Azt miért gondolják néhányan, hogy az introvertáltak értelmesebbek, mint az extrovertáltak? Hogy terjedt ez el, és ti mit gondoltok erről?
18-as, nem tudom, miért vagy arrogáns, és miért teszel úgy, mintha nem fogadnék el más véleményeket. Nem tanultál meg vitatkozni? Ha valaki ellenérvet hoz fel, azt vvárja, hogy vitázz vele. ha elmondom azén álláspontomat, nem jelenti, hogy nem vagyok meggyőzhető, csak hogy eddig nem sikerült. Viszont te elég hamar felkapod a vizet.
"ne várd el, hogy itt neked majd minden válaszadó elmagyarázza, hogy melyik nyilvánvaló esetnek mi az oka!"
Tulajdonképpen miért ne?
További válaszaidat ignorálom, a normálisaknak köszönöm, jöhetnek még hozzászólások.
"arrogánsnak hiszed"
Nem hiszi, hanem tudja.Erről írtam a hozzászólásomban.
Olyan vagy, mint egy sértődött kisfiú, aki haragszik az extrovertáltakra, ami nem meglepő.
Nem elég, hogy tele vagy feszültséggel, ezt még egyedül is kell elviselned.
Kár ragozni;)
a fontos, és valós dolgok koponyán belül vannak.
a legnagyobb filozófusok, művészek, feltalálók, tudósok nélkül civilizáció úgymond nem létezne, és rájuk pont nem az volt a jellemző, hogy annyira keresték volna mások társaságát
ebből kiindulva pedig könnyedén rá lehet jönni, hogy melyik csoportban vannak az értelmesebb emberek, és hol vannak a degenerált, önhitt csimpánzok, akik elvárják, hogy mindenki tapsoljon a silány életükhöz, és ahhoz, hogy miközben a világon semmihez nem értenek, azért mégis mindenről van véleményük, amit szívesen meg is osztanak bárkivel egy sör mellett
Utolsó előtti, te is elég erős szavakat használsz, de köszönöm a hozzászólásod. Én magam egyébként valahol a kettő között vagyok: nagyon szeretek barátkozni, nagyon sok barátom van, jól kijövök az emberekkel, de ugyanakkor szeretek egyedül lenni, és sok magányos hobbim van.
"a legnagyobb filozófusok, művészek, feltalálók, tudósok nélkül civilizáció úgymond nem létezne, és rájuk pont nem az volt a jellemző, hogy annyira keresték volna mások társaságát "
Mondjuk a 400 éve halott tudósokról nem tudhatjuk, milyenek voltak. És pl. egy nemesről, vagy egy gazdag királyi udvarban élő filozófustól általában pont az volt az elvárás, hogy ékesszólásban is jeleskedjen. Vagy az ókori filozófusok, akik a szónoklás művészetét megalapították, ők csak nem féltek kiállni mások elé. Én nem sok tudós magánéletét ismerem, ha gondolod, mondj konkrét példát. Szerintem sokan ezt csak feltételezik, hogy a tudósok ilyen kis magányos zsenik, mint a Doki a Vissza a jövőbe trilógiában. És sokan biztos ilyenek is voltak, de azért én elég kevés tudós magánéletéről tudok. Te tudsz sokat? (Az ilyenek, mint Hawking, aki egyedül az ágyból se tud kikelni, meg az olyan mentális betegségekben szenvedők, mint Tesla nemigen számítanak szerintem.)
Azt gondolom, ha az extrovertáltaknak tényleg jobb eredményeik vannak, az inkább annak köszönhető, hogy szorgalmasabbak.
Kitartok amellett, hogy nincs feltétlenül összefüggés az intelligencia és aközött, hogy valaki introvertált, vagy extrovertált.
Annak ellenére vagyok ezen az előbbi véleményemen, hogy mostanában olvastam egy kutatási eredményt, ami ugyancsak azt fejtegette, hogy az extrovertáltak intelligensebbek. De ugyanakkor ez a tanulmány arra is kitért, hogy feltűnően nagy a homoszexuálisok aránya az extrovertáltak között. Lásd sok színész, hírességre is igazak egyszerre ezek a tulajdonságok. Vagy a régebbi híres művészekre, mint Leonardo Da Vinci.
Nem kell rám megsértődni, nem én írtam a tanulmányt, aminek a konklúziójára már ki se térek, mert nem tetszene egyeseknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!