Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buszon átadjátok a helyeteket...

Buszon átadjátok a helyeteket a gyerekes anyáknak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 16:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
19%
Nem szoktam ülni, de ha azt tenném, gyereknek nem adnám, csak öregnek. Egy gyerek alig pár kiló, nem kell nagy súlyt cipelnie.
2015. okt. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%
Ezért le leszek pontozva, de nem érdekel. Hihetetlenül ostoba az, aki még büszke is rá, hogy nem adja át a helyét kisgyerekesnek, mert egy gyerek csak pár kiló. És ha a busz nagyot fékez, és a szülő elesik a gyerekkel együtt? Vagy a terhes nő esik el, és üti meg a hasát? Intelligens ember átadja a helyét, idősnek, terhesnek és kisgyerekesnek egyaránt. Lehet magyarázni, hogy miért nem adom át, de ez csak ócska kifogás. Szánalmas, hogy ennyire intoleráns társadalomban élünk...
2015. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Általában igen, mert nagy a sérülés veszélye, és egy anya nemcsak magáért felel, hanem a leendő gyerekéért is, tehát 2× a felelőssége. Ezért.
2015. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%

Írtam, hogy nem szoktam leülni, így nincs hely, amit át tudnék adni...


Akkor sem érdekel. Velem is volt, hogy az újféle buszokon, amin szinte csak ülőhely van, álló alig, úgy fékezett a busz, hogy kiugrott a térdem, begyulladt, le kellett csapolni, és utána egy hétig gyógyszert szedni.


Velem is történhet baleset nem-terhes felnőttként is. De ÉN csak MAGAMÉRT vagyok felelős, a gyerekért a saját szülei azok. Nem tud meghatni. Csak azért, mert nincs gyerekem, nem az a dolgom, hogy annak kényelmessé tegyem az életét, aki épp szült.

2015. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
egy pl 20 v 30 éves ember élete/testi épsége ugyan annyit ér mint egy gyereké...
2015. okt. 18. 21:28
 26/27 anonim ***** válasza:
Ha egy felnőtt elesik és megüti a fejét, általában agyrázkódást kap. Ha egy gyerek, esetleg csecsemő, az bele is halhat. De mondtam, magyarázkodni a legkönnyebb, hogy miért ne. Okot találhatsz, de magyarázatot nem. És teszek rá, hogy lepontoztál. Ez is szánalmas. :P
2015. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Majd akkor is így pofázz ha az egyik szeretted esik el és agyrázkódást kap :D barom
2016. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!