Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buszon átadjátok a helyeteket...

Buszon átadjátok a helyeteket a gyerekes anyáknak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 16:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%
ha terhes akkor igen, amúgy nem... ha picike a gyerek, és karonülő, akkor hangulatomtól függ, ha szatyrokkal is van az anyuka átadom, de ha ilyen hasontartós ülőkében van a gyerek át nem adom. 3 kiló, a táskám nehezebb....múltkor egy fószer rámszólt, hogy nem adom át a helyem, pedig itt áll mellettem egy APUKA kezében a kisgyerekkel... hát elképesztő, nagyon leugattam a fószer fejét... azért egy férfi tudjon már 3 kilót megtartani, és mindenki jótékonykodjon a saját nevében... sok nyugger. ha ennyi energiája van, hogy másokat a fárasztó napjuk után ilyenekkel piszkál, akkor talán pattanjon fel ő, szó nélkül....
2015. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
időseknek is csak akkor, ha rá szorul. nyilván pattanok és még a húzóskocsiját is segítek felemelni a lépcsőn, ha látom, hogy minden lépés fáj szegénynek, de ha tolakodna, furakszik, meg látom, hogy rohan a villamos után, akkor soha nem adom át a helyemet.
2015. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%
Sosem ülök le buszony.
2015. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Már szerencsére nem buszozok. :) De átadtam. Kisgyerekeseknek. Nyilván nagyobb iskolásoknak már nem. Felnőttnek is nehéz sokszor kapaszkodni. Pláne úgy, hogy közben a gyereket is fogni kell.
2015. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%
Általában sok mindenkinek átadom főleg olyanoknak akiken látni hogy nehezen bírnak állni vagy idősek vagy látni hogy sérülten mankóval vagy bicegve száll fel annak elsőként adom át a helyem. A terhes nőknek is mindig felajánlom hogy üljenek le a helyemre. A kisgyerekes anyukáknak is átadom főleg ha mellettem van ülőhely hagy üljön külön a gyerek ha úgy akarja. De sokszor ha csak 5-10 km-es utakra megyek és látom hogy kevés szabad hely van akkor inkább álló utas vagyok hagy üljön le olyan akinek nehezebb állni 15-20 percen keresztül. Ha nagyon hosszú útra indulok busszal akkor ha tényleg látom hogy egy utasnak akink jobb lenne ülni senki nem adja át a helyét annak át szoktam adni főleg ha már csak 30 perc van hátra, ennyit ki lehet bírni, főleg hogy 70% ban ülő munkát végzek így ki lehet bírni ennyit, nem halok bele, igaz hogy a jobb bokám sajnos 3 szor volt eltörve 2 szer műtötték és mondták hogy nagyon sportolni ne akarjak ne terheljem de 30 perc állás után sem szokott fájni és rosszabbodni sem rosszabbodott. Sajnos sok olyan bunkó utas van akik nem adják át a helyüket olyannak akiknek tényleg szükséges főleg a fiatal iskolásoknak akik úgy is ülnek egész nap. Persze vannak kivételek de volt már rá példa hogy álló utasként tömött buszon amin jobbára idősebbek utaztak és látom hogy egy fiatal srác elterülve a széken nem adja át a helyét egy idős bácsinak aki ott állt séta bottal és helyette egy 50 év körüli hölgy adta át a helyét akin szintén láttam hogy alig bír állni mert láttam hogy fáj az egyik lába mert nagyon emelgette meg mozgatta, akkor mentem oda a sráchoz és finoman halkan de elküldtem őt a jó anyjába miért nem tudja átadni a helyét meg minden. Persze ő volt megsértődve és eléggé nagy volt a szája pont 3 megálló után szállt le addig veszekedtem is vele szerencséje volt hogy nem akkor kellett nekem is leszállnom és nem is értem rá hogy még elmagyarázzak neki pár dolgot a friss levegőn mert szemtelenül vissza pofázott. De akkor amint leszállt az idős úr meg is köszönte hogy így kiosztottam a gyereket illetve a gyerek helyét a kezemmel foglaltam mert láttam hogy egy másik fiatal srác nagyon nézi de a helyet átadtam a hölgynek aki az idős úrnak adta a helyét mert láttam hogy az álló részen ahova a babakocsikat szokták tolni ott mozgatta nagyon a lábát, ő is megköszönte és a sofőr is odaüzent nekem hogy menjek oda hozzá aki szintén megjegyezte és meg is köszönte hogy nagyon rendes tőlem hogy így kiállok az utasok mellett és mesélte is hogy majdnem mindennap lát ilyet fél szemmel hogy egyesek milyen udvariatlanok, főleg a fiatal iskolások. De ő sem teheti azt meg hogy 5 percenként megáll és hátramegy kiosztani a utasokat mert azért ki is rúghatják akár. Én nem mindig szoktam ilyen dolgokba leütni az orrom de amikor már látom hogy tényleg egyre rosszabb és kínosabb a helyzet akkor már közbe szólok főleg hogy a fiatal srácon kívül más fiatal nem nagyon volt a buszon rajtam meg pár álló utason kívül, egy 25 év körüli hölgyet meg mégsem kérhetek meg arra hogy álljon már fel hogy az úr letudjon ülni hogy a fiatal gyereknek ne kelljen a lábát koptatnia. De az nagyon berágatott amikor az 50 év körüli hölgy adta át a helyét és láttam hogy neki sem tökélete a lába. Én egyedül akkor nem adtam át a helyem amikor busszal mentem be a kórházba röntgenre főleg hogy még rajtam volt a kötés meg a járó gipsz és mankóval voltam. Akkor muszáj voltam buszozni mert nem volt jó az autó, senkit nem tudtam akkor megkérni fuvarra, betegszállítót meg ha nem muszáj nem igénylek.
2015. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Xyrot ***** válasza:
55%
Én átszoktam adni. Időseknek is (nagyon ritkán van kivétel de olyankor kiküzdi magának az ellenszenvemet!)
2015. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
18%
15ös neked mi a f.... közöd van hozzá hogy ki ül és ki áll? Mi jogon osztod ki a másik embert? Ártott neked?! idióta.....-.-"
2015. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Xyrot ***** válasza:
Rám gondoltál a 15-ös alatt?
2015. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%
Tőlem, ha megkérdezi egy gyerekes anya, hogy átadnám e a helyem neki, akkor azt válaszolom "nem hölgyem, máskor dugjon olyannal akinek kocsija van" XD
2015. okt. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

Ha csak 1-2 üres hely van akkor le sem ülök, 1-2 megálló és úgy is felszáll olyan akinek nagyobb szüksége van rá.

Ha még is ilyen helyzet adódik, akkor az idősebbeknek/terheseknek/kisbabával lévőknek természetes, hogy átadom, 4-5 éves gyerekeknek már nem, azok ugyanúgy tudnak állni.

2015. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!