Vilipapáék téglalap alakú csirkeudvart akarnak elkeríteni 12 m hosszú kerítéssel.a baromfiudvar egyik oldala a hátsó kőkerítéshez támaszkodik.Mekkorára csinálják atéglalap oldalait hogy az udvar a lehető legnagyobb legyen?2015. szept. 8. 17:16
1/3 anonim válasza:
van két x hosszú oldala és emiatt egy 12-2x hosszú
ekkor a terület:
T=x*(12-2x)=-2x^2+12x
teljes négyzetes alakra alakítva:
T=-2(x^2-6x)=
=-2[(x-3)^2-9]=
=-2(x-3)^2+18
ebből az alakból leolvasható, hogy
18 a maximum, és ez x=3 esetben van
azaz a telek méretei: 3m, ill. 6m
2/3 anonim válasza:
Jelölje a kerítés hosszát k, a területet T. Ha az oldalak a és b, akkor nyílván fennáll hogy:
k=2a+b és T=ab, az elsőből b=k-2a, tehát:
T=a(k-2a).
Hogy ez maximális legyen, deriválunk:
dT/da=K-4a=0, amiből nyílván a=K/4=3m és b=6m.
Vagyis az oldalak aránya 2.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen .majd holnap kiderül 😊😘
2015. szept. 8. 19:24