Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen lusta?...

Miért vagyok ilyen lusta? Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Régen nagy álmaim voltak. Ilyen meg olyan gazdag leszek, legjobb egyetemekre járok majd, stb. 20 éves vagyok, idén érettségiztem, hármas-négyes lett az érettségim. Utolsó évben én és még néhány osztálytársam többet volt otthon mint suliban. Érettségi előtt semmit sem tanultam. És ez most nem az a vagánykodó duma, hogy jajjj nem tanultam semmit sem de 5-ös lett az összes érettségim közben eg éjjel is tanult a srác. Nem, én komolyan nem tanultam abszolút semmit sem. Ez így igaz ahogyan mondom. Érettségin akivel beszélő viszonyban vagyok, mind elmondta hogy ők is annyit tanultak mint én. Ez körülbelül a fél osztály!! Be voltam szarva hogy majd megbukok, hogy lehetek ilyen hogy csak én nem tanultam. És az a vicc hogy közben nagyon sokan másik is ugyanígy vannak. Hogyan tudnék változtatni? Tudom hogy tanulni kéne, de nem bírom rávenni magamat, ha le is ülök nagyon hamar megunom.
2014. dec. 28. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajat szavaiddal ird ki a torzsanyagbol,a fontosabb infokat es csak ezt tanuld meg
2014. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazán gazdag úgysem leszel attól, hogy leteszel egy érettségit, majd summa cum laude diplomát szerzel.

Aztán elmész orvosnak, vagy ilyesminek. Az átlagnál gazdagabb leszel, lehet megvásárolhatsz pár extrát, viszont luxusban nem fogsz élni.

Ha sikeres akarsz lenni kell egy jó ötlet, vállalkozás, és ugye külföldre menni... De nem a mekibe hambikat sütögetni.

2014. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem tanultál rá, és így is viszonylag jó lett az eredmény, mert én sem strapálom agyon magam, mégis jól állok. (Amúgy ez a korral járna? Tényleg egyre nehezebb leülni és tanulni, középiskola elején még olyan könnyen ment...na mindegy.) Szerintem kell valami, ami motivál. Valami, ami iránt elhivatott vagy, amit igazán szeretnél. Egy konkrét cél. Mivel szeretnél majd foglalkozni? Mit szeretnél a jövőben? Ha ehhez kell a tanulás és egy egyetem, akkor igenis vegyél erőt magadon, és tessék leülni tanulni! Ha valóban jó agyad van, még könnyebb dolgod is lesz. Legalább olvasd át. Tanulás közben tarts kisebb szüneteket, és a cél lebegjen a szemed előtt. Lehet, hogy ez butaság másoknak, de nekem segít.

A másik pedig, hogy legyenek álmaid. Ne szürkülj be máris, még csak 20 éves vagy, és ne vesztegesd el az idődet és a tudásodat. :)

2014. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legtöbb mai milliomosnak nincs diplomája... jó párnak még érettségije sem. Csak jókor voltak jó helyen, jó segget nyaltak ki, stb Volt egy egyedi jó ötletük, felismerték, hogy miből van hiány
2014. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!