Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretném bővíteni a szókincse...

Szeretném bővíteni a szókincsemet, hogy választékosabban tudjak beszélni. Erre ez a módszer jó megoldás?

Figyelt kérdés
Például arra gondoltam, hogy elkezdek könyveket olvasni. Esetleg ha van bárkinek más, hatékonyabb ötlete szívesen fogadom. Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
az olvasás a legjobb. Szépirodalmat olvass, ne tiniregényeket
2015. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy jutottál erre az elhatározásra? Ki illetve mi inspirált téged rá?
2015. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az olvasás mellé a szinonimaszótárat is segítségül hívhatod, de tartsd észben, hogy a szinonimák között vannak olyanok nem hajszálpontosan ugyanazt jelentik, árnyalatnyi különbségek vannak.

Pl poroszkál, megy, sétál, baktat - ugyanaz a cselekvés, mégis kicsit mást jelent mindegyik.

2015. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Erre az olvasás a legjobb és vannak olyan szépirodalmi művek is, amik határozottan élvezetesek.
2015. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

A legjobb megoldást választottad. Mindenképp iktass be klasszikus műveket, magyar írókét is,és jó fordításokat is.

Az olvasás egyaránt fejleszti a szókincsedet, fogalmazókészségedet és a helyesírásodat is. A fiamnál is bevált, amint rákapattam a könyvekre, többet nem volt gond a nyelvtannal.

2015. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Az olvasás a legjobb módszer. Nem sznobériából, de tényleg javasolt szépirodalmat olvasni. Sajnos manapság boldog-boldogtalan könyvet ír, blogol, stb., és eléggé hígul a színvonal.

A szinoníma szótárat én csak fenntartásokkal javaslom. Ha láttad a Jóbarátoknak azt a részét, mikor Joey ajánlólevelet akar írni, hogy segítse Chandleréket, akkor tudod, miről beszélek. :)

2015. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az olvasás a legjobb. Ezenkívül nézhetsz még olyan sorozatokat, amikben vannak olyan szereplők akik cifrán beszélnek és jó szövegük van, pl. Star Trek, Sherlock Holmes, Dr. House.

Bár ez csak egy ötlet, én magam nem szeretem a sorozatokat.

2015. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!