Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek megéri okosnak lenni?

Szerintetek megéri okosnak lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem (tapasztalatok és látott dolgok alapján) csak akkor, hogyha sokkal okosabb vagy az átlagnál, mert akkor feltalálhatsz olyan világmegváltó dolgokat mint pl. a Windows, a Google, a Facebook, stb. amiből meggazdagodhatsz, de csak kicsivel okosabbnak lenni szerintem pont, hogy nem előny, hanem hátrány, mert valószínűleg nem lesz olyan világmegváltó ötleted amiből meggazdagodhatsz, viszont a világnak több problémáját veszed észre, ezért rossz lesz a kedved és csökken az önbizalmad, amitől pedig rosszabb lesz az életed.

2016. dec. 20. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Aki igazán okos az megtalálja az életében a boldogságának kulcsát :)
2016. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem te összekevered az okosságot a talpraesettséggel. Például ha egy ember okos, de mellette még jószívű és nem akar kihasználni másokat, nem tapossa el az ellenfeleit, akkor hiába okos, máris sokkal kevesebb esélye van elérni az álmait.
2016. dec. 20. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Inkább vagyok okos, mint buta. Meg egy okos ember azért jobb eséllyel talál jó fizető munkahelyet, és épít egy stabil egzisztenciát.
2016. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem keverem össze, ha felszínes álmaid vannak akkor meg is érdemled, hogy nem éred el.
2016. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapból nem vagy tisztában a fogalmakkal. Mit jelent, hogy okosnak lenni?

Mindenkinek megvan a szakterülete, szóval nem lehet azt mondani senkire sem, hogy na Ő okos. Szimplán kiemelkedő a szakterületén.

Ezen felül ha van/volt egy jó ötleted, és fortuna néni is jó erősen betámogatott akkor van esélyed arra, hogy "kitalálhatsz" világmegváltó dolgokat. Azonban ide sem "okosnak" kell lenni.

Elég a matematikát venni. A nagy koponyák sorra ismeretlenek. Az igazi profik a színfalak mögött bújnak meg.



Na de válaszolva is a kérdésedre, az emberek rendelkeznek egy sajátos tulajdonsággal. Mégpedig azzal, hogy hárítjuk magunktól a rossz dolgokat, és nem foglalkozunk vele. Célokat tűzünk ki. Ezért nem fogsz beleőrülni abba, hogy Afrikában mennyire éheznek.


(ui: Rossz a kedved, ettől csökken az önbizalmad? :D Érdekes logikai eszmefuttatás... :D)

2016. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az írtam, hogy "rossz lesz a kedved, ezért csökken az önbizalmad" hanem azt, hogy "rossz lesz a kedved és csökken az önbizalmad". Ez felsorolás.
2016. dec. 20. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha valaki okos, tudja hogy minek kell örülni, tudja hogy felesleges negatív dolgokkal foglalkozni és pesszimistának lenni. Az átlagembereknek megy el a kedvük attól, hogy ha valaki mást bántani látnak, nekik megy el az önbizalmuk attól hogy valaki rosszat mond rájuk.

Megéri okosnak lenni, rohadtul.

2016. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg okosnak lenni. A buták boldogabbak és sokkal könnyebben lavíroznak az életben.
2022. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!