Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregeknek mi dolguk van,...

Az öregeknek mi dolguk van, hogy állandóan tömegközlekedéssel közlekednek?

Figyelt kérdés

Már reggel 6-8 órakor is mennek a buszon mikor bőven aludhatnának mivel nyugdíjasok. Aztán ha jövök haza iskolából akkor is tele van velük a busz.

Az utasok 70%-a öreg, ebből csak 5%-nál van szatyor, szóval gondolom nem mindannyian bevásárolni mennek.

Pl én nagyszüleim soha nem mennek tömegközlekedéssel, kutyasétáltatás közben beszélnek a többi öregemberrel, piac/abc is van a közelben, ha mégis mennének hetente 1szer mennek valahova, oda is autóval (és ott csinálnak is valamit, nem csak, hogy összefussanak 1-2 régi ismerősükkel.

Szóval nem tudja valaki miért utazik az a rengeteg öreg? Mert nekem rejtély.



2014. nov. 5. 17:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vegyes a kép.

Sokat tényleg csak unaloműzésből buszoznak, pl. utaznak félórát, mert az adott helyen olyan jó lángost lehet venni. (Konkrét eset volt.)

De mondjuk nálunk az egész család ügyeit a nyugdíjas szüleim intézik, mert én másik településen dolgozom nap közben.

Meg te a buszon mindig másik nyugdíjasokat látsz. Ha mindegyik csak havonta egyszer elmegy gyógyszert íratni, egyszer meg kiváltani, az is elég nagy tömeg.

2014. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 5. 21:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan ennyien járnak rendszeresen orvoshoz? Mert szerintem ez rengeteg."


Szüleim hetente kétszer. Nem örömmel, hanem mert ez van.. Hetente két piac, mert egyszerre nem tudnak sokat cipelni meg a frissebb jobb.

Egyszer egy délelőttöt kellett töltenem az orthopédián, baromi sokan voltak, az átlag életkor 60+ volt.

2014. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés, amire több megoldás van, lásd az előttem szólókat, de még: azért bmv-znek, mert unatkoznak; legalább nem kell otthon fűteni; esti misére mennek; unokázni mennek; és van jónéhány, aki csak a másik idegesítése miatt megy.
2014. nov. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%

"Az utasok 70%-a öreg,"

Nem tudom, én messze nem így látom naponta közlekedve az arányokat.

Állításod szerint 10-ből 7, nemcsak hogy nyugdíjas, hanem 65 évnél idősebb, mert csak azok jogosultak az ingyenes utazásra. Tényleg így látod??

Ez kizárt, hogy igaz legyen, vagy olyan környéken laksz, hogy 5 nyugdíjasházra jut egy "sima" lakóház.

2014. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen orvoshoz járnak nagyrészt mert betegek meg vizsgálatokra,fizioterápia stb. Tudod nem mindenki hobi ból utazik hanem múszályból. Az én nagymámám 88 éves nézi a muszika nóta tv t nem mozdul ki otthonról bár fözöcskél annak ellenére hogy combnyak törése van. Énis amugy nyugdijas szerü vagyok rokkantjáradékos megyek csepregböl a Szombathelyi püspökség templomaiba pékáruért mert olyan magas a járadékom ugyebár. A győri püspökség emberkéi meg nemszerveznek városunkba semmit nem adnak semmit karácsonykor is csak 1 liszt 1 cukor de a Szombathelyi megyéspüspök nagyon sokat segit a népen igy én is odajárok. Ja és a családsegitöbe sincs semmi most is csak gyerekruha van hát igy muszáj utnak indulnom
2014. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
iskolákhoz járnak ezek az öreg bácsik, leülnek az ált iskolák és a közép iskolák, gimnáziumok előtt a parkba egy padra, és onnét figyelik a játszódó gyerekeket, lenge öltözetű sétafikáló tinilányokat, egyszer láttam is, amint egy bácsika benyúlt a zsebébe, de nem cukrot vett elő, hanem jó sokáig matatatott mélyen a nadrágzsebbe nyúlva, amíg végül mélyet sóhajtva megkönyebbült szegényke.
2016. júl. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!