Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beletörődnél ha utcára kéne...

Beletörődnél ha utcára kéne költöznöd?

Figyelt kérdés

Én ideig óráig megbirkóznék a gondolattal, kb míg bírnám fürdés nélkül, koszos mosatlan ruhában.

Amikor bent vagyok a belvárosban, látom a városomban az ismert kéregetőket, akinek az ujja vége fekete, egyik lábát elvesztette, a szemén feltehetőleg hályog van vagy pusztán sérült és nem lát rá, az orra szilva nagyságúra dagadt és mondhatni el van lilulva, látva az ilyen sorsa került embereket, belegondoltam hogy egy igényes magára sokat adó vállalkozó is kerülhet ilyen gödörbe. Elég egy válás, ami mellé becsődöl a biznisz is, és a ott találja magát a kapualjban.


Mint tudjuk az utcára kerülés tipikus oka az összeköltözés, saját lakásba házba, ami fele arányban fizetnek ki jó esetben, válás után meg egyik nem tudja kifizetni a másikat így általában a nő éli világát, az ember pedig hoppon marad.


Ismerek tanár embert is aki ma már csak van a világba, mutogatott még a polgári életéből fényképeket amin megvolt minden ami alapvető élethez kell, saját ház, hitelmentes autó, csak épp rejtett milliók nem voltak az öregnek hogy váláskor a ház felét kifizesse.

Gyereke persze külföldön ahová nem tud kimenni hozzá.


2016. dec. 16. 17:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Vannak gyerekek, szülők, családtagok, barátok, jó szomszédok."

Utóbbi kettőt totál ostobaság volt megemlítened. A rokonok még talán nyújtanának egy kis segítséget, bár a barátokhoz hasonlóan az ő esetükben is akkor derül ki, hogy lehet-e rájuk számítani és igaz barátok, ha történik valami tragédia az emberrel. Általában ilyenkor a jóbarátok hirtelen úgy szétrajzanak, mint a sáskák és totál egyedül maradsz. De a "jó szomszédok"...Pfff :D

Megnézném én, hogy 100 emberből hánynak van olyan "jó szomszédja", hogy baj esetén akár csak egy kis jattért cserébe néhány napig náluk lakhatna. Vagy nem tudom te milyen helyen laksz, hogy ilyen jó szomszédaid vannak. És igenis, nagyon könnyen az utcára lehet kerülni, mert mire eljutnál oda, hogy találj egy munkahelyet, addigra viszik a fejed felől a házad. A bank nem fogja megvárni, amíg te keresel munkahelyet magadnak, főleg, hogy qrva nagy munkanélküliség van.

2016. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

#11

9-es vagyok


Őszintén sajnállak, hogy ilyen kapcsolatokat és ezért ilyen véleményt sikerült egy élet alatt kialakítanod.

Ezért lehet, hogy te ostobaságnak titulálod, ha valakinek van kikre számítania.

Én ilyen vagyok, van kikre számítanom, ezért feltételeztem, hogy ez nem ördögtől való dolog, normális emberi kapcsolatok, emberekhez való hozzáállás esetén.

DE!

Legeslegelső sorban önmagam oldom meg a problémáimat!

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, "betelepülőként" élek 20 éve egy Pest megyei faluban és ebben a percben minimum 8 helyre mehetnék ideiglenesen, (...és INGYEN!)ha valami történne.

2016. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11-es, ez nem igaz:


"És igenis, nagyon könnyen az utcára lehet kerülni, mert mire eljutnál oda, hogy találj egy munkahelyet, addigra viszik a fejed felől a házad. A bank nem fogja megvárni, amíg te keresel munkahelyet magadnak, főleg, hogy qrva nagy munkanélküliség van."


1.) NINCS munkanélküliség, aki akar az tud dolgozni, legfeljebb nem olyan munkát, ami álmai netovábbja, de ideiglenesen, amíg talál másikat megteszi.


2.) Mire valaki az "utcára kerül" az egy folyamat.

Úgy a banknál, mint a válásnál.

Hónapok, de van, hogy évek.

Illene nem a sült galambot várni, hanem menni a dolgok után.


3.) Ha valaki olyan, hogy semmilyen emberi kapcsolatot nem tudott kialakítani, sem a családjában, sem a tágabb körökben, azzal nagyon komoly bajok lehetnek!

2016. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11-es!

Én a 10-es vagyok.

Persze könnyen az utcára lehet kerülni,csak az a helyzet,hogy tenni kellene ellene,meg úgy élni,hogy ne kelljen az utcára kerülni.

Nagyon sok ember buta,nem tud előre gondolkozni,játssza a belesz.-ós lazajócsávót,ez tipikus magyar pr0li tulajdonság,aztán amikor baj,akkor mindenki hibás,csak ő nem.

2016. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem lenne más választásom akkor sajnos bele kéne hogy törődjek,de már van pár tervem arra az esetre ha az utcára kerülnék


Ha éhes lennék mennék a Tescoba azt elkezdenék ott zabálni.Addig csinálnám ezt amíg sittre nem kerülök hogy ott ellátást kapjak


Télen meg bemennék egy étterembe és az asztalra szarnék hogy egyből bevigyenek a börtönbe,így legalább nem fáznék

2016. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!