Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El is felejthetem így az...

El is felejthetem így az orvosit? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Na szóval, az a helyzet, hogy egy erős, jó színvonalú gimnázium 10.évfolyamába járok, viszont most jöttem rá, hogy én orvos szeretnék lenni és úgy érzem, ezt tudnám teljesen szívemből csinálni. A nagy probléma az, hogy se nyelvvizsgám nincs, se nem vagyok kitűnő tanuló ( csak bioszból és matekból), inkább 3-as vagyok. Szerintetek így még lenne esélyem behozni a lemaradást?
2016. dec. 15. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Még meglehet. De tanulj akkor rendesen.
2016. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Csak 2 tárgyat viszel tovább + tényleg nem ártana egy nyelvvizsga. Orvosira jó lenne emelt biosz-kémia. Más párosítással nem sokra fogsz menni.
2016. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy van-e nyelvvizsgád, a két emelt miatt úgyis megkapod a maximum (100, mert egy darab 50-et ér) pluszpontot.

A jegyek közül meg úgyis csak az az öt tantárgy számít, abból is csak az utolsó két tanult év jegyei.

Jó biosz és kémia emelttel simán bekerülsz. Az külön jó, hogy jó vagy matektól, mert 2017-től a kémia érettségi 40%-a lesz elmélet, 60% pedig számolás.

2016. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 |Orfeusz| ***** válasza:

Orvosira legtöbben biológia emelt-kémia emelt duplázással mennek. Ez azt jelenti, hogy 200 pontot ér a biológia, 200 pontot a kémia érettségi, plusz 100 pont a 2 emelt miatt.

De lehet úgy is, hogy az egyikből nem emeltezel (kémiát ajánlottabb megspórolni), és ha van egy nyelvvizsgád, és duplázol, akkor 200 pont a biosz, 200 pont a kémia és van 50+28 vagy 50+40 pluszpontod a nyelvvizsgák szintjétől és számától függően.

A többi érettséginek csak meg kell lennie.

420-440 pontot össze lehet így szedni, ha tényleg penge vagy biológiából és kémiából. De így a kettőből együtt csak 30-40 százalékot veszthetsz, tehát mindkettőt 80-85% fölé kell írni.


Ha az érettségiig felhúzod az átlagodat a többi tárgyból, akkor lehet nemduplázva is jó pontokat szerezni: ilyenkor 100-100 a két felvételi tárgyad, 100 az évvégi jegyekből hozott pontok (ha biosz-kémia ötös, a többi négyes, az már 88 pont), plusz az érettségik átlaga (matekot illik jóra írni, az nem annyira nehéz; magyar is elég könnyű), plusz az extra pontok az emeltekért / nyelvvizsgáért.


Kellő elhivatottsággal simán be tudsz kerülni az orvosira, de sokat kell tanulnod hozzá. Bár ha bekerülsz, ott még többet kell majd tanulnod, úgyhogy jó kis felkészülés ez az érettségi.

2016. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egyikből nem emeltezik, mert követelmény a 2 emelt érettségi. Az egyik kötelezően a biológia, a másik pedig választhatóan kémia/fizika.

Max. úgy kerülhetne bele a pontszámításba a nyelvvizsga, ha az egyik emelt érettségit 45% alattira írná, mert akkor nem jár a +50 pont mellé. (viszont így nem valószínű, hogy meg lenne a kellő pontja a bekerüléshez)

2016. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként meg szerintem pont, hogy kevesen mennek duplázással, mert úgy sokkal nehezebb elérni magas pontszámot. Ilyenkor két 85%-os emelttel is csak 440 pontja lenne (és csak úgy mellesleg: idén a Semmelweisre 441 volt a ponthatár, szóval még két bitangjó érettségivel is lecsúszott volna róla; de még Pécsre is 420 kellett, ami pontduplázással két 80%-os emelt érettségivel jönne össze!)

Sokkal könnyebb bekerülni az "általános módszerrel", ha az ember jó tanuló volt és a többi érettségijét sem hanyagolta el.

2016. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10.-es vagy, és már azon aggódsz, hogy még nincs nyelvvizsgád? Te jó ég, ennyire stresszelik manapság a középiskolásokat? Ne hülyéskedj, én érettségi előtt csináltam meg a nyelvvizsgámat, azt is csak azért, hogy az egyetem mellett ne kelljen vele már vacakolni. Két éved van még rá, hogy nyelvvizsgázz. De ha a pontok miatt nincs rá szükséged, akkor még több időd van.
2016. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: sajnos ilyen elb....szott mo-n az oktatasi rendszer. Ha nem tudod 15 eves korodra mi akarsz lenni, teljesen elveszel a rendszerben
2016. dec. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha nem tudod hogy mi akarsz lenni már 6-os korodban már akkor el tudsz csúszni. Mert rossz jegyekkel jó gimibe sem vesznek fel, rossz középiskolából meg akkor tudsz bejutni orvosira ha csomó pénzért magántanárokhoz jársz. Én is így jártam,de bejutottam. Most vagyok elsős a SZOTE-n. Ráadásul én még évek hagytam ki az egyetem kezdése előtt. Nyelvvizsgát meg célszerű egyetem előtt megcsinálni,mert közben már sokkal nehezebb lesz. Biosz+kémia menjen,de nagyon , más nem nagyon kell. Max. matek a kémia számoláshoz,meg később fizika az orvosin,de az messze van még neked.Ha jó gimibe jársz akkor piskóta. Vedd fel faktnak a biológiát,kémiát. Kezdj el magántanárhoz járni és kezdj el készülni az érettségire. Én 90% feletti emelt kémiával és ugyanilyen biológival jutottam be DUPLÁZÁSSAL!! , ÉVEK munkája volt benne..
2016. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Orfeusz, én is úgy tudom, hogy a duplázás a ritkábbik változat.

Minket anno a kémiatanárunk lebeszélt arról, hogy erre készüljünk, mert még ha valaki nagyon megnyomja a bioszt meg a kémiát, akkor is kifoghat rajta az érettségi.


Szóval kedves kérdező, azért ne hanyagold el a többi tárgyat sem. A középszintű érettségik azért nem annyira vészesek, a magyar és a töri semmiképpen sem, a mateknál szoktak inkább nagy csalódások lenni, de hát abból meg elvileg jó vagy.


Szintén egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy tizedikes nem kell még aggódnod a nyelvvizsga miatt.

Mondjuk javaslom, hogy azért ne is a végzős évedre halogasd, mert lesz akkor elég dolgod bőven. Ha pedig már megnyomod a nyelvtanulást, akkor szintén javaslom az előrehozott nyelvi érettségit.

Én végzősként, az őszi félévben csináltam meg - kvázi viszonylag "későn" sokakhoz képest - de még így is jobb volt, hogy nem a rendes érettségi szezonban kellett szenvednem vele.


Én azt mondom, hogy a faktos évek előtt nem nagyon lehet lemaradásról beszélni, hiszen ott derül ki, hogy mennyire vagy képben.

Ha már rájöttél, hogy orvos szeretnél lenni, akkor legyen ez a motiváció, szerintem még nincs veszve semmi!

Sok sikert! :)

2016. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!