Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék ez ellen a...

Mit tehetnék ez ellen a függőség ellen? (bővebben)

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szerintem internetfüggő vagyok. Régebben rengeteget olvastam és szerettem tanulni is (önmagamtól is, nem sulis dolgokat). Mostanában viszont egyfolytában frissítgetem a Facebookot, blogokat olvasok, gyakorikerdesek.hu-t. Ha elhatározom, hogy most olvasok vagy tanulok az csakis úgy megy, ha meg van nyitva a facebook, mert különben rosszul érzem magam. Olyan furcsa érzés, biztos van más is aki így érez. Egyszerűen egyedül érzem magam. Mit lehet ez ellen tenni? :\

2015. okt. 24. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ellene tenni semmit, valami hiányzik az életedből, ami helyett inkább ezt csinálod... de egy idő után ez unalmas lesz. Akkor majd abbahagyod.

Szórakozz jól, a többi nem számít.

2015. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoktál barátokkal eljárni bárhova is?
2015. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, néhány hetente.
2015. okt. 24. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És olyankor mit csináltok?
2015. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Beülünk valahová vagy egy kávéra vagy iszogatni.
2015. okt. 24. 20:12
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Nyalogass dopamint. Ugyanazt adja, mint a net, de leszokni, azt nem fogsz róla. :)
2015. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ismerős, mióta van internet hasonlóan "bele tudok esni". Korábban msn korszakban volt ez, hogy mindig online kellett lenni mert egyedül éreztem magam ha nem. De mai napig rá tudok függeni.


Igazából fejben kell eldönteni a dolgot.


Gondold végig, mit veszítesz azzal, ha nem vagy online? Semmit az ég világon. Ismerősökkel meg lehet beszélni találkozót, és mellette kell keresni értelmes hobbit, elfoglaltságot. Esetleg megoldás, ha beállítasz korlátot, vagy szimplán kikapcsolod a netet is.

2015. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Hát én ugyanígy vagyok vele :/
2015. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Viccesek vagytok. Kb mint a csávó aki a múltkor kiírta, hogy nem tud elaludni úgy, hogy nem megy a WoW és nem futkosnak mellette a playerek, mert egyedül érzi magát.

Szerintem nem lehet ellene tenni. Ilyen a személyiségetek, igénylitek a társaságot. Menjetek koliba, vagy költözzetek össze a párotokkal.

2015. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából nekem vannak hobbijaim és le tudom magam kötni, csak mint írtam ez az online függőség nagyon furcsa érzés. Hiányérzetem van, ha nincs megnyitva... Köszönöm az eddigi válaszokat, úgy látom másoknak is van ilyen problémája.
2015. okt. 25. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!