Amikor felfedezték az elektromosságot, a konzervatív ember veszélyes és felesleges dolognak tartották?
Nèhányan a mobiltelefon ellen habzó szájjal tiltakoztak,mondván"öddig is jó mögvótam a bunkofon nélkül".Ezek emberek mindegyike kivétel nélkül mára mobiltelefon használó.Amikor az okostelefonok kezdtek elterjedni,ezek az emberek azt mondták,hogy"minek nékem a fényképezés meg az internet,a telefon smsre és hívásra való".Igaz nem mindenki,de ezen emberek is jelentős számban lettek mára okostelefon tulajdonosok.
Az említett konzervatív embertípus ,az adott korban az elektromos áram használatát is veszélyesnek,feleslegesnek,az ördögtől valónak tartotta.Reális az elképzelésem,hogy akkor is ment az"eddig is mögvótam enékű az elektroizé nélkül..." szöveg?
Az elektromosságot néhány évszázaddal ez előtt fedezték fel. Már az ókorban is ismeték a statikus elektromosságot.
Csak a hasznosítása fiatal. Valamivel több, mint 100 éves.
Amiket írsz, az demagóg hülyeség. A bunkfóbózók részéről is, de te sem vagy mentes tőle.
Az atomenergiát a bombáról ismerte meg a világ. A félelmet ez erősen táplálja. A villanyáram modernkori története szerencsére nem a villamosszékkel kezdődött.
Az első hálózatok csak világításra voltak jók, s az izzók is csak gyengén pislákoltak, s néhány órát birtak csak ki.
A gázláng veszélyességét már ismerték. Az elektromos áramtól kezdetben még nem volt miért félni, hiszen nem is tudták, mi az.
No meg a csövekből szivárgó gáz „kézzel foghatóbb”, mint az áram.
A kezdetleges szigetelés, rossz vezetékek és csatlakozók sok ember halálát okozták.
Valószínűleg így volt, a többiek meg hálát adtak azért, hogy végre nem kell a gyertyával szenvedniük és vakoskodniuk. Érvényesül a mindenkinek megvan a magához való esze elv. Nekem tényleg nyűg az okostelefon (ott a tablet netezni), mert töredékéig bírja az akku.
A hadronütköztetőt feleslegesnek találom, pedig valahol valakinek valamilyen célra nagyon hasznos. Belátom, hogy én ehhez nem vagyok elég okos, pedig lehet hogy az ezzel végzett kutatás eredményez valamilyen létfontosságú áttörést a tudományban.
Így vagyunk ezzel sokan, amit nem ismerünk és nem hoz közvetlen hasznot, azt feleslegesnek tartjuk mindaddig, amíg meg nem ismerjük vagy meg nem próbáljuk legalább megérteni a hosszútávú előnyeit.
Néha pedig valami egyszerűen zsákutca, de a kudarcok is fontosak a sikerhez.
Régen lovaskocsival jártak, viharlámpákkal világítottak, kandallókban, kemencékben rakták a tüzet. hozzászoktak egy olyan élethez amely számukra nyugodt, kiegyensúlyozott, nem törődtek a technológia fejlődésével, ahogy a mai emberek sem. elvannak a kis világukban, nyomkodják az okostelefonokat, posztolgatnak, tökéletesen asszimilálódtak a fogyasztói folyamatba.
Az új technológiáknak mint az áram, okostelefonok, automobilok, gázkazánok, két oldala van. Az ördögi és a csodálatos oldala. Ördögi mert függője leszel, elkényelmesedsz, előnye hogy könnyebb vele az élet. Attól függ hgoy használod.
a régi emberek sem tartották mind ezt az egészet ördöginek, egyszerűen mivel az áram nem volt elterjedt, nem tartották szükségesnek, mert jól megvoltak nélküle.
Mellesleg a mai modern korban, sőt, ez már inkább a hanyatlás korszaka erkölcsileg, emberileg egyaránt, minőségben pedig még jobban. Szóval a mai modern minőségtelen korban már az okostelefonok is csak ostoba lényegtelen igényeket szolgálnak ki, amiket csont nélkül bekajál a vevő és rákap. Az okostelefonos gyártóknak az a ajó ha minél többen vásárolják, itt már tisztán a profit a lényeg, nem pedig a fejlődés. Én egyébként nagyon haszontalan dolognak tartom az olyan készülékeket amit netezésen kívül nem lehet másra használni, exe fájlokat amire szükségem lenne nem tudok rajtuk futtatni. Apk fájlban pedig olyan program nincs amire szükségem volna. Van egy tabletem, de fényképezésen és videochaten kívül másra aligha tudom használni. Na jó, ott van még a zenelejátszás, videofelvétel, és internet, de úgy lenne az igazi ha közel teljes értékű számítógépként funkcionálna.
Egyébként szerintem az érintőképernyő az ördögi dolog. rettenetesen utálom. Lusta vagyok nyomkodni, mert izomból kell és mindig elnyomom. A sima billentyűzet pedig csuklóból megy, lazán egyszerűen. Nem értem hogy miért kell erőltetni az érintőt, vagy ha már annyira akarják akkor csináljanak egy érintő-billentyű hibridet. A telefonokra, tabletekre egyaránt értem ezt.
Hát nem tudom, én elégé értek az áramhoz, de nem mondanám azt hogy nem félnék tőle(főleg azért mert már nem egyszer megrázott).
Plusz egy csapnivaló kábelezés, rendszer kiépítés simán porrá égethet egy házat, megölhet pár embert
"Amikor felfedezték az elektromosságot, a konzervatív ember veszélyes és felesleges dolognak tartották?"
Ugyanúgy nem éltünk, tehát nem tudhatjuk, ahogy te sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!