Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongó, figyelemzavaros,...

Szorongó, figyelemzavaros, komplexusos tulajdonságoktól hogyan lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

A szorongás abszolút gátol a társas kapcsolatok kialakításában, folyton attól félek, hogy megharagszanak rám egy félresikerült mondat miatt, vagy hogy kinevetnek, kifiguráznak.

A figyelemzavartól szenvedek legjobban, mivel a munkahelyeimen rendszeres problémát okoz. Akárhogy próbálok koncentrálni, egy idő után kikapcsol az agyam, ami miatt már voltak problémáim. Van, hogy 100x kérdezek meg egy dolgot, mert vagy nem figyeltem mikor elmondták, vagy elfelejtettem. És itt jön a képbe az is, hogy borzasztóan feledékeny vagyok. Már felírok mindent, de most tervezem, hogy veszek egy jegyzetfüzetet, és abba jegyzetelek. Viszont még így is becsúszik 1-2 probléma, aminek most is a levét iszom.


A komplexust pedig úgy kell érteni, hogy a fentebb említett tulajdonságaimnak köszönhetően, nem érzem magam megfelelőnek egy munkahelyre (semmilyenre sem), úgy érzem nem tudok jól dolgozni, figyelmetlen és feledékeny vagyok, és mióta dolgozom (6 éve) mindig hátrányom volt ezekből adódóan, volt hogy ezek miatt lett vége 1-1 munkámnak. Diplomám van, tehát annyira buta csak nem lehetek, de valahogy mégis úgy érzem nem nekem való a munka világa (és nem lustaságból!).


Egész furcsának tűnik így leírva, ezeket még sosem adtam ki magamból.. segítsetek kérlek, szakemberhez kéne fordulnom? Mi bajom van, hogyan tudnám ezeket kitépni magamból? Esetleg vannak valamilyen gyakorlatok? Nagyon el vagyok keseredve, mostanában már depressziós is vagyok emiatt, szerintem:/


25N



2016. nov. 29. 09:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük itt: el kell fogadnod magad. Ha a hiszed, ha nem, minden pedagógiának (és az önnevelés is pedagógia) ez az alapja. A gyógypedagógia is így indít: ő ilyen, így szeretem. Mivel szeretem, segíteni akarok neki, hogy fejlődjön, hogy jobb legyen, hogy jobban megtalálja a helyét az életben, hogy megtalálja a saját útját. Egy segítség az önneveléshez ez a könyv (könyvtárban is megtalálod, kiadójától olcsóbban megveheted, a szerzőt személyesen ismertem, nagyon jó, és valóban nagy segítség a könyv)

[link]

2016. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Sajnos tudom, miről beszélsz. Nekem szerencsére nem ilyen mértékű a baj, de igen nehezen tanultam én is és bármit képes vagyok egy pillanat alatt eldobni, ha már nem érdekel akármennyi időt, energiát tettem bele.


Az előző munkahelyemen a főnököm azt mondta, hogy vezetőnek képzel el.

A mostani munkahelyemen én vagyok a "kishülye".


Pedig az első munkahelyem sokkal bonyolultabb, felelősségteljesebb volt és saját gondolkodást is igényelt -szerencsére. A mostanin meg halálra unja magát az agyam és ha mégis csinálni kell valamit azt nem szeretem. Ennyi a különbség a munkában és a megitélésben.


Még a life coachingot ajánlom. Esetleg érdemes ebben a témakörben pszichológiai jellegű dolgokat olvasni.

Meg Eckhard Tolle-től a Most hatalma c. könyvet.

Mozgásból az Etka jógát is. A kerékpározás is megfelelő, csak az nem nagyon foglalja le az agyat, hanem hagyja elkalandozni és Neked épp olyan kellene amin gondolkodhatsz. Pl. a következő tánclépésen vagy a hogy is volt az a jógamozdulaton.


És tényleg csináld azt amit szeretsz. Ha kézműveskedni valóban szeretsz próbáld meg értékesiteni pl. a Meskán. Hátha az is ad egy olyan pozitiv visszajelzést, ami megindit és kedvet csinál és egy pozitiv spirált indit be.


Az a baj, hogy a kedvetlenség újabb kedvetlenséghez hoz, majd depresszióhoz vezet. Arról meg azt hiszik, hogy kimélni kell az illetőt. Pedig épp ellenkezőleg. Épp akkor kell újabb és újabb feladatokkal ellátni (akár önmagát is).

2016. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ja és az elfogadás -ami szerintem is fontos- nem a beletörődést jelenti. Azt jelenti, hogy most ez van, ebből kell kiindulni. Eddig ilyen voltam. Emilyen szeretnék lenni, ehhez ilyenolyan lehetőségeim vannak.

Ha nem fogadod el a jelenlegi helyzetedet akkor még több szorongásod lesz. Ha elfogadod, hogy most ilyen vagy és épp most változol akkor a szorongásaid egy rész eltűnik, mivel azok attól vannak, hogy önmagadat tartod rossznak. Ez alól felszabadulni nagyon jó érzés, ne foszd meg magad tőle ,)

2016. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én suliban olyat tanulok ami érdekel, de olyanok közt akikkel máshol nem beszélgetnék


Melóban pedig olyat csinálok amit nem különösebben szeretek, de ennek ellenére ott érzem nyugodtnak, a legkevésbé feszültnek magam mivel van egy srác akivel jól elbeszélgetünk


Én az eddigi 23 évem alatt azt szűrtem le, hogy egy jó 80%-ban az fogja befolyásolni a kedvedet, hogy kik közöd teszed amit teszel, nem pedig, hogy mit teszel


Persze vannak olyan munkák amik kiütik a normális társaság létét, pl a vágóhídon napi szinten átélni olyan dolgokat amiket egyes ember tesz, szerintem ép lelkülettel nem lehet, tehát valószínű az olyan társaságban sem érezné jól magát sem én sem te

2016. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Van,aki tanulni azért tud még valahogy a figyelemzavar ellenére.Nekem is májusban lesz diplomám,ha minden jól megy,mégis figyelemzavarom van.Ebben vannak fokozatok,és nem mindenkinek ugyanarra a területre terjed ki.Meg én a pszichológusom szerint jól "konpenzálok".Fordulj pszichológushoz,aki tesztekkel felméri a súlyosságát és aztán elmondja,mit lehet tenni.
2016. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Kedves kérdező neked valószínűleg hiperaktivitás nélküli figyelemzavarod van: ADD (attention deficit disorder). Ezen segíthetnek bizonyos antidepresszánsok, illetve stimulánsok. Pszichiáterhez kell elmenni, olyanhoz aki foglalkozik ADD/ADHD kezeléssel, és megkapod a megfelelő gyógyszert. A hit, az elfogadás, a sport, a festészet, a vitaminok, bla-bla... ezek sajnos nem segítenek!
2017. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!