Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nagyon izgulunk valami...

Ha nagyon izgulunk valami miatt, akkor nagyobb az esélye a kudarcnak?

Figyelt kérdés

Magamon vettem észre ezt először.

Angol órán feleltem, nagyon izgultam, ideges voltam, és egyes lett.

Következő órán a tanár megengedte hogy javítsak, osztálytársak megnyugtattak, és hideg fejjel lefeleltem ötösre, pedig semmivel nem tanultam többet.


Fogorvosnál többször vissza kellett menni, mindig más fogat csinált. Valahányszor ideges voltam, azon járt a fejem fájni fog e, mi lesz, hogy lesz? stb. És persze fájt az egész kezelés. Máskor mikor laza voltam, zenét hallgattam közben, totál máshol járt a fejem, és azon vettem észre magam, hogy a doki bökdösi a vállamat, hogy végeztünk.


Ismerőseim nemrég érettségiztek. Az egyikük nagyon ideges volt, folyton kérdezgette hogy nehéz lesz, mi lesz hogy lesz. Hebegett habogott éppen hogy átment. A másik ismerős tök laza volt, és simán letette az érettségit.


Valaki meg tudja ezt magyarázni?

Valami tudatalatti dolog, hogy minél jobban kérdezgetünk valamit, minél jobban félünk valamitől, izgulunk, annál nagyobb az esélye hogy nem sikerül?



2015. febr. 2. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben van valami. Szerintem igaz. Velem is ez van szerintem, mostanaban azert alakul minden olyan rosszul mert mindent tul aggodok es tulsagosan sokszor gondolom azt, hogy "ez ugysem fog sikerulni". :/ L
2015. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az idegességtől nem tudsz koncentrálni, nem tudsz gondolkodni. Ilyen egyszerű, semmi tudat alatti hókusz-pókusz nincs a dologban.
2015. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha parázol, nem tudsz gondolkodni, mert az evolúció így alakította, a helyzet van ütni és futni kell. Ha nekiállsz gondolkodni meghalsz. Egy felelés, meg más előre látható kihívás más hozzáállást igényel. Ha elkezdesz nagyon stresszelni, az agyad meg a szervezeted vészmódba kapcsol, elveszed még a lehetőségét is annak, hogy jól sikerüljön. Meg a placebóhatás működik ám negatívba is. Ha arra készülsz hogy ezt te nem tudod megcsinálni, nem fog menni, akkor addig erölködsz míg tényleg igazad lesz:)
2015. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pygmalion-effektus [link]
2015. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!