Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted minek köszönhető,...

Szerinted minek köszönhető, hogy van képzeletünk? Mit jelent számodra a saját képzeleted?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy szointe lehetetlen kérdés. Az agyunknak köszönhetjük, hogy van képzeletünk. Hogy nekem mit jelent a képzeletem? Azt, hogy jó a fantáziám...
2015. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ensam skog ***** válasza:
100%

A képzelet az a hely ahol valójában élek. Képzeletben úgyebár bármit megcsinálhatok és fantáziám is van hozzá. Ott senki se bánt és tökéletes életet élek. Sajna néha átesek a másik oldalra és nem veszem észre, hogy itt vagyok. Szóval a képzelet tart életben és tartja bennem a reményt. Mert amit elképzelek azt meg is tudom valósítani.


Szerintem a stratégia fejlődésével jött létre a képzelet. Az ősember megismerte a zsákmányt, hogy hogyan viselkedik, majd képzeletben lemodellezte, hogyan tudná a leghatékonyabban megölni. Szóval ha valamit meg akart csinálni nem kellett úgy energiát bele őlni, mint mondjuk egy kapaszerű eszközt hanem végig gondolta a kezével hogyan mozgatja a földet és a fejében összerakott egy behajlított tenyérre hasonlító eszközt így időt és energiát spórolt, hogy hogyan kivitelezze azt.

2015. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtős választ
2015. márc. 4. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!