Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongó, figyelemzavaros,...

Szorongó, figyelemzavaros, komplexusos tulajdonságoktól hogyan lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

A szorongás abszolút gátol a társas kapcsolatok kialakításában, folyton attól félek, hogy megharagszanak rám egy félresikerült mondat miatt, vagy hogy kinevetnek, kifiguráznak.

A figyelemzavartól szenvedek legjobban, mivel a munkahelyeimen rendszeres problémát okoz. Akárhogy próbálok koncentrálni, egy idő után kikapcsol az agyam, ami miatt már voltak problémáim. Van, hogy 100x kérdezek meg egy dolgot, mert vagy nem figyeltem mikor elmondták, vagy elfelejtettem. És itt jön a képbe az is, hogy borzasztóan feledékeny vagyok. Már felírok mindent, de most tervezem, hogy veszek egy jegyzetfüzetet, és abba jegyzetelek. Viszont még így is becsúszik 1-2 probléma, aminek most is a levét iszom.


A komplexust pedig úgy kell érteni, hogy a fentebb említett tulajdonságaimnak köszönhetően, nem érzem magam megfelelőnek egy munkahelyre (semmilyenre sem), úgy érzem nem tudok jól dolgozni, figyelmetlen és feledékeny vagyok, és mióta dolgozom (6 éve) mindig hátrányom volt ezekből adódóan, volt hogy ezek miatt lett vége 1-1 munkámnak. Diplomám van, tehát annyira buta csak nem lehetek, de valahogy mégis úgy érzem nem nekem való a munka világa (és nem lustaságból!).


Egész furcsának tűnik így leírva, ezeket még sosem adtam ki magamból.. segítsetek kérlek, szakemberhez kéne fordulnom? Mi bajom van, hogyan tudnám ezeket kitépni magamból? Esetleg vannak valamilyen gyakorlatok? Nagyon el vagyok keseredve, mostanában már depressziós is vagyok emiatt, szerintem:/


25N



2016. nov. 29. 09:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
amit írtál, abból az az érzésem, hogy nem szereted a területet, amit tanultál, és amelyen dolgozol. Mit szeretnél csinálni? mi érdekel? milyen könyvet olvastál legutóbb? milyen kifejezési formát gyakorolsz? írás, festés, rajzolás, színjátszás, zenélés, éneklés?
2016. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szeretem a szakmámat, és érdekel is. De sajnos jelenleg -szerintem a fentebb említett problémáim miatt- nem szakmámban dolgozom. Tény, hogy ha választhatnék mást csinálnék, ami kreatív, kétkezi munka, amihez kell a képzelőerő és a jó kézügyesség, de ezt sajnos nem fizetik meg.

Viszont a figyelemzavarom, és a feledékenységem kisgyerek korom óta megvannak.

2016. nov. 29. 10:22
 3/16 anonim ***** válasza:

Agytorna. Keress rá a neten.

Bármilyen memóriajáték, sudoku, keresztrejtvény, stb.

Sportból szinte bármi (talán a futást kivéve) vagy tánc.

Kézimunka, kreativ dolgok. Közeleg a Karácsony és ha beirod a neten, hogy diy szinte biztos lesz olyan ami megtetszik. Próbáld meg elkésziteni.


És ahogy az 1. irta: keresd meg miért nem vagy a helyeden és legalább otthon csinálj olyasmit amit igazán szeretsz.

2016. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, de nem értitek mi a problémám. Ezeket nem tudtam eddig meggyógyítani festéssel, rajzolással. És sajnos mivel figyelemzavarom van, ezeket a tevékenységeket is abbahagyom pár perc után. Általában nagyon beleélem magam hogy alkotok valamit, végül pedig 5 perc múlva már érzem az ürességet, hogy nincs kedvem hozzá és le is teszem a ceruzát. Most is van olyan festményem, ami fél éve áll a szekrényben, amit előtte 1 évig festettem...


Eddig nem találtam olyan elfoglaltságot amivel a figyelemzavaron és a feledékenységen segíthettem volna.

2016. nov. 29. 10:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve, mert butának, ostobának érzem magam. Emiatt pedig a napokban egyre depressziósabb vagyok, mert úgy érzem semmire sem vagyok jó.
2016. nov. 29. 10:33
 6/16 anonim ***** válasza:

hát itt a baj... "sajnos" nem azt csinálod, amit szeretnél, a pénz miatt.. sokan vagyunk így. Meg kell találni, ami lelkesít- és akkor ez a muszáj pénzt keresni is jobban megy!


"kisgyerek korom óta megvannak" -annyira nem erős ez a baj, mert akkor nem diplomáztál volna le, sőt még az érettségi se ment volna.

Koncentráláshoz segítség: jóga? Valami kifejezés kötelező! ha más nem énekelj!És mindenképp írj naplót, az is nagyon segítő, a memóriában és a koncentrálásban is.

Napi ritmusban kell írni (minden este, kb ugyanakkor ~5-10 perc), és kifejezni az aznapi hatásokat érzéseket.

2016. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ésszerű gondplkodással. Minden életbeli dologra ez megoldás.

Ha kell segítség, tanító, írj rám.

2016. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6-os: kínszenvedések voltak a félévi vizsgák, de még inkább az államvizsga, bár ezek gondolom senkinek sem egyszerűek. Amit más 1x elolvasott és megjegyzett, azt én 6-7x olvastam át, mire a negyede megmaradt. Nagyon örülök, hogy vége ennek a pár éves kínszenvedésnek, de nem gondoltam, hogy folytatódik a munkahelyen.


A naplóírást és a sportolást kipróbálom mindenképp. Vajon a biciklizés is jót tehet?:)

2016. nov. 29. 11:21
 9/16 anonim ***** válasza:

a biciklizés is jó - a többi mellett! Fogadd el, hogy ilyen vagy, nem vagy beteg, az biztos, másoknál is lehet ilyet találni, hogy nehezen indul, és akkor táltosodik meg, amikor megtalálja, ami élteti, ami az ő útja! Thomas Mann, Einstein nálunk talán nem érettségizett volna le... Szentágothai János (Kossuth díjas anatómus, agykutató) professzor mondta egy életrajzi filmjében: "rendkívül tunya, buta gyerek voltam, alig tudtam megtanulni olvasni" - Azután magára és saját útjára talált.

[link]

2016. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudom elfogadni, hogy ilyen vagyok, mivel ezek a tulajdonságok tönkreteszik az életemet. Körülbelül az 5. munkahelyről jövök el ezek miatt, és már most érzem, hogy a mostaninál is ez lesz, pedig nem éppen komoly munkáról van szó.
2016. nov. 29. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!