Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék ez ellen a...

Mit tehetnék ez ellen a függőség ellen? (bővebben)

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szerintem internetfüggő vagyok. Régebben rengeteget olvastam és szerettem tanulni is (önmagamtól is, nem sulis dolgokat). Mostanában viszont egyfolytában frissítgetem a Facebookot, blogokat olvasok, gyakorikerdesek.hu-t. Ha elhatározom, hogy most olvasok vagy tanulok az csakis úgy megy, ha meg van nyitva a facebook, mert különben rosszul érzem magam. Olyan furcsa érzés, biztos van más is aki így érez. Egyszerűen egyedül érzem magam. Mit lehet ez ellen tenni? :\

2015. okt. 24. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
én is ugy vagyok, de elmegy az idő a céltalan netezéssel
2015. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik egy személyes beszélgetés közben is facebookoznak. Mondtam nekik, hogy tiszteletlenségnek tartom, hogy beszélgetés közben másra figyelnek. Azzal védekeztek, hogy olyan érzésük van, hogy lemaradnak valamiről.

Szélesen mosolyogni kezdtem.

Erre megkérdezték, hogy min nevetek.

Mindegyiknek elmeséltem a történetet az egyik kollegináról, aki mindenáron be akart kerülni a munkacsoportomba, de sosem vettem be. Megszállottan járt kongresszusokra. Ki nem hagyott volna egyet sem. Attól félt, hogy kimarad valami kapitális nagy felfedezésből. Ahelyett, hogy a saját útját járta volna, és a saját dolgával, a saját témájával foglalkozott volna...

2015. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen ismerem. Alapból ne lehyen megnyitva és próbálj nem gondolni rá. De ha úgy érzed, hogy nem bírsz koncentrálni mert nagyon hiányzik, akkor menj ki a konyhába, kapcsold ki a gépet és tvzz. Legrosszabb esetben ott vagy, nyisd meg. Eleinte lehet, hogy nagyon hiányozni fog, de lassan csökken majd a hiányérzet. El fog majd múlni.
2015. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!