Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék nyugodt,...

Hogyan lehetnék nyugodt, boldog ember?

Figyelt kérdés

Én mindig vagy bosszankodok valami miatt (pl. mert itthon felbosszantanak), vagy aggódok, stresszelek, vagy csak pusztán halálra unom magam.

Olyan nincs, hogy nem is unatkozok, nem is bosszankodok és nem is aggódok valami miatt, hanem egyszerűen csak teljesen jól és nyugodtan érzem magam. Ilyenkor aztán mindig hamar történni szokott valami rossz.

Én miért nem élhetek nyugodt, boldog életet? Mi kéne ahhoz?

Itthon élni nem nagyon szeretek, barátaim nem nagyon vannak, arra vágyok hogy mielőbb elköltözzek külön itthonról.

18/F


2014. júl. 6. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

" Ilyenkor aztán mindig hamar történni szokott valami rossz. "

Csak a te felfogásodban.

Az, meg hogy el akarsz költözni otthoról egy jó dolog, de ha ilyen maradsz, akkor ugyanúgy minden bajod lesz a világgal.

Majd ha elkezdesz dolgozni meg normális életet élni, ilyen hülyeségeken nem fogsz agyalni.

2014. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanulsz? Dolgozol? Van barátnőd? Haverjaid? Valami hobbid? Esetleg valami célod a jövőre nézve?
2014. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De ez tényleg így szokott lenni, amint véletlenül nyugodtnak érzem magam, úgy érzem nincs semmi bajom, jól vagyok végre, esetleg még boldogabb is, mindig szokott jönni valami, amin újra elkezdjek aggodalmaskodni vagy idegeskedni.

És a legnagyobb célom az jelenleg az, hogy mielőbb önálló életet kezdjek, és legyen valami tartósabb munkám, csak nem tudom, hogyan valósítom majd meg.

2014. júl. 6. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A szokások és elvárások rabja vagy! A világon semmi sem magától értetődő. Dobj ki mindent a kukába, amit az életről tanultál és lásd meg hogy minden pillanat új és eleven! Ha megszűnnek az elvárásaid, akkor nem fogsz csalódni. Az élet nem jó és rossz dolgok sorozata. A dolgok csak úgy megtörténnek a te elvárásaidtól függetlenül (se nem jók, se nem rosszak). Vedd észre, hogy az, hogy valamit rossznak látsz és bosszankodsz miatta az a te döntésed. Az élet nem veled akar kib*szni, a dolgok csak úgy megtörténnek és egyedül rajtad áll, hogy mihez kezdesz velük. Ha nem tetszik valami ne a világot változtasd meg, hanem magadat!


Ha érdekel, ajánlanék két könyvet, amik segítenek kicsit jobban megérteni a világot és önmagad:

Eckhart Tolle: A most hatalma

Dan Millman: A békés harcos útja

... ezek elég jól leírják az általános felfogásbeli téveszméket, amik meggátolnak minket abban, hogy a saját életünket éljük és boldogok legyünk. Szerintem megéri elolvasni őket, nekem meghatározóak az egész eddigi életemre.

2014. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy időbe én is ilyen voltam, de találtam egy pár dolgot, ami megváltoztatott mindent. :)

Először is, 3 új hobbit találtam magamnak:

- elkezdtem rajzolni, egész jól megy mostanra, fan munkákat is készítek kérésre, sok időt igénybe vesz, ezalatt sokat tudok gondolkozni is + zene is megy közben, abszolút bevált nálam, ez idő alatt nem is stresszelek.

- elkezdtem írni: naplót, blogot, rövid kis történeteket, ezzel egy időben egy rakás könyvet beszereztem, olvasok, bővítem a szókincsem hogy elfoglaljam magam, aztán írok. Ez az egyik kedvenc hobbim.

- a harmadik, elkezdtem játszani egy szociális játékkal, ahol angolul chatoltam, teljesen kezdőként, google fordítóval kezdtem nyár elején, nyár végére angol alapfok megvolt. Azóta még mindig beszélek angolul azon az oldalon, szép szókincsem lett belőle, és amióta van angolunk a suliban, a nyelvtan is megy - hamarosan középfokú belőle.

Ha rám hallgatsz, te is megkeresed azokat a hobbikat amiket szeretsz, lehet ez akár sport, rajzolás, olvasás, a lényeg, hogy elfoglalod magad. Nekem ezektől még a türelmem is több lett, kevésbé vagyok stresszes, ideges, nem is gyakran unatkozom, boldogan élek amióta ezeket elkezdtem. És mivel boldogabb vagyok, jóval több barátom van, sőt, még az a bizonyos első szerelem is rám talált.

Szóval neked is javaslom a hasonlót. :)

15/L

2014. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!