Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek élni, ha már eleged van...

Minek élni, ha már eleged van az életből?

Figyelt kérdés
Meguntam az életet. Voltam már boldog, boldogtalan, sikeres, sikertelen, szerelmes, megcsalt, megcsaló, vallásos, istentagadó, sportos, tunya, gazdag, szegény, eufórikus, depressziós. Szóval minden, amire vágytam, meg amire nem. Most éppen nincs semmi, ami hajtana előre (vagy legalábbis valahová), de az a helyzet, hogy ha lenne, akkor is jó lenne már túl lenni ezen az élet dolgon. Öngyilkos természetesen nem leszek, mert erősebb az ösztön és a gyávaság. De ha mundjuk hirtelen leállna a szívem, nem sajnálnám addig a pár percig, amíg még érzékelek. Semmi értelme nincs élni, ha nincs hozzá kedve az embernek. Márpedig nekem nem sok van. Úgyhogy most az a stratégiám, hogy próbálok minél hamarabb átsuhanni azon a rossz esetben 40 éven, ami még hátra van. Pontosan annyi pénzt keresve, amennyi kell megélhetésre. Önző vagyok, tudom, de a többi ember sem érdekel jobban, mint saját magam.
2015. okt. 4. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit írtál nagyon. Hány éves vagy?


Meg kell találni az igaz szerelmet, barátokat és újra lesz értelme az életnek.

2015. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert kell.


Én is azt mondanám, hogy elég, ha ezzel nem okoznék másnak problémát. De így egyik pillanatról a másikra eltűnni nem lehet, mert vannak ismerősök, rokonok, stb.


Szóval kénytelen vagyok élni, meg kénytelen vagyok elfoglalni magamat a hátralévő időre.

2015. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eddig azt hittem csak én gondolok ilyesmikre. Valaki vagy öngyilkos akar lenni vagy élni akar de te se ez se az. Mint én bár én nem tapasztaltam annyit mint te de gyakran gondolok arra ha meghalnék talán még jobb is lenne.

Családot nem akarsz? Arról nem írtál

2015. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a szüleim miatt nem kötöttem még fel magam. Ha ők elmentek, én is megyek utánuk.


Aztán én boldog és sikeres még nem nagyon voltam az életben és valszeg nem is nagyon leszek.


3: Nem muszáj ám válaszolni.

2015. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es: 30/f Vannak barátaim, az igaz szerelmet is megtaláltam már, de most éppen nem vagyok szerelmes. (Mielőtt valaki venné a bátorságot, és leírná az erre adandó reguláris választ, miszerint az nem is volt az igazi szerelme az illetőnek, aki nincs vele / már nem szerelmes belé, tudatnám, hogy nem létezik olyan, hogy „igaz szerelem”, ez csak egy nagy, oravecznórai lufi, ami olyan üres belül, mint manyi néni pénztárcája. Vannak szerencsésebben alakuló szerelmek és kevésbé szerencsésen alakulóak. Micsoda tévképzet az előbbiekről azt gondolni, hogy „ meg volt írva”)!


2-es: Ezzel egyetértek.


3-as: Mekkora egy suttyó panelproli vagy!


4-es: Szerintem nagyon sok ember van, aki hasonlóan gondolja, de ezek a gondolatok nem mutatnak jól egy Oravecz Nóra idézetben, sem pedig a média egyéb felületein. Viszont ha valaki nem annyira szeret élni, azt rögtön „meg kell gyógyítani”, segíteni kell neki. Én köszönöm, nem kérek ebből, a homeosztázisom ezek nélkül is fennmarad.


5-ös: A felkötés is egy lehetőség, bár én nem vagyok ennek a híve.

2015. okt. 4. 21:57
 6/7 anonim válasza:

A helyzet az hogy teljesen ugyan ezt érzem, de nállam ez sokkal de sokkal rosszabb helyzet. Semmi nem maradt az életemben

Ami inspirálna , ösztönözne.számomra minden odeveszett ami az értelmet vágyaimat adta. Naprol napra vagyok.dolgozni sem járok

Mert értelmét nem érzem. Voltak nagyon komoly rerveim , vágyaim

Amik a szeretteim elvesztésével együtt odavesztek.

Nem tudom,foggalmam sincs mit kezdhetnék ezzel.

Semmi de semmi nem tud már érdekelni ami a villággal kapcsolatos.

Úgy érzem az egész életem odaveszett . És már nincs kiút.

Ha bárki tudja mit tehetnék hogy ujra vágyakozzak akárcsak egy üveg coca colára is még az életben, könyörgöm osszameg velem.

2016. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia utolsó!


Remélem még élsz és el tudod olvasni ezt az üzenetet!


Hasonló cipőben járok, nekem is voltak céljaim és soha semmi nem úgy alakult ahogy szerettem volna.

Sokat csalódtam és szidtam a világot. sokat vétkeztem is, dacbol. Aztán egy nap úgy döntöttem hogy elkezdem keresni istent. Művészetben, filozófiában, tanulmányokban, a történelemben, hősökben, példaképekben. -ezeket kutatom. Életrajzokat, könyveket olvasok a témában. Néha filmek is akadnak.

Engem már csak ez hajt előre. Úgy érzem csak így tisztulhatok a múltamtól. Lehet neked is ezt kéne tenned! vagy csak járj el segíteni, élj másokért. Fogadj örökbe egy állatkát. Gondoskodj róla.

Add át az egódat és magadat egy szép eszméért ideáért. Rendeld alá a sorsodat valami nagynak és jónak.


Ennyit tudok mondani, remélem még el tudod olvasni és segít neked!

2018. okt. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!