Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azon gondolkodom már egy jó...

Azon gondolkodom már egy jó ideje hogy van e nehezebb feladat mint megváltozni?

Figyelt kérdés

egyszerüen nem tudok nehezebb feladatot elképzelni mint megváltozni.

ettől talán nincs is nehezebb dolog az ember életében. szeretném remélni hogy tévedek


2015. okt. 4. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz... :-)

Csak pici lépéseket kell tenni hatalmas akaraterővel :-)


Nekem az a legnehezebb, hogy ne ítélkezzek.

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess"

2015. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen igazad lehet ezt csak lépcsőről lépcsőre lehet.



az ítélkezés az lehet hogy mindenkiben ott van, de nem vagyok benne biztos.

2015. okt. 4. 09:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Az emberi természet nagyon ritkán változik. Valóban kevés nehezebb dolog van ennél. Viszont ha rosszak is vagyunk, de van egy jó oldalunk is, akkor nem kell megváltozni, csak arra kell figyelni, hogy inkább a jó oldalunk jöjjön elő.
2015. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az emberi természet nagyon ritkán változik."


Hát, ezzel azért nem feltétlenül értek egyet - hiszen Te magad is írod, hogy " a jó oldalunk jöjjön elő" - akkor arra is tudnunk figyelni, hogy a rossz ne :-)


Én pl. az évek múlásával és bizonyos dolgok megértésével sokkal, de sokkal türelmesebb, kedvesebb (az emberekkel), kiegyensúlyozottabb lettem. Pedig régen nagyon hirtelen haragú voltam...

"Megtanultam" (igen, megtanultam, mert tudatosan figyeltem ezekre a dolgokra) fáradtan is normálisan viselkedni, nem leordítani a másik fejét, megtanultam esős, szürke időben Is jól érezni magam is rámosolyogni a másikra, stb.


Viszont van még mit változnom, mert ha farkas éhes vagyok, olyan ingerült tudok lenni, hogy csak na :-)

Viszont azt már megtanultam, hogy ilyenkor közlöm a másikkal - bocs, de most nem vagyok "beszámítható" :D

2015. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számomra ez lenne a legegyszerűbb dolog.

A megfelelő közegért/emberért szívesen megváltozom.

Csak mindenki azt gondolja képtelen változtatni az ember.

2015. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. okt. 8. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!