Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember itt, aki...

Van olyan ember itt, aki ilyen nézeteket vall? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ez konkrétan a nihilizmus..

[link]

Főleg ez a része: + elveti az abszolút etikai és erkölcsi értékeket; a jó és a rossz/gonosz fogalmát homályosnak tartja, az ezekhez kapcsolódó értékeket csupán az érzelmi és társadalmi nyomás alakította ki"

Van olyan ember, aki ezt vallja?? Ha igen, szívesen elbeszélgetnék vele az álláspontjáról.



2015. dec. 26. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég nehezen érthető állítás.

Mivel egy normális ember is tudja, hogy a jó és rossz csak nézőpont kérdése.

Adott két ország, háborúznak. Akik nyernek ez jó, és jónak is fogják fel. Akik meg veszítenek persze, hogy rossznak. Azonban már akkor is átgondoljuk, hogy tényleg rossz volt-e amikor kiderül, hogy a támadó ország szegény, és az egész földjük terméketlen, és meghaltak volna a lakosok.

2015. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy érti, hogy születtek társadalmi normák, és erkölcsök, amiket lényegében emberek találtak ki, és ez homályos, erre nem hivatkoznak. Pl., hogy simán kirabol egy családi házat, hogy neki jobb legyen, arra fittyet hány, hogy ezt erkölcstelennek tartják a törvények, emberek. Valami ilyesmi
2015. dec. 26. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Az már más, hogy ezt az elvet vallja vagy e szerint él.

A kettő elég messze áll egymástól.

Biztos vannak ilyenek, de szerinted itt vannak? 90%-a már börtönben, ha meg mégse.. nem hiszem, hogy mesélnének a bűntetteikről, minimális mértékben is.

2015. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
NEm feltétlenül bűnöző, aki így él, csak példát mondtam. Ezek olyan emberek lehetnek, akik csak a saját érdekeit tartják szem előtt, és semmi más nem érdekli?
2015. dec. 26. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az abszurdizmus jobban tetszik, és teljesen pozitívan értelmezem.
2015. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erről talán a filozófusokat kellene megkérdezni. Az erkölcsi értékek elvetése vajon egyenlő az erkölcstelenséggel? Mert ez azt jelenti, hogy a saját önös célok elérése áll mindenek felett, a saját szükségletek kielégítése mások kárára (pl. pedofilia, korrupció, de ennél hétköznapibb példákat is lehetne mondani).
2015. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt az elvet vallom kedves kérdező.
2016. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én pesszimista nihiliata vagyok, és erre a napokban jöttem rá. Rossz dolog tud ez lenni :(
2016. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!