Fizika feladat, múlthéten találkoztam vele, azóta gondolkodom hogy lehetne megoldani!? A feladat lent!


Adott egy vagon ami halad,folyamatosan egy bizonyos sebességgel.Meg akarom mérni mien hosszú a vagon,ezért az elejétöl lépegetek és számolom a lépéseket.30 lépés után a végéhez érek.Aztán visszafordulok,ismét megmérem.20 lépés után az elejénél vagyok.Mindvégig halad a vagon.


Kérdés:Milyen hosszu a vagon?


2014. jan. 2. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan hulyeseg hogy az csak na

Zart kozegben vagy a vonaton belul igy te azzal haladsz egyutt

Pl kocsiban ulsz feldobsz kozepen egy kovet mikozben az autopalyan mentek nem torik be a szelvedo mivel a ment levo adott kozeg is halad

Latsd telen a meleg kocsiban ulsz s utaztok ha a levego eltavoznaakkor lefagynal


A masik meg hogy nincs megadva egy lepeshossz


Gyoker feladat


Ebben a feladatban csak az a lennyeg hogy ha hatra fele mesz akkor a vonathoz viszonyitva a vonat sebessegebol kivonod a haladasi sebesseged ha elore fele mesz amerre a vonat megy akk meg ossze adod a sebessegeket es megkapsz 2 eredot

Az 1. Esetben vonat haladasahoz viszonyitva a sebesseged minusz a masiknal +


Nulla feladat

2014. jan. 2. 12:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a vagonban vagy, mert úgy tényleg értelmetlen a feladat.


A vonat lassan halad, annyira, hogy míg te 25 lépést lépsz, a vagon 5 lépést halad az egyik vagy másik irányba.


Hogyan számolható?

x: vagon hossza

y: vagon elmozdulása

x+y=30

x-y=20

2x = 50, x=25

2014. jan. 2. 13:07
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem vagyok a vagonban,hanem mellette.

2014. jan. 2. 16:30
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Koszi!:)

2014. jan. 2. 16:31
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem,nem jo.

Hogy ha a vagon 5 lepesnyit halad amig en 25 lepest megteszek,akkor amig 30 lepest megteszek tobb mint 5 ot fog megtenni...

2014. jan. 2. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Hmm igazad van.


Rajzold le a 2 esetet:

Amikor a vonattal egyirányban lépkedsz, te megteszel 30 lépést. Ez alatt a vonat megtesz 30 * v_vonat / v_gyalog lépést.


Amikor szembemész a vonattal: te megteszel 20 lépést, a vonat 20 * v_vonat / v_gyalog lépést.


Az ábráról látszik, hogy a vonat hossza:

20 + 20*V_v/V_gy = 30 - 30*V_v/V_gy


Ebből kifejezve V_v/V_gy 0.2-nek adódik, amit viszahelyettesítve a vonat hossza 24 lépés.

2014. jan. 2. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű feladatok megoldása a két lépésszám harmonikus közepe.


Ha

L - a vagon hossza

L1 - az egyik

L2 - a másik

irányú lépések száma, akkor


L = 2*L1*L2/(L1 + L2)

2014. jan. 5. 18:54