Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányom van beszédhib...

Önbizalomhiányom van beszédhiba miatt. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sajnos kiskoromban eléggé dadogtam, amit sosem sikerült teljesen elűzni, és emiatt mindig is csendes, félénk, zárkózott voltam. 16 évesen fogszabályzót kaptam, ami úgy mozdította el a fogam hogy szépen selypítek... Gondoljatok csak bele, örülsz neki hogy végre ki tudod mondani a szót de erre még rájön a selypítés... Lányoknál talán még aranyos ez az egész de én fiú vagyok és rengeteg megjegyzést kaptam már emiatt. Próbáltam már keresni könyveket, cikkeket ezzel kapcsolatban de az mind csak nőknek szól akik nincsenek megelégedve a testükkel.


Logopédus kilőve mert pszichológiai eredetű a dadogásom. Egyedül nem dadogok de pl. anyámmal igen, nem is beszélve az idegenekről.. Pszichológus tudna segíteni?


2015. júl. 28. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha sokat beszélnél, egy idő után megjavulna magától.
2015. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kittikehh00 ***** válasza:
Hogyha sokat olvasnál, és gyakorolnál nyelvtörőket, akkor egy kis idő után megjavulna.
2015. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A logopédusok nagyon jók, és értenek a pszichéhez - hatékonyabbak, mint a legtöbb pszichológus. Ha énekelsz, ugye minden rendben? Énekelj, járj kórusba is, ha lehet. Az éneklés önmagában feloldja a görcsöket, gátlásokat.
2015. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az előző jókat írt, én még kineziológusról hallottam, hogy ilyesmiben esetleg tudnak segíteni.

de sztem tényleg egy hosszabb pszichoterápia, sport, egészséges életmód (mentálisan főleg), hobbik, boldogság, ilyesmi segíthet. lehet, h a helyedben még hipnózisra is elmennék.

2015. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az hogy sokat kéne, hogy beszéljek nem hiszem hogy nálam beválna mert már így is alacsony az önbecsülésem, nem hiányzik az, hogy megkapjam azt a szokásos nézést mikor rájönnek az emberek hogy dadogok. És még ők érzik magukat kellemetlenül..
2015. júl. 28. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
A dadogás egy elég nehezen javítható beszédhiba, míg a selypítés viszonylag egyszerűen kezelhető. Mindenképpen ajánlom a pszichológust, legalább a szorongástól megszabadít. Addig is olvass hangosan!
2015. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!