Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak nekem tűnt fel?...

Ez csak nekem tűnt fel? Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Bárhova megyek, suliba, bevásárolni, kutyát sétáltatni stb. Mindenhol ugyanolyan lányokat látok. De tényleg. Fehér vagy fekete air force, khaki színű kabát, iphone vagy bármilyen telefon a kezében amit vagy nyomkod vagy épp képet csinál magáról. Én is lány vagyok és annyira idegesítő, hogy minden velem egykorú lány szinte ugyanúgy néz ki. És rám néznek a buszon, és látom azokat a lenéző tekinteteket, mert látják, hogy én is annyi idős vagyok, biztosan úgy i viselkedem. Szinte mindenki általánosít. Még az elején nem is foglalkoztam vele, csak röhögtem egyet magamba. De már kezd idegesíteni:D Csak engem? Nektek bejönnek az ilyen lányok?

2015. jan. 27. 15:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
*akkor is, gondolom nem a saját pénzükből vették. De lehet, hogy gyűjtött rá. Akkor csak én vagyok annyira hülye, hogy nem költeném a saját pénzem egy olyan kiegészítőre, ruhára ami divatcucc és tömeglánynak tűnnék vele azáltal, hogy hordom.
2015. jan. 28. 05:46
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt. De elárulok egy titkot: ezt hívják divatnak. Menj vissza X évet, és mindig lesz egy stílus, amit a tömeg képvisel. Nem csak a modern korokra jellemző ez, hanem az összesre. Ilyenek az emberek.

Egyrészt a divat formálja a többség ízlését, másrészt pedig a kínálatot is nagyban befolyásolja. Én nem divat szerint öltözködöm, és baromi nehéz itthon olyan darabokat találnom, amik egyeznek az ízlésemmel. Aki divat szerint öltözködik, nagy valószínűséggel az első-második üzletben talál kedvére való holmit. Én alig kapok valamit, és nem mindenkinek van türelme keresgélni.

Ilyesmin teljesen felesleges idegeskedned. Mindenkinek szíve joga, hogy azt viselje, ami tetszik neki. Nem a ruha teszi az embert, és emiatt lenézni vagy ítélkezni valaki felett szerintem rondább dolog, mint tucatdivatot követni.

2015. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sokan egy életet leélnek anélkül hogy kialakítanák a saját izlésvilágukat, inkább csak mennek az árral.
2015. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt.

Khaki kabát nagyon jellemző, de az a deréknél szorított típus. Aztán:

-fekete szögletes kézitáska, amit a könyökhajlatukra akasztva hordanak

-feliratos csövessapka

-Nike Airmax futócipő

-bazi nagy arany nyaklánc

-iphone ötszázmillió féle hátlappal

-szögegyenesre vasalt ombre haj

-vastag barna ceruzával kihúzott túlívelt szemöldök

-rengeteg alapozó és pirosító, de tényleg, röhelyes mennyiségekről beszélek itt

2015. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnt fel, hogy mindenkin ilyen kabát van. Nem csak khaki színben:

[link]

2015. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert ez a divat.A legtöbb ember a plázából öltözködik,ott túlnyomó részt ezeket kapja.Amúgy nálunk kicsit más a divat,bár én nem vagyok pesti:Parka kabát(fekete vagy khaki színben),néha fekete szövetkabát,feliratos csövessapka,kézitáska,bazinagy körsál,bakancs,vagy térdig érő bőr csizma,csőnadrág(jó feszes,leülni se nagyon tud benne),IPhone(csórobbaknak téglafon),füles,vakolat.Ha végigmész az utcán,ide a rozsdás bökőt,hogy valaki úgy is szembejön,akire a leírtak 95 %-a jellemző.:D
2015. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez mindig is így volt. Ha bejön egy divat szinte mindenhol csak olyan dolgokat lehet kapni. Az emberek többsége pedig követi azt. Azt hiszi menő lesz tőle, vagy nem érdekli és csak úgy megveszi anyuci+apuci nevelés helyett adott zsebpénzéből jódolgában.

Régen engem is zavart hogy hiába nem néztem ki úgy és viselkedtem úgy mint a kamaszok, tinik többsége, akkor is egy kalap alá vettek velük.

Meg úgy az egész unalom dolog, hogy senkin semmi egyedit nem látni.

Ma már úgy vagyok vele hogy azt gondol amit akar, az ő baja. Ha megismer meglepem, ha nem akkor meg nem tök mindegy?

A tömegkinézeten néha magamban felsóhajtok mert untat, de ha belegondolsz va ennek is jó oldala: aki nem követi a divatot esztelenül annak jobban meglátszik az egyedisége.

2015. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!