Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért utálják és nézik le...

Mért utálják és nézik le ennyien a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés
Illetve, ha valakinek bármilyen nemtetszése van a vegetáriánusokkal szemben, hallgatom a véleményét
2014. szept. 17. 18:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem a majommal kell példálózni ,hanem az ősemberrel. És mi van minden barlangrajzon? Kergetik lándzsával az állatokat. Tehát a közvetlen ősünk ,akik több ezer éve éltek már bőven húst ettek.
2014. szept. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 23:01

Egyet kell értenem. Továbbiakban régen azért is volt problémás a rendszeres húsfogyasztás, mert nem volt megoldható a tárolása.

De a halak folyamatosan az étlapon szerepeltek, tekintve, hogy az év gyakorlatilag összes szakában a vadászatnál kisebb erőfeszítéssel foghatóak. Töri órán pedig általánosban elég gyakran visszatérő kérdés, a "Miért építették a városokat folyók mellé?"

Emellett a hús szárítása és füstölése is bevett szokás volt, már akkor is (sőt még annál is hamarabb) amikor a magyarok bevonultak a Kárpát-medencébe.

2014. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Arra továbbra se kaptam magyarázatot, hogy mért nem tudunk nyers húst enni, és mért van az, hogy aki csak húst eszik nagyon jó eséllyel korán meghal, míg a vegánok vígan éldegélnek. A vegetarianizmus nem egy szélsőség, csak kissé eltávolodik a középúttól. Amúgy meg ki tudja, hogy a természetes egészségesebb, az ősemberek éltek vagy húsz évig. Semmi bizonyíték nincs rá hogy a vegák tovább élnek se az ellentettjére ez csak egy út. Jelenleg jól szolgál az egészségem és jó a közérzetem. Mi kell még.

De ha mindenki ennyire ragaszkodik az igazához, kár vitázni. Ha ti attól jobban érzitek magatok, hogy hasonló hülyeségnek tartjátok, mint az EzoTV-t a vallást és az állatokkal szexelést, nyugodtan és legyen szép napotok és egyétek annak az élőlénynek a húsát akit 2 évik tömtek egy bögre nagyságú ketrecben ki tudja milyen tápszerrel kínában.

2014. szept. 20. 14:51
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Na látod kérdező, most kiderült ,hogy te is olyan vegetáriánus vagy akit nem szeretnek :) Csak meg ne kérdezd miért
2014. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező. Ismered a tatárbifszteket? Vagy a véres sztéket? Nyers halas szusi? Szóval tudunk nyersen is húst enni, csak elszoktunk tőle mert jobban ízlik sülve. De nekem jobban ízlik a krumplifőzelék is mint a nyers krumpli. Vagy a nyers káposzta rágcsálása sem olyan jó mint egy káposztafőzelék.
2014. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A legtöbb húst nem lehet gyomor rontás nélkül megenni tudtommal, de nem vonz a téma, hogy tudjam hogy milyen húst hogyan szolgálnak fel.


14-es Nem látom, hogy nem szeretnének, csak mert van egy véleményem, ami másokéval ellenkezik nem kell utálnia senkinek senkit.


Rájöttem, hogy a válaszaitoktól nem leszek okosabb szóval viszlát. Azért remélem, hogy a többség rájön egy nap, hogy nem azt számít, hogy mit eszik az ember, hanem az hogy mit iszik :)

2014. szept. 20. 15:21
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

A vegetáriánus nem vegán, ne keverd a fogalmakat.

Nyers húst azért nem eszünk, mert olyan anyagok lehetnek benne, amik károsak a szervezetre. Sülve viszont semmi bajod nem lesz tőle...

Ha hosszútávon csakis növényeket eszel, tápanyaghiányod lesz (hogy mennyire, az attól függ, mit eszel).

Kiírtad a kérdésben, hogy "ha valakinek bármilyen nemtetszése van a vegetáriánusokkal szemben, hallgatom a véleményét", akkor mégis mit vártál?

"Nem az a lényeg, hogy az ember mit eszik" - akkor miért foglalkozol ennyit a témával? És már hogy ne lenne lényeges, hogy mit eszünk?

A "szegény állatok"-érvtől egyszerűen h_lyét kapok. A növényeket is evésre termesztik, az miért nem zavar?

2014. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Látom a szavak megragadtak benned, de a szöveg lényege nem. Persze tudom mi a különbség az ovo- a laktó- és az ovo-laktó vegetáriánus és a vegán között. Az érvelésed gyenge csupán kiemelsz a kontextusából félmondatokat és arra reflektálsz. Kihagytad, hogy "Illetve", dohát nem azt akartam hallani hogy mindenki fikázz, hanem azt is meghallgatom, nagy különbség. A nem az számít ki mit eszik, hanem mit iszik egy poén volt, méghozzá nem is magas röptű, mindegy nem magyarázom el, csak az egyszerűbbek kedvéért elmondom, hogy valójában, nem így gondolom és az élet egyharmadát befolyásolja, hogy rendesen eszik-e valaki. Nos egy empatikus lény vagyok, valahol el kell kezdenem a sajnálkozást, nem sajnálok egy követ, sem egy petúniát, ellenben már egy rosszul tartott tyúk, már zavar, ez van. Én attól az érvtől kapok hülyét, hogy a növényeket mért nem sajnálod, mert azok csak telibe vert növények azért.
2014. szept. 21. 11:01
 19/21 anonim ***** válasza:
11%
Ezek szerint te vagy az, aki szörnyen érvel. :) Mekkora empatikus egy ember lehetsz, ha a növényeket "telibesz*rt"-nak titulálod... Nem fikázlak, mert vegetáriánus vagy, de a húsevőkkel szembeni hozzáállásoddal azért vannak bajok...:)
2014. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy nagyon félre ismersz. Nézd, nem sajnálom a földet, nem sajnálom a követ és nem sajnálom a füvet se a fát (kivéve a fűzfát). Te gondolom rosszul érzed magad, ha valaki egy szűk ketrecben tart egy kutyát. Én nem csak a kutyák iránt érzek így. Nem zavar ha valaki eszik húst, sőt nálam ez nem egy elsődleges szempont, az számít, hogy ki milyen ember. Csak azt nem értem, hogy olyan emberek akiket jó fejnek ismertem mért néznek rám úgy, mint egy leprásra, amikor megtudják ezt az evési szokásom
2014. szept. 21. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!