Meg úgy is hogy egy bizonyos cél eléréséért mennyit kell tenni. Nyugaton egy hónapig kell dolgozni például azért hogy takarítóként megkeressen 300-350 ezer Ft-ot. Idehaza takarítóként több hónapot, sikeres mérnökként lehet hogy egy hónapot de előtte több évet gályázni egyetemen. Nem mindegy.
Mondják úgy is hogy a szegénység az ha sok munkával érsz el kevés eredményt. Gazdagság meg az ha kevés munkával érsz el nagy eredményt.
De főleg azt tartom szegénységnek ha az illetőn élősködnek. Például lakáshitelt törleszt, plusz alacsony bérért dolgozik, plusz magas rezsit fizet, plusz áfát fizet a már magasan leadózott jövedelme elköltésekor, stb.
Az, hogy mije van az embernek, nem egyenlő azzal, hogy mit engedhet meg magának. Lehet, hogy én is megengedhetnék magamnak drága kocsit, iPhone-t meg ilyeneket, elég sok félretett pénzem van, de nincs szükségem rájuk, akkor meg minek vegyem meg, csak azért, hogy felvágjak vele, hogy nekem erre is telik? A másik oldalról meg: lehet, hogy egy átlagos család nem úszik a pénzben, de egyszerűen nem teheti meg, hogy ne legyen több kocsijuk, mert a családtagok nem tudják megoldani, hogy rendszeresen egymást furikázzák munkába/egyetemre/ide-oda, és mondjuk nincs vagy nem megfelelő a tömegközlekedés a lakóhelyükön. A külföldiek többsége se felvágásból tart több kocsit, hanem mert mondjuk kell egy az egyik szülőnek, aki korán munkába megy, és kell egy a másiknak, aki az esetleg kicsit messzebb lévő iskolába viszi a gyerekeket meg onnan elhozza őket. Egyébként Nyugat-Európában élek, és elég sok középiskolás fiatalt ismerek, de egyiküknek sincs saját kocsija. Még ha autóznak is, azt az egyik szülő autójával teszik. Nem tudom, honnan vetted ezt, hogy a középiskolásoknak telik saját kocsira. Ha az amerikai sulis filmekből, akkor eléggé el vagy tévedve, mert azok csak filmek, egyáltalán nem ez a jellemző a valóságban.
Amúgy meg itt nálunk szinte csak azoknak van saját lakása, akik abból élnek, hogy albérleteket adnak ki. Az átlagos emberek albérletben élnek, még azok is, akiknek jól fizető állásuk és drága autójuk van.
A szegénységet pedig igazán külföldön éli meg az ember.
Amikor nem is tud annyit fizetni, akármennyi pénze is van, hogy helyesen írják le a nevét.
Lehet akármilyen az autód, ha a neved a tulajdoni lapon fordítva és ékezetek nélkül van rajta. Az az autó nem is a tied igazán, hanem valaki idegené, aki talán te voltál egyszer.
Arany év van. Olvasd el az Epilógust.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!