Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érdemes jó emberré...

Miért érdemes jó emberré válni? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jó, de rossz sem, inkább amolyan semleges, közönyös, kényelmes opportunista. Mindig minden helyzetben a legegyszerűbb, legkönnyebb, legkisebb energiabefektetést igénylő utat választom. Nem törődöm senkivel, csak magammal, nem foglalkozom másokkal, sem pozitív, sem negatív értelemben, nem segítek, de nem is ártok nekik. Sok csapás ért már az életben, viszont remekül kialakítottam egy ilyen védekezési mechanizmust, aminek köszönhetően már egy jó pár éve minden lepereg rólam. Kialakítottam a saját kis kényelmes életemet, amit bármilyen változtatással csak elrontani lehetne. Semmi okom nincs, hogy jó emberré váljak, hisz így ahogy most élek, minden sokkal könnyebb.

2015. szept. 28. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

na ezt akár én is írhattam volna...

és én azt filozofáltam, hogy nem érdemes.

2015. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És mi okoz boldogságot? Mert arról egy szót sem írsz.

Aki mer élni, az rengeteg csalódásnak teszi ki magát, de legalább ugyanannyi örömnek. És végül is azért van az élet, hogy éljünk, nem igaz? Ha a végén feltesszük majd magunknak a kérdést, vajon olyan életet éltem-e, amilyet szerettem volna, akkor igen legyen a válasz.

2015. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindig azt szoktam mondani, hogy teljesen mindegy ki hogyan él, ha nem árt másoknak, nem aláz meg másokat, nem tapos el senkit, nem bánt mást, akkor ő már jó ember... :)
2015. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez idáig rendben is lenne, de véleményed szerint milyen az, akire azt mondhatnánk, hogy Ő jó ember? Melyek lennének szerinted egy jó ember legfontosabb tulajdonságai?
2015. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ügyelj arra, hogy mikor lepereg előtted életed filmje, amit látsz, NE egy öncélú, speciális effektekkel teli két és fél órás akciófilm legyen
2015. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a legkisebb energiabefektetéses életút akkor nagy önzőség, ha Téged szüleid gondosan neveltek. Ez esetben joggal elvárhatják, hogy az energiát amit nevelésedbe, taníttatásodba befektettek megháláld azzal, hogy Te is családot alapíts, és családod boldogulásáért keményen dolgozz, nekik visszaadd azt, amit Tőlük kaptál.


Ha viszont rossz családi körülmények között nőttél fel, úgy szocializálódtál, hogy kevés jót és elismerést kaptál környezetedtől, akkor ez a hozzáállás érthető.

2015. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod,én is ezt tenném,ha tehetném,csak nem olyanok a körülményeim,hogy megtehessem...
2015. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6, már meg ne haragudj, de van gyereked? Önzetlen szeretetről hallottál már?

Ugyanis elég önző és pofátlan dolog elvárni egy gyerektől, hogy ő tudatalatt megháláljon dolgokat.

2015. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!