Segitenétek egy kicsit? Nem tudom megcsinálni a leckét.


Levente Hétfőn el költötte a zsebpénze felét, Kedden a maradék harmadát Szerdán a meg mardt pénze negyedét és így 300ft maradt

A KÉRDÉSEK:

a: Mennyi pénze maradt keddről-szerdára?

b:mennyi pénze maradt szerdáról-csütörtökre?

c:Mennyi volt eredetileg?


2012. jan. 16. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Visszafelé kell számolni. Van 300 Ft, az az egy negyed. Ahhoz hozzájön még 3/4-ed, mert akkor jön ki hogy szerdán mennyi pénze volt. Szóval 300*4=1200 Ft-ja volt szerdán. Akkor az 1200 Ft az mostmár 1/3-ad rész lett, ezét kiszámoljuk a 3/3-ot, szóval 1200*3=3600 Ft-ja volt kedden. Mostmár a 3600 Ft az 1/2-ed rész lett, ezért 3600*2=7200 Ft.


Tehát:

a)1200 Ft

b)300 Ft

c)7200Ft

2012. jan. 19. 20:24
 2/2 anonim válasza:

Az igaz, hogy visszafelé kell számolni, de a fenti megoldás nem egészen jó.

Szerdán a megmaradt pénz negyedét költötte el, és így 300Ft maradt. Ezért az a 3/4 része volt annak, mai keddről szerdára maradt, ez pedig 400Ft.

Kedden a maradék harmadát költötte el, így megmaradt 2/3 rész, ez volt a 400Ft. Ezért a kedd reggeli összeg 600Ft volt.

Hétfőn a zsebpénz felét költötte el, ezért fele maradt meg keddre (600Ft), így a teljes összeg 1200Ft volt.

c)válasz:1200Ft

a)válasz: 400Ft

b)válasz: 300Ft (ez a szövegben megvan)

B.Békési Beáta matektanár a neten

2012. febr. 7. 00:48