Superhero sc kérdése:

Matekházi. Nem tudom megcsinálni. Már egy ideje gondolkodom rajta. 😨👇 segitenétek? 👇

Vilipapáék téglalap alakú csirkeudvart akarnak elkeríteni 12 m hosszú kerítéssel.a baromfiudvar egyik oldala a hátsó kőkerítéshez támaszkodik.Mekkorára csinálják atéglalap oldalait hogy az udvar a lehető legnagyobb legyen?

2015. szept. 8. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

van két x hosszú oldala és emiatt egy 12-2x hosszú


ekkor a terület:


T=x*(12-2x)=-2x^2+12x


teljes négyzetes alakra alakítva:


T=-2(x^2-6x)=

=-2[(x-3)^2-9]=

=-2(x-3)^2+18


ebből az alakból leolvasható, hogy


18 a maximum, és ez x=3 esetben van


azaz a telek méretei: 3m, ill. 6m

2015. szept. 8. 17:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelölje a kerítés hosszát k, a területet T. Ha az oldalak a és b, akkor nyílván fennáll hogy:


k=2a+b és T=ab, az elsőből b=k-2a, tehát:


T=a(k-2a).


Hogy ez maximális legyen, deriválunk:


dT/da=K-4a=0, amiből nyílván a=K/4=3m és b=6m.


Vagyis az oldalak aránya 2.

2015. szept. 8. 17:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen .majd holnap kiderül 😊😘
2015. szept. 8. 19:24